Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért kell minden nap megfürde...

Miért kell minden nap megfürdetni a babákat?

Figyelt kérdés
Ők még nem is koszosak.
2013. jún. 17. 22:29
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
84%
Mert ők is izzadnak,kakilnak,pisilnek,hánynak és jól esik nekik is a tisztaság és a felfrissülés! Azért mert nem mondják,attól még jól esik nekik!! A babáknál meg főleg nagyon fontos a higiénia!! :)
2013. jún. 17. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim válasza:
81%
Egyszerű: higiénia meg Ő is kakil, pisil, leeszi magát, izzad stb....
2013. jún. 17. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
90%
azért hogy kialakuljon a napirendje,tudja,hogyha fürdik,akkor utána vacsora,és aztán alvás.a napirendre való nevelést nem 2 évesen kell kezdeni,hanem az első naptól kezdve.(furán hangzik,de ez van!)egyébként meg ha belegondolsz,még ha nem is vagy koszos,neked is jól esik a nap végén lefürödni,felfrissülsz,jobban alszol tőle.Most hogy kánikula van,ők is izzadnak,becsorog a tej/tápszer a nyakukhoz...ezért is.
2013. jún. 17. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
93%
köszi a lepontozást!akkor ne fürdesd!
2013. jún. 17. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
85%
Igazából nem kell, külföldön sok helyen nem is fürdetik őket mindennap, mert nem tesz jót a bőrnek. Viszont ebben a nagy melegben tényleg frissítően hat, és a rutin is jót tesz.
2013. jún. 17. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
84%
Első vagyok! Én is köszönöm a lepontozást! Csak még annyi,hogy szegény gyereknek egész nap a pelenkában aszalódik a feneke,szerinted nem esik neki jól a fürdés? Szerintem ilyet nem is szabad kérdezni!!
2013. jún. 17. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
92%
Több külföldi országban (pl Németország, Svájc) egyáltalán nem ajánlják a naponta fürdetést ha nem nyári babáról van szó. Természetesen mosdatás van nedves szivaccsal, vattával de rendes fürdetés csak 2-3 naponta. Ha a kaki miatt kell akkor a csap alatt megmosság a popsijukat, ha sokat bukott mindneképp ajánlják de általában az áttörlés is elég. Amikor már kúszik mászik a baba vagy nyáron ha megizzad akkor természetesen jó a napi fürdetés. Álliólag jóval kevesebb is ott az ekcéma és egyéb bőrbetegsék kisgyermek és csecsemő korban. A napirendeben semmi zavart nem okoz. Ja és még egy érdekesség hogy szülés után addig nem ajánlják a fürdetést amig le nem esik a köldökcsonk. Én itt élek de nekem ez szimpatikusabb, de természetesen majd a babám igényeinek megfelelően fogom csinálni. Édesanyám mesélte hogy annó amikor én csecsemő voltam mondták neki hogy nem kell naponta megmosni a hajamat, de ha nem mosta meg akkor másnap reggelre nagyon büdös, lábszagú lett a fejem, igy napi szinten mosta. Ezért mondom hogy majd a babám igényei szerint fogom csinálni, na meg persze az nem mindegy mikori baba. Ilyen melegben természetes a napi fürdetés.
2013. jún. 17. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
30%

Biztosan le leszek pontozva, de pl. én nem fürdetem minden nap a gyerekemet!

Én is külföldön élek és a lányom itt is születeőt. Születésekor pl. egyáltalán nem is rakták víz alá, egyszerűen csak nagyjából megtörölték és kész. Sőt(!) azt javasolták, hogy pár napig mi sem fürdessük meg miután hazahozzuk mivel lemossuk róla a magzatmázat. Szóval mi 4vagy 5naposan fürdettük meg először(másnap már haza is engedtek). Kb. három naponta fürdetem a lányomat de általában a többi napon áttörölgetem nedves szivaccsal.

Nekem is azt mondták hogy a mindennapi fürdetés azért nem javasolt mert a víz szárítja a bőrt. Egyébként ez a megoldás nálunk pl. nem kavart be a napi rutinba sem.

2013. jún. 17. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
77%

Neked hogy esne ha nem tudnal minden nap megfurdeni? En minden nap furdettem es furdetem is. Ilyen butasagot....

Jah es pontozz le ha akarsz, en mindenkit felpontoztam!!!

2013. jún. 18. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
94%

Az én babám pl nagyon bukós volt, és elég hurkás, tokás nyaka volt. Na most a hurkák közé befolyt bukás így is elég büdi lett a nap végére, ha napokig nem fürdettem volna, szegénykém már nagyon bűzlött volna, ráadásul nem hiszem, hogy a bőrének jót tett volna, hogy ott aszalódik napokig a cucc. Persze törlőkendővel mindig megtörölgettem, ha bukott, de azért az nem olyan hatékony, mint a fürdetés.

És ahogy írták már a többiek is, a babák is pisilnek, kakilnak, izzadnak, nyáladzanak stb, úgyhogy van mit lemosni róluk.

2013. jún. 18. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!