Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kb.2 hete nem tud éjjel...

Kb.2 hete nem tud éjjel elaludni a 6,5 hónapos kisfiam. Tapasztalt már ilyet más is? Mi lehet?

Figyelt kérdés
Régebben nagyon jól ment már az esti elalvás. Fürdetés, szopcsi, utána aludt is. Kb. 2x kelt éjjel enni, de aludt is vissza utána. Kb. 2 hete kezdődött, hogy álmos, és elalszik rendesen szopcsi után, de kb. 10-15 perc és visszaébred. Onnantól egy rémálom az elkövetkező pár óra. Van amikor 9-től éjfélig elaltatom az ölemben, lerakom az ágyába és visszaébred. Újból kiveszem, lerakom, visszaébred és sír. De nem fájdalmasan sír, csak olyan nyüglődősen. Ahogy lerakom már mozdul is szinte el a helyéről. Forgolódik, nem jó sehogy. Most gyanakodnék a melegre, de az az igazság, hogy már előtte kezdődött, mielőtt megjött a meleg. Mi lehet a baj?
2013. jún. 21. 17:58
 1/10 anonim ***** válasza:

Mintha én írtam volna a kérdést ("szopcsi" nélkül).

6,5 hónapos a lányom, ugyanezt játsszuk mostanában.

Megfürdetem, megszoptatom, ebbe belealszik, majd ha beteszem a kiságyba kipattan a szeme és üvölt.

Nincs értelme és nem is akarom sírni hagyni, mert nem hagyja abba.

Tehát kiveszem, ringatom, elalszik,visszateszem, felébred.

Kiveszem, mellre teszem, bealszik, leteszem, felsír.

Van, hogy 9-től éjfélig ezt játsszuk, de pl. tegnap éjjel csak 2-kor tudtam lefeküdni.


Lehet a meleg, lehet a foga is, vagy a mozgásfejlődése (az enyém nem rég kezdett el kúszni, ráadásul pár napja fel is ült).

2013. jún. 21. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
7,5 hónapos lányom ugyanez, ő is kb két hete. Pedig ő tápszeres. Eddig 2 másodperc alatt elaludt amikor letettem, most meg egyből kipattan a szeme, és ha otthagyom sír. Nem tudom mi lehet, de nem vagy egyedül! :)
2013. jún. 21. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
Detto, az enyém 8,5 hónapos. Tegnap az éjszaka közepén éjféltől fél 4-ig fenn volt. Nem sírt végig, mert tartogattam a majdnem 9 kilós gyerekemet (másképpen üvöltött volna), de egyfolytában forgolódott, dobálta magát még az ölemben is. Lehet a melegtől, lehet a foga, vagy lehet a mozgásfejlődés is, én már nem tudom mivan mostanában. Igazándiból csak az érdekel, hogy mikor lesz már vége??? Előtte olyan szépen elaludt, betettem a kiságyába, egyszer-kétszer még megébredt, de kicsi simi és visszaaludt. Most meg....A baj csak az, hogy kezdek kimerülni én is:(
2013. jún. 21. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

21kor alud el és 4x voltam benn visszaaltatni :(

3hete ez megy,nemtudom mivan vele de már allig birom.Annyira nyugtalan.Én meg kivagyok...

2013. jún. 21. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Hát ez tényleg érdekes. Mi történt két-három héttel ezelőtt??? Mozgásfejlődés? lehetséges, de akár tényleg az időjárás is. Bár az elmúlt két hétben azért sokat változott az idő, a helyzet pedig kicsit sem. Mi most vettünk Édes álom fürdetőt (kamilla és levendula van benne), kiváncsi leszek rá, hogy milyen lesz az éjszakánk. Most per pillanat úgy tűnik... de majd holnap reggel megírom.
2013. jún. 21. 22:28
 6/10 anonim ***** válasza:
Ugyanez van nálunk is. :-( Kislányom 8 és fél hónapos és szinte nem is alszik,csak hajnalban. Az esti rituálé után (vacsi,pancsi,szoptatás,elalvás) fél órán belül sírva ébred és onnantól kezdődik hajnalig. Kiveszem,elringatom vagy megszoptatom,visszarakom,aztán kezdődik előlről. Néha én is úgy érzem,hogy kezdek kimerülni és még az is bánt,hogy nem tudom miért sír,hogy segítsek rajta,hogy tudjon aludni. :-(
2013. jún. 21. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Az én 8 hósom is nehezen alszik el. Fürdés majd vacsi után eddig aludt, de mostanában játszik még az ágyon 1 órát kb. majd elhelyezkedik és kidől. Nálunk eddig úgy volt ha elaludt akkor bevittük a szobájába és ott aludt míg én le nem fekszem és akkor vettem magamhoz. De azóta itt van a nagyágyon és alszik ,mint a bunda. Van,hogy kinyitja a szemét látja ,hogy itt vagyok és alszik tovább. Jah meg ide szokott bújni hozzám.
2013. jún. 21. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Jó reggelt. :-) Milyen volt az éjszakátok? Nekünk egy fokkal jobb. Tegnap este voltunk vásárolni (direkt este, hogy ne legyen olyan meleg) és hazafelé úton bealudt a kocsiban. Aztán mikor felébredt fürdettünk. Használtuk az édes álom fürdetőt, amit írtam (Gabi márkájú) és fürdetés után megszoptattam, majd nem akart aludni. Na mondom, édes álom. :-) Aztán csak elaludt. Ott egyszer visszaébredt, de visszaaltattam és akkor aludt 1 óráig. Ott evett, majd 4-kor kelt legközelebb. Na most ott nem akart/nem tudott visszaaludni. Kb. 6x játszottuk el a kiveszem, elaltatom, visszateszem, visszaébred jelenetsort. Aztán visszaaludt és aludt 7-ig. Szóval édes álom egy icipicit talán jobb kezdést biztosított az éjjelnek, de a folytatás ugyanolyan volt. :-( Amúgy mi még nem ülünk és nem is állunk, de mindkettőt szeretné már a kis Lurkóm, meg a mászást is. Mindegyiket most próbálgatja.
2013. jún. 22. 08:27
 9/10 anonim ***** válasza:
2-es vagyok. Most nekünk is jobb volt kicsit, bár a Barátok Közt alatt még itt virgonckodott, de aztán letettem és csak 1x kellett bemennem egy kicsit. Na meg 30 millivel többet adtam vacsira.
2013. jún. 22. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
7-es vagyok. akkor lehet a mozgásfejlődés miatt is. Az én picim 7hónaposan és egy hetesen egy hét leforgása alatt felült .felállt és abba hagyta a kúszást inkább rátért a mászásra. Mióta megtörtént jobbak az éjszakák. Ugy mondanám jobbnak,hogy addig szinte minden éjszaka a minimum felébredés az 6alkalom volt. Most is felébred néha a saját mozgására de már nem vészes. Nálunk most szerintem a szepa kezdődik azért alszik mellettem csak jOízűen még nappal is. Mert pár héttel ezelőttig nappal jót aludt a kiságyába ha áttettem . este meg a kiságyába. de most ha felébre és nem lát akkor feláll vagy felül a kiságyba és ordít.
2013. jún. 22. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!