Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért pisil ilyen keveset a...

Miért pisil ilyen keveset a 6,5 hós babám?

Figyelt kérdés

Eddig elég sok pisi volt mindig a pelusban. Főleg reggel amikor az éjszakait levettem.

Most egy pár napja, alig pisisek a pelusai, pedig szinte egész nap a cicin lóg, jön a foga.

Kiizzadja a többit a meleg miatt?


2013. jún. 18. 07:36
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Igen, mivel sokat izzad, ezért folyadékhiánya van. Ha nem adsz neki inni (vizet), akkor könnyen kiszáradhat, ezért fontos ilyen melegben az, hogy itasd is.
2013. jún. 18. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Igen, az izzadás miatt pisil kevesebbet. Próbáld több folyadékkal kínálni.
2013. jún. 18. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
Szerintem nem iszik elég vizet és ebben a nagy melegben visszatartja a szervezete.
2013. jún. 18. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Sokat izzad. Ilyen idősen már hozzátáplálás ugye megy, tehát az anyatejen kívül is kell már folyadék (víz a legjobb)
2013. jún. 18. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

egyáltalán nem iszik vizet. 5 hós kora óta próbálkozok, de nem issza meg, kiköpi. :(

Anyatejes baba.

2013. jún. 18. 08:26
 6/21 anonim ***** válasza:
67%
Igen, láttam, olvastam, hogy cicin lóg. De NE adj neki akkor cicit (jól hangzik az egyik legnagyobb szoptatáspártolótól). Ekkora korban ilyen melegben már nem pótolja eléggé a folyadékot. Muszáj innia. Az anyatej kevés, kiszáradhat könnyen, és ilyen idős korban ez gyorsan be is következik. Mmondom azt úgy, hogy 6 hós korig kizárólagos szoptatás mellett vagyok teljesen, de elmúlt, tehát már kóstolgat is, és 35°C van. Adj neki a vizet. Ha nagyon nem issza, akkor gyengére főzött teát, gyümölcslevet. De pótold a folyadékot mindenképp!!! Próbáld pohárból, kiskanállal, pohárból, csőröspohárból, cumisüvegből...Vhogy csak elfogadja.
2013. jún. 18. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
AKkor próbálkozom vele. Egy-egy kortyot lenyel, a többit köpi ki. De akkor kitartó leszek, bár azt nem is tudtam, hogy az anyatej nem elég szomjoltó nekik, ha rendszeresen szoptatok, esetemben akár 1-másfél óránként
2013. jún. 18. 09:04
 8/21 anonim ***** válasza:
24%

Ezt a hülyeséget 6-os!!!


Mindenki tudja, hogy az anyatej (ha van elég!) kiváló szomjoltó a legnagyobb melegben is, ha kell, akár 10 percenként is szoptathatod.

(megjegyzem, az én lányom is 6,5 hónapos, anyatejen kívül semmi mást nem iszik és köszöni, jól van)


Ha tej helyett elkezdesz neki vizet adni, hamarosan elbúcsúzhatsz az anyatejtől.

2013. jún. 18. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Tapasztalod te is, hogy mennyire keveset pisil. Ez elég jel szerintem. (És megint jön, mi rosszat mondtam? Én pártolom a szoptatást, bizonyítja az is, hogy egy gyerekem sem hagyta abba 2 éves kora előtt, sőt! De ilyen melegben akkor is kevés. A kizárólag, és igény szerint szoptatott babáknak általában elég, de mivel már valószínűleg eszik pár falat szilárdat is, így kevés)
2013. jún. 18. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Pedig igaza van 6.-osnak. És azért, mert mondjuk 3 óra alatt (2 szopi között) kap 2 korty vizet nem fog búcsút mondani a szoptatásnak. Hozzátáplált babáknak kevés.

Ja, igen a lányom 6 hónapos kora óta kostolgat, ő 9 hónapos koráig nem igényelt egyéb folyadékot, csak pár kortyot, 2 év 5 hónapig szoptattam. A fiam januári, júniusi dögmelegben volt 5 hónapos, és igény szerint szoptattam, de neki sem, és nekem volt jó hogy a nap 24 órájából kb 10et cicin van. Így mivel akokr már amúgy beállt a 3 óránkénti evésre, 2 között kapott pár korty vizet. ÉS JÉÉ!! 2 év 5 hónapig szoptattam. Szóval nem ettől megy el a tej.

És igen az anyatej kiváló szomjoltó, de csak addig amíg mást nem kap a pici. (Illetve télen, ősszel, tavasszal, amikor nincs /olyan/ meleg, akkor még hozzátáplált babának is elég. De most hőségriadó van az ország szinte egész területén)

2013. jún. 18. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!