Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti elköltöznétek?

Ti elköltöznétek?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő: Egy kis lakásban élünk. Két félszoba+kicsi elötér egyben a konyha is. Kis wc, a fürdő inkább fürdőfülke az egyik "szobából" van leválasztva.

Családtag lakása. Csak rezsit kell fizetnünk+rendben tartani ( tisztasági festés pl) Amit a saját megélhetésünkre fordíthatunk kb 110.000 ft, mert van egy hitelem és egy nagyobb gyereke a férjemnek ( 10 éves lány) így gyerektartás.

Most van lehetőségünk egy ismerős nagyobb lakásába költözni, 2 szobásba, viszonylag kevesebb bérleti díjért ( 30.000 plusz rezsi) Kb 65-re jönne ki.

Sajnos tényleg kicsi ez a lakás, zsúfolva is van, szekrények stb, így a gyereknek vajmi kevés helye lenne késöbb"élni, játszani". Valamint a környékre egyre több roma költözi, már kb a 30-40%, akik folyton veszekednek, hangoskodnak, a gyerekek neveletlenek és bizony este már a kutyát sem nagyon merem levinni, de alapvetően én kicsit félösebb tipus is vagyok.

Sok itt az önkormányzati lakás.

Eddig sem tudtunk félretenni, hónapról-hónapra élünk, de a gyereknek mindene megvan amire szüksége van. Nagyon össze kellene húzni magunkat ha költözünk, de én már nem bírom ezt a környezetet. Tudom, gyerek elött keleltt volna gondolkodni, de sajnos kilátásunk saját lakára egyenlőre nincsen.


2013. jún. 21. 08:23
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem ereznem jol magam, meg lehet oldani, a ferjem is egyetertene, koltoznek.
2013. jún. 21. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 petera6 ***** válasza:
Én kiszámolnám pontosan, hogy kijövök e hó végéig a megnövekedett kiadásokkal is. Ha igen, már csomagolnék is :)
2013. jún. 21. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Egyértelműen költöznék. Mi is albiban lakunk 4 éves kisfiunkkal. Félre tenni nem tudunk, de mindenünk megvan ami kell, minden ki van fizetve.
2013. jún. 21. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Elvileg igen, kijönnénk. Csak nem lesznek ezek a dolgok, hogyha elmegyünk épp valahova, akkor nem lehet hogy na akkor egüynk itt, vegyünk egy új ruhát nekem ( pedig kínaiban, piacon vagy leértékelve szoktam ruhát venni) Szóval ilyen "felesleges" kiadások nem lesznek, és tudom hogy ezt nehéz lesz megszokni.
2013. jún. 21. 09:51
 5/8 anonim ***** válasza:
Én lehet, nem mennék. Így voltunk az autóvásárlással, amikor lecseréltük a 14 éves kocsinkat 5 évesre. Elment a tartalék nagy része, és jött egy újabb hitel. Bár a kocsi tényleg kellett, de megbántam, mert sokkal nehezebbek a hónapok. Félretenni végképp nem tudunk már, közben született 2 gyerekünk is, igaz, ami kell, megvan, de irtó rossz érzés, amikor magadra semmit sem költhetsz.
2013. jún. 21. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Neked is köszönöm utolsó. Ikreid vannak?
2013. jún. 21. 13:18
 7/8 anonim ***** válasza:
Most 3 emberre jut 110000, akkor ha elköltöztök kb. fele ennyi, gyanítom télen még ennyi sem.....nem túl bíztató....én várnék még, amíg kicsit több lesz a bevétel és csak úgy vállalnék még több kiadást!
2013. jún. 21. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem, nem ikrek. 17 hónap különbséggel gyerekek. Az elsőre sok évet vártunk, és mivel 2 volt tervben, 8 hónap után nem védekeztünk, mondván, ki tudja,mikor jön megint össze. Hát, rögtön. :-) Nehéz így, de mégis boldogan, és nem hagyom, hogy feladjuk a családról szóló álmainkat a jelenlegi sz*r helyzet miatt.
2013. jún. 21. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!