Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire kéritek ki a gyerekor...

Mennyire kéritek ki a gyerekorvosotok véleményét?

Figyelt kérdés
A minap anyósommal vásároltunk, és mondtam, hogy beakarok menni a patikába szélcsövet venni. Ő teljesen elhűlt, hogy miért akarok ilyen drasztikus eszközhöz folyamodni, és hogy orvos tanácsolta-e. Én meg elszégyeltem magam, hiszen nem, internetes vélemények alapján gondoltam csak hogy segíthet, mert a babám hatalmasakat durrogtat, éjjel gyakran aludni sem tud tőle. Korábban persze megkérdeztem a dokit meg a védőnőt is, ki is próbáltuk az Infacolt, de nem használt, aztán valahogy a saját fejem után mentem, pedig bírom mindkettőjüket és szakmailag is elismerem őket. Így pl. amikor valami ismeretlen dolgot tapasztaltam, rögtön fel is hívtam, hogy mi ez, érdemes-bemenni, de a hasfájással úgy voltam, hogy próba szerencse mi válik be a picinél. Más is van így, hogy csak a "nagy és ismeretlen" dolgokkal telefonálgat vagy én vagyok felelőtlen? Most fogzunk, ezen gondolkodom, hogy kérjek-e tanácsot, mert ez érzésem szerint megint túl "piti" dolog, hogy ilyennel "zavarjam". Ti hogy vagytok ezzel?

2013. jún. 18. 09:03
 1/7 anonim válasza:
en nem jarok minden aprosaggal a gyerekorvoshoz. igaz a mi orvosunk nem is a legjobb. altalaban tudom magamtol is mit kellene tennem. de ha ketelkedsz a megerzeseidben akkor egy szakember velemenye nem arthat
2013. jún. 18. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én is úgy vagyok ezzel, mint Te! "Piti" dolgokkal én sem szeretem zavarni őket! Természetesen, mikor beteg lett a babám, azonnal hívtam a doktornőt, vagy mikor nem fogadott el semmi ételt, hívtam tanácsért a védőnőt. De főleg úgy, hogy beszéltetek már hasfájásról, fogzásról, nincs értelme zavarni, hivogatni őket, ők is csak azt tudják mondani, hogy ezt-meg ezt próbáld ki, hátha segít valamelyik a babádnak.

9 hónapos baba anyukája

2013. jún. 18. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Jah, és anyósom meg pont kiröhögi a gyermekorvost, védőnőt, mert csak az jó, amit ő maga mond! :) Én viszont mindenben rájuk támaszkodok, hiszen ők a szakemberek, és ők ismerik születésétől kezdve a babám!

2-es voltam

2013. jún. 18. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én csak akkor fordulok orvoshoz a gyerekkel, ha már végképp kifogytam az ötletekből. Persze negyedik gyerek után ez szinte természetes, de az elsőnék is hasonlóan voltam, csak épp kicsivel tapasztalatlanabb. :-) Férjem viszont egész más, ő nem próbálkozna olyan sokáig, mint én, ezért néha előfordul, hogy véleményem szerint "ok nélkül" megyünk orvoshoz. Persze ez ritka, 4-5 évente egyszer fordul elő, hogy a férjem megnyugtatására megmutatom orvosnak a gyereket. Én nem szeretek minden kis aprósággal dokihoz járni, arról nem is beszélve, hogy mindenképp igyekszem kerülni a gyógyszereket.
2013. jún. 18. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem nagyon jó gyerekorvosom van, de minden apróság miatt nem rohangálok hozzá.
2013. jún. 18. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Apróságok miatt én se szaladok, új dolgokat megpróbálok úgy időzíteni, hogy tanácsadás során rá tudjak kérdezni. Szívesen segít a doktornő. Elbeszélgetünk előnyökről, hátrányokról. Aztán döntök. Ritka amikor kifejezetten tilt.
2013. jún. 18. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Mi meg úgy vagyunk vele, hogy gyakran nem lehet tudni, mi az az apróságnak tűnő dolog ami később gondot okozhat, úgyhogy mi bizony felhívjuk minden olyannal amiben nem vagyunk biztosak. A mostani gyerekorvosunk normális, nem hisztizik ezért, de ha emiatt húzná a száját, akkor váltanánk, az biztos. Hozzáteszem, hogy első gyerekről van szó, a másodiknál biztos rutinosabbak leszünk.
2013. jún. 19. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!