Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 11-12 hónapos babatokrol...

11-12 hónapos babatokrol meselnetek?

Figyelt kérdés

Minden érdekel, amit szívesen leirtok! Miket csinál, mit jatszotok, egyke vagy van tesoja, azt eszi amit ti vagy foztok neki?

Előre is köszönöm!


2013. jún. 24. 06:28
 1/9 anonim ***** válasza:
Szia. 2 héttel múlt 1 éves a fiam. Kapaszkodva jár, a napokban tanult meg egyedül guggolásból felállni, önállóan még nem indult el. Babanyelven egész nap magyaráz, egyébként mondja, hogy labda (abba) közben mutogat a labdára, a kutya "há" (fogalmam sincs ez honnan jött, de minden kutyára ezt mondja) játszik a kutyánkkal stb. Azt eszi amit mi 11 hónapos kora óta, szerencsére szuper jól evő gyerek. Egyke és nem is tervezünk 2. gyereket, nekünk így jó. Pakol egész nap, szeret hintázni, homokozni, viszont nem szeret pancsolni, pedig de jó lett volna eben a hőségben. Mostanában kezdi próbálgatni az akaratát, olyan műsort tud levágni a semmin, hogy csak nézek. Utána pedig, mintha semmi sem történt volna játszik tovább. Egyébként egy szuper jó gyerek, ölelget, puszilgat, imádom! Mindenkivel barátságos, nyitott kisfiú. Éjszaka 12 órát alszik, délután 3-3,5 órát. Most hirtelen ennyi jutott eszembe.
2013. jún. 24. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én kisfiam is 2 héttel múlt 1 éves.1 éves kora óta nem hajlandó megenni a babakaját,igy együtt eszünk a mi ételünkből.Igen akaratos,ha valami nem sikerül neki hamar felidegesiti magát:D Nagyon szeret barátkozni,imád emberek között lenni.Gyerekek közül inkább az idősebbeket részesiti előnyben,babákkal nem tud mit csinálni.

9,5hónapos kora óta stabilan jár önállóan.Ismeri a fürdés,pancsi,séta,porszivó,kutya,cica stb szavakat.Amit mond is:apa,anya,ejte,de,nem,doggy-kutya (ezeket tisztán)meg halandzsázik is sokat,és még van jó pár szó amit egyszer kimondott,de azóta sem,nem tudom miért.

4 foga van,11hónapos korában jöttek ki egyszerre.Testvére nincs.Imád táncolni,hülyéskedni,szereti az állatokat,igy az állatkertet is.Autóban nem szeret annyira utazni,mert nem bir egyhelyben maradni sokáig.Babakocsiban már inkább megmarad,de jobban szereti tolni maga.Beleteszi a zárba a kulcsot,mutat a kezével ha valamit szeretne,ha megkérdezem tőle pl. hol van apa,akkor elkezdi keresni.Imádja az autókat és minden ami gurul,azokat ugye tudja tologatni.

Hirtelen ennyi jutott eszembe.

2013. jún. 24. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
2. vagyok, ahogy olvastam a 3-as választ eszembe jutott még pár dolog. Az én fiam is imád táncolni, ahogy zenét hall, már rázza is :-) Imádja a lámpákat, mindenhol végig kell nézni az összes lámpát. Az autót ő szereti, de újszülött kora óta sokat autóztunk, így megszokta. Van egy fényképe kirakva, kb. 3 hónapos lehet rajta, azt minden nap megfogja és puszilgatja. 7 foga van és szerintem nemsokára a 8. is kint lesz. Szerencsére jól viseli a fogzást. Nagy gyerek, 1 hónapja 11,5 kg és 79 cm volt, de nagynak is született. Ja és persze láthatóan megérti amit mondunk neki, az már más kérdés, hogy igencsak makacs, így a tiltást legtöbbször elengedi a füle mellett.
2013. jún. 24. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Hihi az én kisfiam is 11.8kg és 79cm :D

Ő 3,9kg és 51cm született

Ami eszembe jutott még,hogy mindent ki bir nyitni már elég régóta és 11 hónapos korában elkezdett etetni minket amikor ő vagy mi eszünk:D Nekünk 1 naptár van amit minden nap át kell lapozni,ő van rajta vagy mi együtt:)

Milyen érdekes,mennyi hasonlóság van:)

2013. jún. 24. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Az én fiam 3900 grammal és 55 cm-el született:-) Tényleg nagyon sok a hasonlóság, csak az én fiam picit lustább járás szempontjából, mint a Te fiad.
2013. jún. 24. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szerintem nem lusta ő:) Inkább az én fiam túl aktiv amit nemm bánnék ha kicsit visszább adná,mert néha sok.Estére legtöbbször hulla vagyok.

Ti hogy álltok az evéssel?Nekünk 1 hete indult be a nehezebb korszak ezzel kapcsolatban,mert nem engedi nagyon,hogy én etessem.Igy ő próbálkozik kanállal,ami úgy néz ki 10 kanálból 1-2 sikerül a szájába,a többi a földre.Jó lenne ez,ha egy idő után nem unná meg,csak hát igy éhes marad és bőg:(

2013. jún. 24. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Egyenlőre az evéssel nincs gond, kiveszi ugyan időnként a kanalat a kezemből és ő is próbálkozik, de mindig rájön, hogy gyorsabb, ha én adom. Márpedig nálunk a gyors evés nagyon fontos:-) Igazi haspók gyerekem van.
2013. jún. 24. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
11,5 hónapos a fiam. 2 hete állt fel, szerencsére még mászik 1000-rel. Anyatejes még mindig, ebben a melegben visszatért a cicizéshez, nem nagyon akar enni, inkább gyümölcsöt, többször keveset. Járunk babaúszásra, így pancsolni nagyon szeret, Kerekítőbe is, a zenét és a mondókás játékokat nagyon szereti. Az éjszakák még nem túl stabilak ált. 2x ébred, de anyatejes babáknál ez nem meglepő. Velünk alszik, nyitott, egyfolytában huncutkodik mindenkivel, röhög mindenkire, az állatokat nagyon szereti, már ült pónin is, a mamáék labradorjába kapaszkodva áll és fúrja a pofiját a nyakába :)Apa munkahelyén bocizunk, ha meghallja a boci-boci tarkát már mutatja a falon a rajzokat :) Labdázni nagyon szeret, dobja és gurítja is. Tesója nincs és nem is lesz. Minden nap eljátszuk a kerekítős dalokat cd-ről, 15 prcekre bekapcsoljuk a Picurradiót és énekelek vele, könyveket nézegetünk, építünk és nagyokat sétálunk a városban. Strandolunk :)
2013. jún. 24. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!
2013. jún. 25. 15:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!