Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Jelenleg 22 hónapos kisfiam...

Jelenleg 22 hónapos kisfiam csak a térdén jár (szalad), még sosem állt fel és nem is akar, van még az országban ilyen eset? Hja és nem koraszülött, illetve nincs betegsége. (Vagy még nem állapították meg)

Figyelt kérdés

Lehet, h rossz katgóriába soroltam tegnap előtt..


Már korábban nyitottan egy másik kérdést és ott részletesen leírtam, h mi a kórelőzményünk, előéletünk.

A lényeg, hogy a kicsim 39.hétre született 10/10-es apgarral, 3580 gr-mal. Császáros szülés volt. Nem vajúdtam, hanem egyszer csak kivették, mert "hirtelen fellépő" toxémia és praeeclampsia miatt szükségessé vált a műtét.

Neurológus, ortopédus látta, nem sikítoztak. Jelenleg Dévény terápia és TSMT van porondon.7-8 hósan kezdett forogni, ezzel szinte egyidőben maga körül kúszni, dévény terápia után nemsokkal rendes kúszás 5hónap, majd mászás 6 hónapja és mellette 3 hónapja kb. térdezés. Nyújtott lábbal, peckes tartással.

Értelmes, okos, gyönyörű kisfiú. Még nem beszél mondatokban, csak szavakat gyűjt,Kb.80-nál tartunk. Énekelget,szerepjátékozik. Önállóan eszik, stb. Egyéb fontos: 12kg és 87 cm magas.

(Csak mondom azoknak, akik azt mondják, h nem tettünk eleget: igen, sajna még nem jutottunk oda lelkileg, hogy átvilágitassuk az agyát, vagy hasonló drasztikus vizsgálat.)



#TSMT #2 éves #járás #Dévény #nem áll a baba #kötött izomtónus #laza izomtónus #vegyes izomtónus #motorikus zavar #motoros lemaradás
2013. jún. 17. 16:42
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/83 anonim ***** válasza:
100%
Dévényre még jártok? Ott mást nem mondtak vagy hogy hova menjetek? Ez biztos hogy nem normális dolog. 3 gyerekem van volt akivel mozgás gond volt, volt akivel más, úgyhogy kicsit beleástuk magunkat a mindenféle fejlesztésbe meg hogy milyen életkorban mi a kívánatos stb. A térden járás biztosan nem az 22 hósan:(( Az én legkisebb fiam most 22 hónapos méreteiben is pont ekkora mint a te kisfiad. Ő sem kezdett korán forogni mászni (nyaki vállövi hipotónia) és emiatt ülni járni se de azért 15 hónaposan nekiindult .
2013. jún. 17. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/83 anonim ***** válasza:
47%

Nekem az 1. fiamat kellett ct-re vinni, más okból. ott volt egy 10 hónapos kisfiú, akit azért néztek meg ct-vel, mert a forgáson kívül nem csinált semmit. szóval nem értem, hogy a gyerekorvosotok miért nem küld további vizsgálatokra. vagy kérd te magad. miért félsz ettől a vizsgálattól?

félsz, hogy kiderül, hogy mi a baj?

2013. jún. 17. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/83 anonim ***** válasza:
40%
átvilágíttassuk az agyát??? Te elmész tüdőszűrésre? De a gyerekedre rá kell készülni, hogy kiderítsd a bajt??? Nem értem..
2013. jún. 17. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/83 anonim ***** válasza:
54%
Nekem volt ismerősöm, aki ugyan úgy csak mászott, mert hogy annyira gyorsan ment neki, hogy eszébe sem jutott felállni :) Neki azt javasolták, hogy babataxiba rakják be. Utána szépen lassan elkezdett járni.
2013. jún. 17. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/83 anonim ***** válasza:

Farizma elég erős?Bár gondolom dévényes észrevette volna ha nem:(

Fülészeten voltatok?

2013. jún. 17. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/83 anonim ***** válasza:
98%

Ne haragudj, tudom, hogy nagyon nehéz a helyzeted, de muszáj lelkileg rávenni magad, hogy továbbmenjetek, mert ez a helyzet tényleg tarthatatlan. Nem bántásból írom, de mire vársz még?!!! Olvastam a legelső kérdésedet is, a hónapokkal ezelőttit, már ott nyilváncaló volt, hogy valami nem oké. Én már hónapokkal ezelőtt vittem volna, másik orvoshoz, másik neurológushoz is, pszichopedagógiára, ct-re, MRI-re, az atyaúriatenhez, akárhova, akármire.

Ne haragudj, de a te, ti lelkivilágotok itt másodlagos, a gyereked egészsége, fejlődése sokkal fontosabb ennél!

2013. jún. 17. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/83 anonim ***** válasza:
100%

A TMST és Dévény a legjobb, amit jelenleg ajánlok, és elvinném úszni is. Mivel értelmes gyerek, nagyon úgy tűnik nekem, hogy valamilyen helyi dolog van a háttérben. Mit mondott a neurológus? Beszéde, nyelése rendben? Ha állítod, megtartja megát, vagy erőtlen teljesen?

Gyógypedagógus anyuka

2013. jún. 17. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/83 anonim ***** válasza:
93%
Kedves gyógypedagógus anyuka! Látod, írta a kérdezô, hogy járnak Dévényre és TSMT-re is. Mivel olvastam az elsô kiírt kérdését is, tudom, hogy NAGYON régóta járnak mindkettôre. Szerinted elég? Nincs más ötleted?
2013. jún. 18. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/83 anonim ***** válasza:
91%
Kedves 8! Mivel én NEM olvastam az előző kérdést, semmit nem tudok az anamnézisről és az előzetes terápiáról, csak azt, amit itt ír a kérdező. Nem tudom, milyen orvos látta, milyen szakember és mikor. A Dévény és a TMST mind nagyon jók, de ahogy írtam, még az úszást is ajánlom így látatlanban. És bármilyen hihetetlen, addig nincs más ötletem, amíg nem tudom, mit mondott a neurológus! Valamint a gyereket sem láttam és így azért elég nehéz bármit tanácsolni, ezért tettem fel a kérdéseket. Esetleg ha belinkelnéd a kérdést, talán több "öletem" lehetne...Ha neked van, írd meg bátran. Én így nem tanácsolok semmit a levegőbe, ne haragudj, ez egy szakma.
2013. jún. 18. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/83 anonim ***** válasza:
33%
.
2013. jún. 18. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!