Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha este 6-7 körül mentek ki,...

Ha este 6-7 körül mentek ki, akkor is bekenitek 1 év körüli babátokat naptejjel. Akkor is, ha tudod, hogy nagyrészt nem fogja nap érni, mert csak a házak között mondjuk 1-2 saroknyi úton esetleg rásüt a nap, de semmi több?!

Figyelt kérdés

2013. jún. 23. 12:53
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem csak a napfény miatt, de az UV miatt is védem a gyereket, azt pedig nem lehet lemérni abban, hogy mennyit éri napfény a bőrét. Igen, én bekenem, ha kimegyünk a házból. Akkor is, ha úgy tűnik, nem éri nap.
2013. jún. 23. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én 6-7 körül már nem kenem, csak amikor muszáj, például dél előtt, vagy kb. 4-5 óráig, ha nagyon süt a nap és ki kell menni.

Annyi rosszat olvastam arról, hogy az állandó kenegetés is káros, hogy csak akkor kenem, ha muszáj.

Tudom, hogy léteznek elvileg ártalmatlan fizikailag ható fényvédők, de én már nem tudom kinek higgyek, így próbálok a középúton maradni.

Eddig még meg sem fogta a nap, csak a karja barnább picit.

2013. jún. 23. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Én is emiatt dilemmázok. Mi mondjuk még fizikai szűrős naptejet használunk Bioderma Mineral 50+ de ez meg olyannyira vízálló, hogy ha bekenem vele, az esti fürdésnél sem igazán jön le, fehér marad a bőre. A kémia szűrősek meg szerintem még inkább megterhelik a bőrt, mint a fizikai...


Hát nem tudom, eddig 1-1 szavazat jött mindkét megoldásra, várok még válaszokat!!!! :)

2013. jún. 23. 14:29
 4/4 anonim ***** válasza:
mi olyan délután 5-6 óra felé megyünk ki általában 5 hónaposommal,ekkor már nem kenem be,eddig még nem is kapta meg a nap,egyébként ha vmi miatt el kell mennünk délelőtt vagy napsütéses időben,akkor bekenem,biola homoktövises napkrémmel,50 faktoros,természetes összetevőkből áll,kenhetősége picit nehezebb,de ha vízzel kevered,szépen lehet vele bánni,a bionom oldalról rendeltem,magunknak is ezt használjuk.van még másik fajta is,talán az jobban kenhető.egyszer nagy sokára ha ez elfogy,azt is letesztelem.ez eddig kitűnőre vizsgázott.
2013. jún. 23. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!