Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szülés után meddig (hétig/hóna...

Szülés után meddig (hétig/hónapig) jár ki a védőnő házhoz?

Figyelt kérdés
Egy borzalmas védőnőm van, ugribugri; saját tapasztalat semmi, mert nincs gyereke; mindent szakkönyvből mond; és egy leletet nem tud hibátlanul lemásolni, mert mindent elír! Én szoktam figyelmeztetni, hogy elírta a számokat; ha nem tudnám, hogy mikor születtem, a saját kiskönyvemből nem tudnám kivenni! Legszívesebben a fenébe küldeném! Most mit csináljak? 32 hetes terhes vagyok, de ha belegondolok, hogy ide fog járni a baba születése után... Meddig kell elviselnem?
2008. jún. 22. 10:31
 1/10 anonim ***** válasza:
Rossz hírem van, úgy tudom, a kisgyerek 3 éves koráig jönnek... Az enyém is elég gáz, de lassan leszokott rólam. Amikor meg jön, akkor jól elbeszélgetünk a reumájáról. Sajnos. Pedig az elején voltak kérdéseim, aggodalmaim, kellett volna néhány információ, de konkrét segítséget soha nem kaptam. Hát ez van.:-((
2008. jún. 22. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem hiszem el hogy az ilyen "védőnőket" nem lehet valahol bepanaszolni ! Szerencsére az enyém normális ! Viszont van olyan barátnőm több is akit hülyeségekkel riogatott (nem lesz normális a gyerek mert 30 évesen szüli!;nem lesz teje mert nem szopik a baba és majd nem tudja fejni (4 hónapos koráig csak anyatejet kapott a pici!)...) Különben vagy nyiltan megmodod neki a véleményed (hogy te nem vagy kiváncsi az ő nemlétező tapasztalataira,tanácsaira) vagy nem tartózkodsz otthon mikor látogatni menne .Minden védőnőnek megvan az az időpontja amikor megy (általában rendelés után).
2008. jún. 22. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nálam detto ugyanez. Én is rühelltem már terhesség alatt de akkor kerültem a találkákat. Amugy az első 6 hétbe hetente megy aztán havonta a gyerek 3éves koráig. Ha szerncséd van, mert nálunk volt h minden nap jött azt nem tetszett és mondtam neki h jol megvagyunk és ne jöjjön ha van vmi ugyis szolok neki. Udvariasan mond meg neki majd te is ha zavarkolodik ha ugy nem megy akkor durvábban a lényeg h leszálljon rolad. Segítségemre nekem se volt soha de nem is kell mert ha baja van a gyereknek ugyis az orvoshoz viszem, nem?:)
2008. jún. 22. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Teljesen egyetértek az előttem szólóval.

Amúgy nálunk,csak a gyerek 1 éves koráig látogat a védőnő,utána csak a kötelező oltásokról értesít.

Amúgy havonta 1x kell neki vizitelni,nem naponta idegesíteni,főleg ha még hasznát sem veszed.

Küldd a fenébe,ha nem ért a szép szóból.


Üdv

2008. jún. 22. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat! Egyszerűen nem értem, hogy ha az orvosokat megválogathatom, akkor a védőnőt miért nem! Egyáltalán nem veszem a hasznát, mert az elején mikor kérdezgettem pár dologról, válasza annyi volt, hogy kérdezzem az orvost! Na most szerencsémre nagyon sok orvos ismerősöm van, és itt van anyukám is, akik rengeteg tippet tudnak adni... fel nem foghatom, hogy az ilyen védőnőt miért nem lehet egyszerűen kizárni az életünkből!

De most már tudom, hogy nem csak nekem van tele a bugyrom velük! Köszi mégegyszer!

2008. jún. 22. 12:48
 6/10 anonim ***** válasza:
a barátnőmhöz pl nem jár védőnő, havonta megy a dokihoz, ott találkozik a védőnővel is...egyszer járt nála, valami környezettanulmány vagy mi volt, amikor szülés után hazament a picurral.
2008. jún. 22. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Hozzánk a baba 1 hónapos koráig jött hetente egyszer.

Azután havonta egyszer. És ezek egyre ritkábbak lesznek.

Nekünk nem mindig szól,hogy mikor jön és volt hogy be sem engedtem,azt mondtam,hogy sétálni voltunk.

Úgy tudod átvészelni,hogy meghallgatod és kész. Ne kérdezz tőle,hogyha úgyis van akitől tájékozódhatsz.

Mond azt amit hallani szeretne.

2008. jún. 22. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nálunk eddig egyszer volt,amikor hazajöttünk a kórházból.Most 8 hetes.Két hetente megyek tanácsadásra,ott találkozunk.
2008. jún. 22. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szia!Én nekem sem szimpi a védőnőm és nem is mondd semmit..kérdeztem a szoptatásról és a kezembe nyomott egy prospektust..ezt én is meg tudom venni így egy könyvesboltban na mindegy.Nekem azt mondta a szülés után kijön,de mi megbeszéltük a férjemmel,hogy meg fogom kérni hagy én vihessem le a picit.Amúgy is van egy kiskutyánk aki annyira örül-és örömében ugat mindenkinek,hogy egyáltalán nem lenne jó ha ő csak úgy jönne mégha bejelentkezve is.Ha meg be sem jelentkezik akkor be sem engedném.Ha egyedül vagyok itthon ki sem nyitom az ajtót...annyi rosszat hallani szval,ezt szerintem neki is meg kell érteni egy kis séta meg nem árthat sztem.Egyszer lássa,hogy jó körülmények közt élünk és utánna ne illetéktelenkedjen nekem itt egy olyan ember aki nem is szimpatikus ráadásul és semmit sem mond el...Ha nagyon ragadós lesz ,szólok a gyerekorvosnak,hogy én nem akarok ehhez a nőhőz menni és kész.Mit tudnak tenni????37hetes kismama
2008. jún. 22. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nálam a szülésem óta (ez lassan 4 hónapja) összesen 2x volt kint. 1x miután megszültem és felhívtam és 1x csak úgy beállított. Azóta csak az oltásokkor látom, de nem is bánom.
2008. jún. 23. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!