Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2,5 éves kisfiam vajon hogyan...

2,5 éves kisfiam vajon hogyan dolgozza fel az utóbbi időben sok veszekedést? Egészséges lesz? Elfelejti?

Figyelt kérdés
Az utóbbi 1 évben nagyon sokat veszekedtünk, néha hangos szóváltás is volt, amit a kisfiúnk is hallott. Máramár a válás szélén állunk. A férjemben óriási dac van, képes akár 1 hónapig is ali szólni hozzám, én visznt ezt nagyon nehezen tolerálom. Egyébként meg alig van itthon, mivel orvos, sokszor akár 2 napig sincs, íy mindent én csinálok a kisfiam körül. Most már oda jutottunk, hogy a kisfiúnk amikor apa megjön, csak apával akar játsani, ha apa arrébb megy, "apa hol vagy?", én meg mint a rabszolga anya, étel, ital fürdés, altatás stb, de ezen felül, ha mindketten mellette vagyunk, csak apa. Úgy érzem, hogy már lassan a kisfiamat is elveszítettem, én nem is kellek neki, pedig korábban nagyon anyás volt. Ő az életem, de mindezeket nagyon nehezen tolerálom, ma ki is borultam emiatt, persze az egyébként is rossza kapcsolat a férjemmel nem segített... Mit tegyek? Sokszor már úgy érzem, a kisfiam az egyetlenm aki miatt élek, de lassan már neki sem kellek. Most mit tegyek? Nagyon szeretném, ha egészséges, kiegyensúlyozott kisfiú lenne!!!
2013. jún. 20. 22:15
 1/9 anonim ***** válasza:
53%
A férjeddel kellene megbeszélnetek a problémáitokat. A kisfiadnak csak rossz lenne, ha elválnátok, ha ennyire apás. Azért keresi az apját, mert keveset van vele. Nem azért, mert nem szeret téged.
2013. jún. 20. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Hidd el, hogy a kisfiad imád téged, csak apát ritkán látja, ezért kihasználja azokat az alkalmakat, amikor apával lehet. Viszont a veszekedések nyilván nem tesznek jót neki. Kívánom, hogy megoldódjanak a problémáid, és ne aggódj, a gyereked szeret téged, csak te mindig ott vagy neki, ezért az a természetes neki.
2013. jún. 20. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A gyereknek kell apa-anya. Ha az apa ritkán van otthon, természetes, hogy olyankor lóg rajta a kicsi. Ez miatt miért érzed azt, hogy nem kellesz a fiadnak? Azért, mert te már némi ellenséges érzést táplálsz a férjeddel szemben, a gyereknek ő az apja.

Ne sajátítsd ki a gyerekedet.

2013. jún. 20. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
A férjem azt mondja, nagyon is anyás, ha felébred, ha beteg, ha inni, emmi kér, ha megüti magát, ha véletlenül én nem vagyok ott, csak anya kell... Ezért szuerintem nem apás, és őszintén nem is akarom, hogy apás legyen, lehet önzőn hangzik, de ő a mindenem, és azt szeretném, ha ketten vagyunk mellette, néha velem is akarjon játszani, az én ölemben is akarjon úlni! Régen szabadulni sem tudtam tőle, mindig csak anyát akarta, alig bírtam főzni..., most néhány hete van az, hogy ha apa este hazaér, ül az ölébe, megy utána...
2013. jún. 20. 22:30
 5/9 anonim ***** válasza:

Vannak ilyen korszakok a gyerekek életében, ezt ne vedd annak, hogy kevésbé vagy fontos számára, mert nem így van.

Ritkán van otthon az apja, persze, hogy csüng rajta mikor végre hazaér.


Ha közös az utatok, érdemes küzdeni a házasságért, de ha nem, akkor a válás a legésszerűbb megoldás.

Az a legnagyobb ostobaság, mikor 2 ember csak a gyerek miatt marad együtt.

Hülye indok, hogy a gyereknek apa és anya is kell.

A válással nem szűnik meg szeretni őt az elköltöző szülő és ettől ugyanúgy tölthetnek együtt minőségi időt, ráadásul az otthoni vita is megszűnik, ami nagyon fontos lenne.

2013. jún. 20. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Annak idején 3 éves voltam (anyum mesélte), amikor a szüleim a válás szélére kerültek az ital miatt. Apum elég erősen ivott, nem volt agresszív vagy ilyesmi, csak soha nem volt otthon, esténként esett be kapatosan. Állítólag minden este veszekedtek, én pedig a konyhában bömböltem meg toporzékoltam. Semmi emlékem nincs róla, nem érzem úgy, hogy kihatott volna a fejlődésemre, kiegyensúlyozott, mára felnőtt nőnek érzem magam.:) Ne aggódj emiatt, kicsi még, szerintem nyugodj meg.


Ui.: Anyum annak idején ultimátumot adott apumnak, hogy ha nem fejezi ezt be, összepakol engem, és végeztek, két hetente értem jöhet, azon kívül semmi. (Szerencsére elég karakán nő, apum tudta, hogy nem a levegőbe beszél.) Legközelebb apum 12 év múlva vett italt a kezébe, évek óta heti egyszer jár el sörözni a haverokkal.

Ezt csak azért írtam le, hogy erőt adjak, lehet változni. Sok sikert, én nagyon szurkolok, hátha megmenthetitek még a házasságod.

2013. jún. 20. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A gyerek nem azért van, hogy boldoggá tegye a Te életedet, ez a férjed feladata lenne, vagyis hát a pár tagjai kölcsönösen teszik ezt normál esetben.

Ha magadhoz láncolod a kisfiadat (első sorban nem fizikailag, -bár úgy látom az "ölben ülés" is probléma-, hanem lelkileg, akkor egy életre tönkre teheted őt.


Függetlenül attól, hogy a házasságod helyre jön-e (amiért azért nagyon érdemes szerintem küzdeni!), a kisfiadnak arra van szüksége, hogy mindkét szülője szeresse versengés nélkül és elvárások nélkül, szabadon.


Azzal pedig egyet értek, hogy csak a gyerek miatt nem érdemes együtt maradni, mert már rég tudja ő, hogy ti nem úgy szeretitek egymást, mint kéne...


Sajnos velem ez történt, tapasztalatból beszélek. Évek teltek el, hogy az ordibálást hallgattam zárt ajtók mögött és féltem. Aztán 13 éves koromban mégis elváltak. Nem érte meg, nagyon nem. Nem írok erről többet, pedig lehetne mit.


Engedd szabadon a kisfiadat!

2013. jún. 20. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
82%
Öszinten kiborit az ilyen fajta nök hozzaallasa a sajat gyerekehez. Azert mert hianyzik az elismeres vagy szeretet az eletedböl, nem a gyerekböl kell egy kis rajongot csinalni, aki keptelen egyedül csinalni abrmit es sirogörcsöt kap ha anyu kimegy a szobabol. A gyerek ezt pontosan erzi majd a kesöbbiekben is, ez erzelmi zsarolas. Keress egy masik ferfit, bekülj ki apaval, vagy keress valami hobbit munkat siekrelmenyt, de ne nyomoritsd mar meg szegeny gyerek lelkivilagat az önzöseged miatt.
2013. jún. 21. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat mindenkinek!
2013. jún. 30. 21:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!