Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg nagyon picike a babám...

Tényleg nagyon picike a babám súlya?

Figyelt kérdés
A kislányom 4.én lesz 5hónapos 65cm és csak 6350gr...egyébként 57cm és 3150gr volt mikor megszületett.Mindenhol olvasom, hallom hogy az ilyen korú babák átlagosan 7-8kilósak.Csak anyatejet kap,nagyon vidám és ügyes baba, már mindkét irányba áttud fordúlni és már ki is bújt az alsó két fogija.A védönö szerint genetika(én 161cm és 48kg vagyok)de bárkinek mondom a súlyát hüledezik hogy milyen kevés.Tényleg kevés??Aggódnom kellene?
2013. jún. 25. 14:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Szerintem tök oké a kislányod.

Ha nyűgös, rossz alvó lenne, vagy a mozgásában el lenne maradva, akkor aggódhatnál, de így nem kell.

6 hónapos korra kell a nagy könyv szerint megduplázni a születési súlyát, nála már ez megvan.

2013. jún. 25. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem kevés, ne aggódj! Fél éves korára kell megdupláznia a születési súlyát, egy éves korára megháromszoroznia. A te babád jó súlyban van.
2013. jún. 25. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Papír szerint 6 hónaposan kell megduplázni a születési súlyukat. Nincs okod az aggodalomra. :)
2013. jún. 25. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
A babád 4 és fél hónaposan olyan súlyban van, amit 6 hónapos korra kell elérni. Miért lenne ez kevés?
2013. jún. 25. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem kevés a súlya, ne aggódj!
2013. jún. 25. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
nem kell. telejsen normális. Nme is volt olyan nagy súlyú nem is egyforma a fejlődésük. Te is vékony vagy igy nem csoda. Én pl 2200g-mal születtem és 1 évesen voltam 6 kg, mégis felnöttem. Édesanyám 53kg-mal ment szülni. Különbenis meg háromszoroztam a születési súlyomat igy ez is ok. Mivel rendesen fejlődik nem kell aggódnod. amig egy baba vidám nem kezd el fogyni nincs semmi baj. utálom ezt a versengést ami van, fogadjunk akinek 8 kg-os a babája ott a nő sem 48 kg mint te..... Ja a másik kedvencem amikor az a baj ha túl nagy a baba és az orvos azt modnja ne adjon annyit a csecsemőnek enni. Örülj neki hogy a te védőnőd normálisan áll a kérdéshez mert a védőnők,orvosok szokták még a frászt ráhozni feleslegesen az anyukákra mivel épp nem tankönyvi a baba mérete. Kár hogy a babák nem olvassák azt a tankönyvet amik ök....:)))
2013. jún. 25. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Én sem aggódtam addig amig nem kezdték sokan mondani hogy lehet hogy valami baja van.Beleültették a bogarat a fülembe.Volt aki azt mondta h rendesen soványnak látja,meg biztos nem szívódik fel a tápanyag a szervezetében.Ezt pl egy másik anyuka mondta akivel egyidösek a babáink.:/
2013. jún. 25. 14:58
 8/13 anonim ***** válasza:

Jajjj, hát az ilyen "kedves anyukák" "kedves megjegyzéseit" kell figyelmen kívül hagyni. Senki nem ugyanolyan, ugyanakkor, mint más.. a babákra is igaz ez. Van, amelyik keveset eszik, van amelyik sokat, de amíg mosolygós, vidám, kiegyensúlyozott a kicsi, addig egyik füleden be, a másikon ki az ilyesfajta megjegyzésekkel.

Bár én azért megjegyezném ezeknek az embereknek, hogy nem okosak. ;)

2013. jún. 25. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nagyon szép súlya van! Ne aggódj! Ha az első babámnál olvastam volna a GyK. Fórumokat, akkor tuti megzakkanok, mert a legtöbb baba nagyobb, ügyesebb okosabb volt, mint az enyém, de most 2. Babánál már csak azt nézem, hogy boldog, kiegyensülyozott a babam.
2013. jún. 25. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Az enyém 6700g volt 5 hónaposan,kisfiú.Most 7 hónapos,7500g,mégsem aggódom a súlya miatt.Az sem szép,mikor túlhízlalják a gyereket...
2013. jún. 25. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!