Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 16 hós gyermekemet most...

16 hós gyermekemet most hagyom otthon először 4-5 napra a mamára, és félek hogy azt fogja hinni hogy esetleg elhagytam hiszen neki azért még nem tudom elmagyarázni hogy anya visszajön "hamarosan"! Más is volt így valaha?

Figyelt kérdés
Nem tudom hogy jobb ha ebbe az időszakba hallja a hangomat a telefonon keresztűl, vagy inkább ne!? Volt ezzel így más is? Még soha nem töltöttünk külön pár óránál többet!
2013. jún. 18. 17:33
 1/3 anonim ***** válasza:

A mi kislányunk 24 hónapos, és most aludt először a mamánál nélkülem. Reggel vittük el, és másnap délután mentem érte. Állítólag jól elvolt, de este kereste apát, anyát, és sírdogált. Telefonon egyáltalán nem akart velem beszélni, pedig szerettem volna.

Szerintem nem hitte azt, h elhagytam, de biztosan hiányoztam neki.

Azt olvastam vhol, h ennyi idős korban még nagyon nem érzékelik az idő hosszúságát. Állítólag 3-4 óra ugyanolyan hosszúnak tűnik nekik, mint a 2-3 nap. Bár ezt azért kétlem, mert amikor dolgozik megyek és 8 órát vagyok tőle távol, akkor nem szokott sírva keresni...

2013. jún. 18. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
köszi a választ,most kicsit megnyugodtam bár így is izgulok ,mert ez elég hosszú idő lesz /bár az is lehet hogy inkább csak nekem/Hallottam olyat is hogy ilyen esetben "megsértődhet" a gyerek.Te tapasztaltál a kislányodon valami változást?
2013. jún. 19. 06:09
 3/3 anonim ***** válasza:

A fiam 2.5 éves volt, mikor 4 napig a mamáéknál volt, hogy készülhessek a vizsgáimra. Úgy gondoltam, hogy nem kavarom fel telefonnal, vagy találkozóval - eleve messze laknak amúgy - így csak a mamával beszéltem telefonon, aki azt mondta minden rendben. DE: Amikor hazajött nagyon más volt, le se tudtuk vakarni magunkról, rettentő anyás-apás lett, hisztis, sokszor felsírt még több hétig éjszaka, azóta egyszer sem akart maradni a mamáéknál.

Rá fél évre tettünk egy próbát, együtt elmentünk hozzájuk, én csendben eltűntem, éjjel, mikor már elaludt visszamentem, de éjjel megint felsírt, vígasztalhatatlan volt, csak akkor nyugodott meg, mikor mellém fekhetett. Így egy darabig nem fogunk újra próbálkozni. Nagyon bánom, hogy anno a vizsgáim miatt elrontottam ezt a dolgot, jobb lett volna, ha minden nap meglátogatom, vagy a mamát kérem meg, hogy jöjjön át vigyázni rá.

2013. jún. 19. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!