Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tápszer+anyatej. Meddig...

Tápszer+anyatej. Meddig mérted, hogy mennyi tejet eszik a babád? És meddig tudtad így szoptatni?

Figyelt kérdés
2013. jún. 21. 14:09
 1/9 anonim ***** válasza:

Én igény szerint szoptattam, heti egyszer mértem (szopik előtt vagy után soha), és másfél évesen még mindig szopik.

Eleinte nagyon sokat szopizott, gondolom amíg beállt a tejmennyiség. Fejtem is, mert eleinte azt hittem kevés, és még pótolni akartam, ha estére kevés lenne, de nem kérte, csak ordított mikor oda akartam adni neki.

Aztán kiderült, hogy jócskán hízott, nem is kellett neki a pluszban lefejt tej.

2013. jún. 21. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Az elsőnél mértem minden evés után a kórházban, aztán itthon pár napig. Ezután a védőnőm tanácsára csak este mértem, majd 2 hónapos korától heti 1-2 alkalommal, hogy gyarapodott-e. 4 hónapos korától nem szopott többet, akárhogy erőltettem (megjött), ekkor fokozatosan lett teljesen tápszeres, mert volt még anyatej fagyasztva.

A másodikat már nem mértem etetések után, csak a kórházban. Őt is itthon este, aztán hetente. Hasomlóan alakult, ő tovább szopott valamivel.

2013. jún. 21. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
És én is igény szerint szoptattam őket.
2013. jún. 21. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Akkor ha jól értem nem adtál neki tápszert. Én viszont azért mérem, hogy tudjam mennyi tápszerrel kell kiegészítenem a tejet. Bár biztosan van aki másként csinálja.
2013. jún. 21. 14:23
 5/9 anonim ***** válasza:

Most 7 hetes a babám,szopi előtt-után mérem,hogy mennyi pótlást kell adnom.Szerintem addig mérem,amíg lesz tejem.

Mennyit tud szopizni a kicsikéd?És mennyi idős?

2013. jún. 21. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Igen, én egész adag tejet és egész adag tápszert adtam egy-egy étkezésre. Most már világos, mire gondolsz.:)

A barátnőm kezdetektől kiegészítette a tejet, szoptatott, mért, majd tápszert adott. Erre gondolsz? kb. 1 hétig ment így, aztán nem minden evésnél mérte meg, nagyjából ugyanannyit szopott a baba mindig.

2013. jún. 21. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Változó mennyiségeket szopizik 20ml-60ml között, néha többet. Az a baj, hogy az 50et is tudja annyi idő alatt, mint a 20at, tehát sokszor nem tudom megsaccolni sem, hogy mennyit evett.

8 hetes

Igen, erre gondoltam. Én kicsit több, mint egy hete mérem és irogatom is.

2013. jún. 21. 16:35
 8/9 anonim ***** válasza:
VÉGIG MINDEN SZOPI ELŐTT, UTÁN MÉRTEM AZ 5 HÓ VÉGÉIG.
2013. jún. 21. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Akkor sajnos mérned kell minden evés előtt és után.
2013. jún. 22. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!