Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Te vennél mobil klimát de milyet?

Te vennél mobil klimát de milyet?

Figyelt kérdés
4 hos és 3 éves gyerek szobájába
2013. jún. 20. 13:55
 1/8 anonim ***** válasza:
Mi majdnem vettünk, de azért nem, mert elmondták, hogy nem jobb, mint egy ventilátor, és folyton víz kell bele, de amúgy drága. Nekünk rendes klímánk van, már olcsón lehet venni, akár részletre is.
2013. jún. 20. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Régen, mikor panelban laktunk nekünk volt. A ventilátornál sokkal erősebb és víz sem kellett bele... Sajnos nem emlékszem milyen márka volt. Most, ahol lakunk rendes klíma van, így azt eladtuk.
2013. jún. 20. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én nem vennék, mert zajos (egyfolytában zúg, engem azzal ki lehet üldözni) és ki kell vezetni, ezt általában nyitott ablakon teszik meg, ahol dől be a meleg. Télen meg útban van.

De úgy tudom, hogy gyerek mellett amúgy sem lehet klímázni közvetlenül, inkább tényleg egy normál klíma kellene nektek, úgy elhelyezve, hogy a levegő bejusson a gyerekszobába is, pl. ha van előszoba, akkor oda kell tenni.

Hívjatok egy klímaszerelőt, általában ingyen kijönnek felmérni, és megmondják, hogy hova éri meg legjobban tenni.

Mi normált tetettünk fel tavasszal, pár napja használjuk, és nagyon elégedettek vagyunk vele.

2013. jún. 20. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

nekünk ablak klímánk van. apa csinált egy tokot neki osb lapból, így nincs rés, nem jön be a meleg.

nappaliba van, de lehűti a gyerekszobát is, hőszabályzós, így a kívánt hőmérsékleten kikapcsol, majd ha elkezd melegedni a szoba, visszakapcsol...

a vízcső meg a kinti végén van, lecsöpög a házunk elé, senkit nem zavar.

bele nem kell víz, ezt nem is értem, miért kéne? pont úgy működik a klíma, hogy a szoba páráját szívja ki a levegőből, ezáltal hűt.

amikor meg nincs kánikula, megy le a pincébe a klíma, ablak meg vissza a helyére :)

2013. jún. 20. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekünk az van, 52 m2 a lakásunk, átmenetileg kell, mert jövőre kész lesz a ház és bérlakásba nem akartunk. Az ablakot ki lehet vágatni, nem kell nyitva lennie, víz sem kell bele és vödörbe lehet gyűjteni. Polgári lakás, majdnem 4 méter belmagassággal, nincs teljesen rátekerve és 24-25 fok van abban a szobában éjjel nem megy, reggelre 27 fok lett.
2013. jún. 20. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem vennék: rettenetesen hangos és a teljesítménye siralmas.
2013. jún. 21. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
5-ös válaszadó, milyen fajta mobilklímátok van és mennyibe került?
2013. jún. 21. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Egy ismerősünktől vettük használtan, Bosch 2300 wattos. Műemléképület és annyiba került volna a split klíma beszerelése, mint a készülék....így megúsztuk 30 ezerből, havi 25 ezer villanyszámla nekem megér 25 fokot a 12 hónapos gyerekem komfortjáért :)
2013. jún. 21. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!