Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 hós, anyatejes babának...

6 hós, anyatejes babának mennyi folyadékot kéne inni egy nap ebben a melegben, h ismét kb 3 óránként tudjon szopizni?

Figyelt kérdés
Nem hajlandó inni se cumiból, se csőrös pohárból, csak kilocsolja. Próbáltuk a vizet, a gyümileveket,semmi..( vagy csak pár korty) ciciből persze inna óránként, viszont a meleg miatt nincs étvágya, ezért 3 nap alatt drasztikusan csökkent a tejmennyiségem, pedig soha nem volt igazán gondom. Ha viszont kifejem, és nem iszik, muszály újra kínálnom tehát kell maradjon benne. Már estére nem volt elég a tej, annyira átállt a mellem. Egy hónapja táplálunk hozzá, de még csak napi 1 étkezésnél,10 körül,utána még szopizik. Mennyit kéne innia egy nap? Napokig szinte szárazak voltak a pelenkák, azért volt muszály sűrűn szoptatnom.

2013. jún. 21. 07:56
 1/4 anonim ***** válasza:

A száraz pelus nem jó jel. Én fejném a helyedben, mert amint visszább megy a meleg, újra igényelni fogja az előző tejmennyiséget a babád és akkor nehezebb lesz visszaállítani.

Én is sokat szenvedtem, hogy el kezdjen inni...próbáltam a poharakat, csőrös, végül már a cumit is. Sima vizet nem itta, gyümölcslé végül bevált, a teát sem itta. Gyümölcslét vizezem fel egyharmad-kétharmad arányba, az én babámnak ez vált be...próbálkozni kell minden alkalommal. Evések után nem volt hajlandó inni, de evések között már elfogadta. És fontos a hőmérséklete is, az enyém csak a langyosat issza meg! :) Próbálj meg minden verziót, valamit biztosan el fog fogadni idővel!

9 hónapos baba anyukája

2013. jún. 21. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Nem adom fel, próbálkozom.Néha már pár kortyot iszik, csak azt nem tudom, kb hány milit kéne innia egy nap, mit tekintsek már elfogadhatónak...
2013. jún. 21. 10:57
 3/4 anonim ***** válasza:

1-es vagyok. A mi gyerekorvosunk azt mondta, hogy egy 1 éves nek kb 1 liter folyadékot kell elfogyasztania egy nap. Mindennel együtt (ételek, italok, tej, tápszer). Enyém 9 hónapos, és az volt a cél,hogy elérjük ezt az 1 litert, habár horrornak tűnt eleinte. Eltelt kb 2-3 hét mire sikerült innia keveseket, aztán szép lassan ráállt és most már jön hozzám ha szomjas, megitatom és megy tovább a játék :)Ebbe a melegbe megiszik 8-9 dl-t is!

Te tudod, hogy anyatejjel kb mennit ihat, szerintem mindennel együtt azért 6-8 dl jó lenne ebben a melegben neki! De ezt tényleg a nedves pelusokból lehet belőni,hogy mennyi az igénye.

2013. jún. 21. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Na,ma megivott már 1 decit (gyümilé+babavíz).. :) Ha lassan is,de haladunk. Köszi szépen!

Amúgy normál esetben 7-8 decit eszik egy nap,de most a melegben kevesebbet.

2013. jún. 21. 21:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!