Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A ti babátok is jóval kevesebb...

A ti babátok is jóval kevesebbet eszik ebben a nagy melegben?

Figyelt kérdés

A lányom 6 és fél hónapos, és mióta berobbant ez a hőség, elkeserítően keveset eszik. Tápszeres baba, és örülök, ha napi max. 500 ml tápszert megeszik, plusz 3-4 kiskanál főzeléket vagy gyümölcsöt és ennyi. Napok óta ez megy. Ráadásul fogzik is, biztos ez is közrejátszik az étvágytalanságában. Boldog vagyok, ha 5-6 óránként (!) sikerül belediktálnom azt a kevés tápszert. Inni iszik szépen, minimum 1,5-2 dl vizet naponta.


Nyugtassatok meg, hogy a ti babátok is kevesebbet akar enni, mert már komolyan kezdek aggódni.


2013. jún. 19. 14:00
 1/6 gabszem ***** válasza:
persze, az enyém mondjuk 16 hós, de alig eszik, inkább nasizik, gyümit , joghurtot eszik meg a tejet issza. De a főtt ételt szinte egyáltalán nem eszi most.
2013. jún. 19. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Sok ilyen kérdés van,amióta meleg van... A meleg miatt nem eszik. Ha bele gondolsz akkor neked se esik annyira jól ilyenkor az étel,ők is ilyenek. 16 hós a fiam,reggel ha felkel adok neki tápszert,később pár kanál főzelék. Amikor nagyon nagy meleg van,akkor puffasztott rizdt eszik vagy kukacot,neki ez esik jól. 5-6 körül kap megint főzeléket,8 körül megint kap pépet,10 körül pedig tápi. Ilyenkor bevetek mindent,hogy egyen... Kapnak a játékai is,mert csak így bírom rávenni,ha nem makacskodik. Mellette meg képes fél liter folyadékot is meginni,meg ilyenkor hígitom az ő kajcsiját is,hogy elég folyadékot kapjon,mivel nagyon izzad 1 pelusban is
2013. jún. 19. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a megnyugtató válaszokat! Akkor amiatt sem kell aggódnom, ha csak 5,5-6 óránként eszik tápszert? Közben csak 1-2 kanálka gyümölcsöt fogad el, meg 1-2 szem bulátát vagy kölesgolyót. Meg persze a vizet.

Elég lenne neki napi fél liter tápszer? Ezek szerint igen, mert ha éhes lenne, akkor megenne többet is vagy többször kérne. Csak olyan rossz nézni, hogy nem eszik rendesen. :(

2013. jún. 19. 14:32
 4/6 anonim ***** válasza:
szia!hát ha te ideges vagy,akkor mit mondjak én?mióta ez a hőség van,azóta jó,ha 300 ml-t megeszik naponta!eleinte csak a tápszer nem kellett neki,de 3 napja már a gyümölcspépet sem eszi meg...mióta a hőség van 3x evett egy nap:reggel,este meg éjszaka,napközben szinte semmit,hiába próbálkoztunk...mára már reggelizni sem akart...ma eddig csak 100 ml-t tudtam beleerőltetni,azt is nagy csellel(kézben ringattam,közben bekapcsoltam a tévét)...elkeserít,mert szegény 5 hós és alig 6 kg,nem hiányzik,hogy még jobban lefogyjon most... :(((((
2013. jún. 20. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Szia kedves utolsó!

A ma reggelünk nekünk is úgy indult, hogy a szokásos 7-8 óra helyett majd csak negyed 10-kor evett tápszert. Aztán most negyed 3-kor. Akkor mi valamivel jobban állunk, mert ma eddig 270 ml tápszert evett. Kínáltam a kedvenc gyümölcseivel is, egy kanállal sem evett meg belőle. A tápszert is komolyan mondom úgy kell beleimádkozni.

Én is ideges vagyok, de nem tudunk mit tenni. Nagyon remélem, hogy meg fog jönni az étvágya. Vagy egész nyáron ezt fogják csinálni??

2013. jún. 20. 14:30
 6/6 A kérdező kommentje:
Ja, még annyit, hogy az én lányom sem egy óriásbaba. 6 és fél hónaposan csak 6600 gramm, szóval nekünk sem hiányzik pár deka minusz. Én is reménykedek, hogy fogyni azért nem fog.
2013. jún. 20. 14:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!