Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek el lehet kezdeni...

Szerintetek el lehet kezdeni egy 15 hónapost bilire szoktatni?

Figyelt kérdés
15 hónapos a lányom és azon gondolkoktam, elkezdünk bilizni. Már elég régóta megvan a bilije, eddig mindig csak nézegette, játszott vele. Első baba, és fogalmam sincs hogy álljak neki!? Csak ültessem rá, és majd meglátjuk mi lesz? Vagy szerintetek korai még?
2013. jún. 24. 08:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyon korai. Attól, hogy ráülteted, még nem lesz szobatiszta, még akkor sem, ha véletlenül sikerül valamit beleraknia. Amíg ő maga nem jelzi, addig nincs értelme nekiállni, mert a szobatisztasághoz idegrendszeri érettség kell.
2013. jún. 24. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Nagyon korai... Az én fiam 2.5 évesen nyáron lett szobatiszta, akkor már értette mit szeretnék tőle, könnyen és gyorsan ment...
2013. jún. 24. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Pont tegnap mesélte egyik rokonom, hogy ő a lányát,már 9 hónapos kora óta bilire ültette este a vacsi után.Akár fél órákat is ott ücsörgött, közben mesekönyvet nézegetett,és néha sikerült is pisilni ezalatt. Elég hamar szobatiszta lett a lánya.

A védőnőnk szerint viszont nem jó korán erőltetni, ő konkrétan 2 éves kor felett ajánlja.

Az én lányom 13 hónapos,de nem hiszem,hogy nekiállok a bilire szoktatásnak ilyen korán.

2013. jún. 24. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Kedves 3-as válaszoló. Attól, hogy a rokonod ráültette a babáját 9 hónaposan, és rajt ült fél óráig, még nem lett szobatiszta. A korai szobatisztasága nem függ ezzel össze, az akkor is megtörténik, ha nem ülteti korán bilire. (csak ha már érett rá) Amúgy sem célszerű ezt összekötni játékkal vagy mesekönyv nézegetéssel.
2013. jún. 24. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
3-as vagyok. Ezekkel én is tisztában vagyok, csak gondoltam megosztok egy tapasztalatot... És mint írtam,nem fogom ezt követni, pont az előbb leírtak miatt.
2013. jún. 24. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Nagyon korai még. Egy 15 hónapos gyereknek sem a záróizmai sem pedig az idegrendszere nem elég fejlett a szobatisztaságra szoktatáshoz.
2013. jún. 24. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Nagyon korai. Lányom 22 hónapos, és most szól, csak sokszor későn. Nem mindegyik gyerek érik meg rá ilyen hamar, bár a 15 hónap ez miatt elég korai (szerintem)
2013. jún. 24. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Még rettentően korai! 2 éves kor után jön el az ideje, akkor már fogja őt is érdekelni... (csak gondolj bele, ha megnézed a kiskönyvét, 3 éves státuszon van ilyen "nappali szobatisztaság KIALAKULÓBAN")
2013. jún. 24. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

El lehet kezdeni, csak ne csodálkozz, ha egy évig fog tartani. :)

A szobatisztaság összetett folyamat. A gyerkőcnek fel kell ismernie az ingert, meg kell tanulnia visszatartani, ismernie a bili/wc funkcióját, szólni.

Ha a kicsi szeretné, játszhat vele, rá lehet ültetni, de le fog mászni róla. Ha mégis produkál valamit, az általában a véletlen műve. Ilyenkor jól meg kell dicsérgetni.

2 éves kor után érdemes elkezdeni, de ez egy folyamat, néha gyorsan halad, néha kicsit megtorpan. Nem kell miatta idegeskedni, a ballagási csokra már nem pelusból lesz. :)

2013. jún. 24. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

A lányok korábban érnek.. de ez nem jelenti,hogy a szobatisztaságból versenyt csinálunk és ilyen korán kezdjük.


ettől kaptam kismamaként idegbaj.. az enyém 10 hónapos és szobatiszta az enyém 15 licitáltak az anyukák a játszón. brrr.

2013. jún. 24. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!