Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti mikor ültettétek először a...

Ti mikor ültettétek először a babátokat? Mondjuk úgy hogy a karjuk alatt fogjátok?

Figyelt kérdés

3 hónapos a babám, annyira erőlködött már pár hete hogy fel akar ülni, hogy gondoltam miért ne. Naponta fél-fél órákat játszunk úgy, hogy hanyatt fekszem, ráültetem a hasamra, természetesen tartom a keze alatt. Imádja, nagyon tetszik neki hogy nem kell feküdni. Nagyon szépen egyenesen tartja a hátát és a nyakát. Persze magától még nem tud ülni, de szinte napról napra ügyesebb.

Szabad ezt? Tudom, én látom... azért merem csinálni mert nem görnyed, nem erőlködik, szépen tartja magát. Úgy gondolnám, hogy talán nem lehet ebből probléma... Vagy mégis???

Lehetséges hogy pár hét múlva már egyedül is tud majd ülni?


2013. jún. 24. 08:50
 1/7 anonim ***** válasza:
nem ültetem, ezerszer elmondta a védőnő, doki is, hogy káros
2013. jún. 24. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Akkor szabad ülnie, ha magától teszi. Előbb nem kész rá a gerince.
2013. jún. 24. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Hát van olyan baba, aki már 4 hónaposan is tud egyedül ülni (én is ismerek ilyet), de a babák többségére azért ez nem jellemző.

Ne akard siettetni a fejlődését, mert csak ártasz vele. Mondom ezt úgy, hogy bizonyos szempontból megértelek, mert az én babám sem szeretett feküdni, úgyhogy az önálló felülésig eltelt 7 hónap borzalmas volt. Ennek ellenére sosem erőltettem, szerintem te se tedd, hiszen biztosan a legjobbat akarod neki. Az pedig annyit jelent, hogy hagyod a maga ütemében fejlődni.

2013. jún. 24. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Hát szerintem ez 3 hónaposan nagyon korai még. Még akkor is ha tartod a keze alatt. A gerince sokat károsodhat igy. Persze, hogy ülni szeretnek a babák, gondolj bele, teljesen más nekik úgy a világ, jobban tudnak nézelődni. Te sem szeretnéd ha a nap 24 órájában a plafont kellene nézned. De akkor sem szabad ültetni. Nekem 4,5 hónapos a babám, de kb.hetente 3-4x ültetem úgy, hogy jól megtámasztom a hátát, és akkor is max. 5percre talán.
2013. jún. 24. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Soha!!

6,5 hónaposan ült fel magától a kezeire támaszkodva.

Soha nem segítettem, járni tanulni sem fogom, a legegészségesebb, ha magától csinál mindent.

Nagyon nagy kárt okozol, ha 3 hónaposan (vagy akármikor) ülteted úgy, hogy a gerince még nem érett hozzá!!!

2013. jún. 24. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
3 hónaposan még nagyon korai. Viszont én 5 hónaposan vettem nekik pihenő széket, ezeknek döntött a támlája, abba belerakhatod néha, persze akkor sem órákig. Néha az ölembe is ültettem őket 5-6 hónaposan, de nagyon rövid ideig, csak pár percig. Azóta sok év eltelt, semmi bajuk nincs.
2013. jún. 24. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Hát most egy kicsit megijedtem.

Nem akarom siettetni, inkább csak azért kezdtem el ültetni mert láttam hogy neki nagyon tetszik. Pihenő székbe szoktam rakni naponta kb fél-1 órát, de ott is nagyrészt csak azzal próbálkozik hogy felülhessen.

Hát akkor kénytelen vagyok ezt "megvonni" tőle, természetesen nem akartam ezzel rosszat neki.

Köszönöm szépen a válaszokat!

2013. jún. 24. 12:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!