Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kezdem elvesziteni a türelmeme...

Kezdem elvesziteni a türelmemet. Elkényeztettem, vagy a fogzás, vagy csak cicifüggő?

Figyelt kérdés

Imádom a babámat. Sosem voltam vele sem türelmetlen, sem mérges. Elég nyugodt tipus vagyok. Eddig is minden éjjel felkelt 2X enni hajnalban, de amit jópár napja csinál, az kriminális. Napközben keveset van el egymagában. És már ha felveszem és hintáztatom stb az sem jó. Sokat nyűglődik. Egész nap cicin lenne. Ha modnjuk az apjának odaadom mert épp főzök, és benézek hozzájuk, és meglát, egyből nyafogni kezd, és csak cicivel lehet megnyugtatni. Hajnalban óránként cicizni akar. 5 hós koráig este pótlásként tápszert kapott, onnantól kezdtem a hozzátáplálást, azóta nem hajlandó egyik féle tápszert sem megenni, ez nem is baj. De ez az egész napos nyafogás, sírás, nyüglődés kezd kihozni a sodromból, pedig tényleg türelmes ember vagyok, és imádom a gyerket, de a cicim is fáj már. Ez a fogzás miatt van, vagy miért? Mikor kezd el csökkenni a cicizések száma? Kérlek adjatok tanácsot.

A foga nemrég kezdett el jönni, már a sarka kint van, kocog a kanálon.


2013. jún. 18. 08:33
 1/9 A kérdező kommentje:

De amugy nagyon mosolygós, kiengensúlyozott baba. És ezt amit leírtam csak itthon csinálja, ha valahova megyünk, akkor folyton nevet, jókedvű, mindenkivel jól elvan, a lényeg hogy foglalkozzanak vele, beszéljenek hozzá.

Viszont mikor hazaérünk és leteszem az ágyba, körülnéz, én mondom neki hogy itthon vagyunk, és mosolyogni kezd, szóval szeret itthon lenni.

2013. jún. 18. 08:36
 2/9 anonim ***** válasza:
Simán lehet a fogzástól, ezek szerint hamarosan kibújik. :)
2013. jún. 18. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
33%
Ne haragudj, remélem nem fogsz megsértődni, mert nem bántásnak szánom, de az szerintem nem jó, hogy állandóan cicivel nyugtatod. Tudom, hogy nehéz, de egy gyereket meg kell tudni nyugtatni mással is, mint a melleddel. Egyébként nyűgös lehet a fogzástól és ettől a nagy melegtől is. Mi is feszültebbek vagyunk ilyen hőségben.
2013. jún. 18. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Az én fiam ilyen 3 hónapos kora óta, és most 10 hónapos:) Rengetegszer kel éjjel is. Az normális, hogy kötődik hozzád, és nyilván téged akar, ha meglát, mert te vagy az anyja, elsősorban benned bízik, te adsz neki biztonságot. A foga és ez a rettentő hőság nyűgössé teheti. Próbáltad itatni? Cumisüvegből vagy csőrös pohárból? Az én fiam rengeteget iszik ebben a melegben. Meg próbálj hűvöset csinálni, mi panelban lakunk, rettenet hőség van, néha úgy érzem, megfulladok. Nekünk van klímánk, de csak óvatosan lehet baba mellett használni, de mondjuk ha a baba a másik szobában van, és nem csinálok túl hideget, akkor kicsit bekapcsolom, különben elviselhetetlen a hőség.
2013. jún. 18. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Ez is baj, hogy nagyon meleg van. Tetőré lakásban lakunk, és nincs leszigetelve a tető, szóval most a lakában is van simán 30 fok vagy több.

Én eleve utálom a nyarat, az ilyen meleg napsütést, lehet hogy tényleg én is nehezebben birom a nyűgösséget. Igen, már fehér csíkot is látom az inyén és a teteje már kint van ahogy látom ( és érzem a cicimen és a kiskanálon ) :))

Tudom, hogy nem jó ciciztetni, de most egyzserűen nem megy máshogy a nyugtatás. Mint irtam, régebben ha játszottam ilyenkor, hintáztatás, tornázás, táncolás, felvidult. Most ez ritkább. Remélem tényleg inkább a foga miatt van.

2013. jún. 18. 09:08
 6/9 anonim ***** válasza:

Nekem is ezt csinálta a fiam fogzáskor. Este együtt aludtunk, és akkor cicizett amikor csak szeretett volna, napközben is többször mint egyébként, de igyekeztem elterelni a figyelmét a ciciről.

Nagyon rossz most szegénykének, nem tudom Te emlékszel-e milyen amikor jön a fogad. Én igen, (bölcsességfogamra) nagyon nem kellemes, sőt fáj! Türelem, majdcsak kinn lesz már.

2013. jún. 18. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Az én kislányom 7 hónapos és ugyanezeket a tüneteket produkálta, mielőtt az első két foga kijött. De megnyugtatlak, el fog múlni. :) Most pl. hogy már kint vannak, ezerszer jobb. Amikor nagyon nyűgös volt és tudtam hogy a foga miatt, akkor adtam neki egy kis fájdalomcsillapítót. Én nem szeretem, ha szenved. Nyilván ésszel és nem is minden nap, de neki nagyon sokat segített. Próbáld ki te is, lehet akár homeopátiás bogyókat is. Szerintem segíteni fog.

A másik ami bevált az az volt, hogy egy almaszeletet hűtőbe tettem, majd amikor lehűlt, beletettem egy textilpelenkába és becsomóztam. Imádta, mert hideg volt, jól esett az ínyének, és közben még az alma leve is finom volt. Esetleg próbáld ki. :)


Sok sikert!

2013. jún. 18. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szerintem semmi baj azzal, hogy sokszor mellre teszed, sőt. Másként hogy nyugtatnál meg egy pici babát, vagy hogyan csillapítanád a fájdalmát? Talán gyógyszerrel???? Én több, mint két éves koráig szoptattam, 1 éves koráig igény szerint. Soha, egy fogat "nem éreztünk meg", persze nyűgösebb volt, és sokszor kérte a cicit, de nem volt éktelen sírással telő éjszaka, vagy láz. Az anyatej volt a legjobb orvosság. :-) És szépen lassan sírás nélkül szokott le róla, előbb napi háromra csökkentettem, majd másfél évesen napi kettő, végül pedig egy nyáron szépen elhagyta. Mindezt ösztönből gondoltam.

A leírásod alapján pedig valszeg vágyik más helyre is, mint a lakás, nekünk is így volt kb. 1-1,5 éves kora körül kezdtem csak el sajnos (így utólag visszagondolva vihettem volna sokkal hamarabb is... :-( ) zenebölcsi, kerekítő, ringató, baba-mama torna foglalkozásokra, ezeket nagyon-nagyon élvezik a gyerkőcök, és anya is kimozdul kicsit! :-)

2013. jún. 18. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
66%
Utolsó! Hidd el, cicin kívül még sok mindennel meg lehet nyugtatni egy babát. Tápszeres babát nem lehet ugye állandóan ciciztetni, mégis meg lehet őket nyugtatni és nem gyógyszerrel. De nem megyek ebbe bele,mert mint írtam nem bántásból mondtam ezt a Kérdezőnek. 2. vagyok
2013. jún. 18. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!