Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tapasztalt Anyukák! Ez így...

Tapasztalt Anyukák! Ez így lehetséges, hordozókendő+kocsis hordozó, babakocsi nélkül? Első babás kismama

Figyelt kérdés

Novemberben fog születni a babánk. Olyan faluhelyen lakom, ahol nincsenek járdák, az autósok sokszor gyorsan mennek. Nagyon félnék így babakocsit tologatni, arra gondoltam, hogy már az elejétől hordozó kendőben vinném a babát egy bő téli kabát alatt. (kb másfél-két hónapos korától)

Emellett vennénk egy autós hordozót, biztonságosan tudnánk utazni és ha nagyobb bevásárlásra megyünk, felteszem a bevásárlókocsira vagy kézben visszük.

Ha nagyobb lesz és szükséges, vennék neki egy könnyű, összecsukható olcsó sportbabakocsit. Míg pici és hideg van, biztonságosabb ha testközelben van. De ha esetleg nem szereti meg a kendőt, még mindig tudok babakocsit venni. De feleslegesen kár rá kiadni a pénzt, úgy hogy nem látom értelmét a körülmények miatt.

Vajon ez így jó ötlet, megvalósítható?


2013. jún. 22. 13:52
 1/7 anonim ***** válasza:
igen én ismerek ilyen családot és remekül meg voltak kocsi nélkül. Ök eléggé szokatlan módon élnek (jurtában) A nagy 3 éves a kicsi 3 hós, nem volt az elsőnél sem babkocsi csak hordozta, kiságyuk sincs velük alszanak. Nekik igy jó. Mindneképp megoldható ha neked ez a szimpibb. Ha meg nem válik be tényleg vehetsz még késöbb kocsit.
2013. jún. 22. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

December 5.-én született a kisfiam. Egész télen kendőben hordoztam! Viszont amikor már mocorgott ide oda akkor neki is jobb volt a babakocsi. Jobb időben meg már összesültünk. Most már jobb a babakocsi, abban nyugodtan tud kinn aludni. Szerintem azt tudod csinálni, hogy kendőt használsz, amíg nem tud ülni és utána sport babakocsi. A mi sportbabakocsink dönthető, tehát akár már kicsi kortól használható.


Azért nagyobb baba (4-5-6 hónapos) nyugodtabban tud aludni babakocsiban, szóval akkor már én nem hordoznám mindig.

2013. jún. 22. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A második fiamnak egyáltalán nem volt babakocsija 6 hónapos koráig.Tökéletesen elvoltunk nélküle,mert imádta a kendőt.Fél éves kora után vettünk kocsit,mire már nehezebb volt mindenhova cipelni.
2013. jún. 22. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ismerős szitu...nálunk sincs járda, csak autósok, no meg traktor, kamion... Nekem volt babakocsija, hála az égnek kaptuk, nem vettük, így nem adtunk ki rá feleslegesen pénzt. Olyan 7 hónapos korától tudott ülni, akkor kapott egy sportbabakocsit, az elfért az úton is!
2013. jún. 22. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Jé, én is december 5-én szültem :))


Azóta sosem volt babakocsiban a lányom, csak kendővel járunk, így értelemszerűen télen is így vittem. Nem fáztunk, melegítettük egymást.

Arra készülj fel, hogy bámulni fognak, mintha UFO lennél.

Én nagyvárosban lakom, mégis sokan megnéznek (főleg idősebbek), mintha sosem láttak volna még hordozókendőt, gondolom, falunk ez méginkább igaz.

2013. jún. 22. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

szerintem azért egy olcsó babakocsit mindenképp szerezzetek be,mert tuti nem ott élitek majd le egész életeteket kimozdulás nélkül.:) azért egy nyaralás vagy kiruccanás alkalmával sokat fog jelenteni.nem beszélve arról,hogy nyáron csak összeizzadtok a babával

tapasztalat.:) ugyan ilyen helyzetben voltunk

ráadásul ha tesó is érkezik majd,nehéz lesz kendősen és tesóval futkározni.:)

2013. jún. 30. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én nyáron is kendőzök, ill. mei tai.

Összeizzadunk persze, de nem baj.

Ha hazaérünk átöltöztetem szárazba.

Nincs babakocsink, megvagyok nélküle.

2013. jún. 30. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!