Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti is azt tapasztaljátok,...

Ti is azt tapasztaljátok, hogy az anyatejes babák sokkal jobban híznak, mint a tápszeres babák, vagy csak a mi családunk és ismeretségi körünk ilyen?

Figyelt kérdés
Kislányom tápszeres. 10 és fél hónapos és 8 kiló, pedig még mindig naponta 3-4x kap tápszert. Az anyatejes unokatesói 2 és fél, 3 hónapos korukban voltak ilyen súlyban. Ugyanezt látom a baráti, és ismerősi körben is, hogy az anyatejes babák sokkal kövérebbek, mint a tápszeresek, pedig állandóan az ellenkezőjét hallani.
2013. jún. 25. 14:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Én nem ezt tapasztaltam. De amúgy sokminentől függ. A hízásra hajlamos babák mindentől híznak, ahogy a felnőttek is.
2013. jún. 25. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Ez az igény szerinti szoptatás elterjedése miatt van így, de ne mondd, hogy "kövér",egy baba nem kövér!


Kb fél évesen elég nagy súlyban vannak ezek a babák, de egy éves korra kb ugyanakkorák, mint a tápszeresek.

2013. jún. 25. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Nézd, az egyik rokon kisfiú 6 hónaposan 12 kg volt. Szerintem ő igenis kövér volt. Nem tudok rá mást mondani, pedig imádom.
2013. jún. 25. 14:34
 4/13 A kérdező kommentje:
De akkor legyen ducibb, elnézést ha valakit megbántottam.
2013. jún. 25. 14:35
 5/13 anonim ***** válasza:
Igen, én is ezt látom. Amúgy azt mondják, hogy aki anyatejtől hízik el az nem baj, de aki a tápszertől abból kövér felnőtt lesz.
2013. jún. 25. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Anyatejes babám 7 és fél hónapos, most 8 kg. Lány unokatestvére szintén anyatejes, 8 hónaposan érte el a 7 kg-t. Szerintem hülyeséget írsz.
2013. jún. 25. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Babafüggő. A legnagyobb lányom a tápszertől kezdett ugrásszerűen hízni. A középső sem a tápszertől sem az anyatejtől nem hízott, csak a kötelező minimumot. A legkisebb anyatejes, 1 kilókat hízik havonta.
2013. jún. 25. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Én csak a fiamról tudok nyilatkozni: 3870-el született,anyatejes baba. 4 hónapos koráig havonta 1200-1500gr-okat hízott és sokat is nőtt,aztán 4-ről 5 hónapos korára már csak 800 grammot és így kezdett csökkenni. Elkezdtük a hozzátáplálást,elkezdett mozogni,most 9 hónapos és 9100 gr,72 cm,igencsak lelassult mindenben. Ő nem volt dagi,inkább kis hurkás,gyúrni való. Most igazi kispasi,arányos,de inkább hosszú,mint tömzsi dagi :-) én igény szerint szoptattam,de ez nem jelenti azt,hogy minden szopinál hatalmas adagokat evett. Volt pl.,hogy csak 50-et,vagy 70-et,amúgy átlag 120-150 miliket. Tápszeres babáknál van egy határ,amit megszabnak,azt hiszem olyan helyzetben nem mindegy,hogy mennyit és milyen gyakran eszik.
2013. jún. 25. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Felnőttkorban az lesz kövér, aki sokat zabál, és hízékony. Tök mindegy, hogy ő anno tápszert kapott, vagy anyatejet. Egyszerűen nincs benne logika! Az viszont igaz, hogy az anyák túlzásba viszik az igény szerinti szoptatást. Mindegy mi baja a gyereknek, mindegy miért sír, ők akár fél óránként is megszoptatják, csak hogy ne sírjon. Pedig ez nem erről szól. De ezek a fél óránként etetett babák sem híznak el, ha nem hajlamosak hízásra. Amelyik meg igen, az az anyatejtől, és tápszertől egyformán meghízik.
2013. jún. 25. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
22%
Éppen ellenkezőleg! Az anyatejes babák arányosak, a tápszeresek ducibbak. Két anyatejes kisbaba ismerősöm van és négy tápszeres, de mindegyikre igaz, amit írtam. pl. az egyik anyatejes: 4 hónapos 5600g 61 cm, az egyik tápszeres 3 hónaposan 7200g 59 cm. És nem csak súlyra, hanem ránézésre is kövérebb, még a feje is nagyobb! Arcocskája kis pufi, keze-lába Michelin-figura. A másik baba is kis "párnás", de nem kövér!
2013. jún. 25. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!