Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisfiúk fütyijéről kérdeznék,...

Kisfiúk fütyijéről kérdeznék, fiús anyukák, válaszoltok?

Figyelt kérdés
Sokat olvasgatok, főleg kisfiúkról, mióta megtudtam, hogy fiam lesz, néhány hónap múlva megszületik. Semmi tapasztalatom kisfiúkkal, a rokonság lányos. Nagyon nem tetszik, amikor arról olvasok, hogy az orvos/védőnő stb. felrántja az előbőrt a kis péniszén, és a baba sír. Nem lehet ezt megoldani kevésbé drasztikusan? Nem szeretném ezt hagyni, ha megszületett. Van rá más mód, amitől nem sír, nem fáj neki? Én otthon tudom lazítani, hogy erre ne legyen szükség? Türelmes vagyok, akár évekig napi többször megteszem, ha kell, de szeretném megkímélni a fájdalomtól. Mesélne olyan fiús anyuka, aki ezt el tudta kerülni a kisfiával? Köszönöm.

2013. jún. 25. 11:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
89%

A nagyobbik fiam (most 3 és fél éves) letapadása van, egy ideje hiába húzogattuk neki nem mozdult semerre, a doktornőnk a cutivate nevű krémet írta fel neki, ezzel kellett esténként bekenni, 2 hát alatt rendbe jött a kukaca... Igaz szteroidos krém de nem kell tőle félni, jobb mint ha feltépik...

Orvosa válogatja egyébként, van olyan orvos aki azt mondja 1 évig hozzá sem kell nyúlni, a mienk már 1 hónaposan megmutatta hogyan húzzuk neki óvatosan hátra! Van olyan orvos aki 3 évesen már elküldi feltépetni, a mienk inkább kenőcsöt írt...

2013. jún. 25. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
92%
Nagyon jó gyermekorvost válassz! Van amelyik fogja magát és minden kérdezés nélkül feltépi!
2013. jún. 25. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Akkor tényleg orvosa válogatja! A krémet megjegyzem, és a taktikát is, köszönöm! Majd megpróbálom megtalálni a húzogatásban az arany középutat. Köszi mégegyszer!
2013. jún. 25. 11:51
 4/13 anonim ***** válasza:
94%
Nézd, van ez a kenőcs amit mondott az előttem szóló meg van műtét is, az nem fáj, esetleg 1-2 napig de akkor sem nagyon. Akkor kell megcsináltatni mikor már szobatiszta így a pisi sem fogja marni neki annyira. Szóval nem kell rémüldözni előre, ehet, hogy a tiédnek le se tapad... Az én fiamnak letapadt, valószínűleg műtét lesz a vége.
2013. jún. 25. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
89%
Szóval nem csak a feltépés van, ha azt akarja csinálni az orvos akkor kérd a műtétet.
2013. jún. 25. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Nem fogom hagyni, hogy kérdezés nélkül bármit is tegyen vele, elég vérszomjas vagyok, ha a szeretteimről van szó, és erre különösen oda akarok figyelni, mert minél többet olvasok róla, annál jobban nem tetszik ez a megoldás. Remélem, találunk egy aranyos gyerekorvost. Budapestiek vagyunk, ismertek jó gyerekorvost?
2013. jún. 25. 11:52
 7/13 anonim ***** válasza:
98%

A legfontosabb, hogy ne bántsd, ne kezdd el húzogatni neki (amíg szobatiszta nem lesz)! Mert mikroszkopikus repedéseket okozhatsz, ami begyullad és attól tényleg letapadhat. Amíg ki tud rajta pisilni, nincs gond (egyéb használat pedig még jócskán odébb van :D) :)


Nem tudom milyen beteg, elmaradott állat, aki feltépi. Van rá krém, ami feloldja.

2013. jún. 25. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
94%
Külföldön élek, ahol a természetességet támogatják. Kérdeztem a védőnőt, hogy itt mit szoktak javasolni a témára. Persze számítottam a válaszra: semmit. Tisztulni tisztul a vizelettel, és ahogy elkezd játszani a fügyijével, úgy elvileg magától megoldódik a bőr kérdés is. Kisfiam fél éves, pont most látott neki a programnak. :) Ha gyulladás van, nyilván kezelni kell. Otthon jellemző, hogy csak a prevenció létezik, sokszor teljesen feleslegesen.
2013. jún. 25. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
89%
Budapesten pedig a VII. kerületben rendel (a Madách utcában) dr. Tóth Erzsébet Éva, kedd délelőtt 10-től, vagy szerdán 12-től két órán át van tanácsadása, ő nagyon jó, kedves és türelmes is!
2013. jún. 25. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
94%
Az én doktornőm azt mondta nem kell piszkálni, csak picit húzzuk fel és tisztítsuk de ennyi. Nem rántja fel természetesen - én se hagynám!
2013. jún. 25. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!