Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Valóban autisztikus? Teljesen...

Valóban autisztikus? Teljesen kiborítottak, mit gondoltok?

Figyelt kérdés

Kisfiamnál a fejlesztő ezt a lehetőséget állapította meg 18 hónaposan. Szerintük nem kommunikál rendesen, nem tudja a korának megfelelően jelezni az igényeit. Tehát, ha éhes, vagy szomjas. Ha látja a vizet, akkor rámutat, ha szólok, hogy kaja van, akkor szalad a székéhez. A nevére nem mindig hallgat, mert nagyon el tud mélyülni a játékban. Ilyenkor többször szólok és többedszerre fordul csak oda. Ez viszont a fejlesztő szerint gond.

A szemkontaktust tartja, nagyon ragaszkodó és bújós baba. Más gyerekekkel huncutkodik, ha éppen kedve tartja, pl csikizi a talpukat nagyokat nevetve és várja a "hatást". Olykor viszont úgy akar kontaktust létrehozni, hogy beléjük kapaszkodik, amitől sok gyerek megijed. (pl, amikor a hajába markol) Ezt nem agresszív szándékkal teszi, mert közben kedvesen mosolyog. Viszont erről még nem sikerült leszoktatnom. (markolásról)

Beszélni pár szód tud, pl iiii, ha oda ad valamit ("itt van"), memmme (ha bajban van), baba, apa, nem. (ezen kívül kimondta már azt, hogy gyere, állj, tigris, nehéz, a párom nevét)

Ha szalad a játszótéren, (nem rég tanult meg járni, viszont profi lett nagyon hamar), akkor egyáltalán nem hallgat a nevére. Ez nekem is fura, el vagyok miatta keseredve. Nehéz lekötni a figyelmét, mert inkább a mozgásos dolgok érdeklik.

Otthon sokat játszunk közösen, pl kukucs játékot, függönybe tekerőzést, fogócskát.

Ez valóban autizmusra utalna? Nagyon megijesztettek, sokat sírok, ki vagyok borulva...



2013. jún. 26. 12:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Majd ha 3 évesen is csak ennyit tud, na akkor már majd gyanakodhatsz!
2013. jún. 26. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Még annyi, hogy imádja az ajtókat nyitogatni, ez a hobbija már régóta tart. Emellett viszont a játékokkal a funkciójuknak megfelelően játszik.
2013. jún. 26. 12:42
 3/11 Kerria ***** válasza:
86%

Nem akarok senkit sem elkeseríteni, sem felbátorítani, de ez még nagyon nem tipikus autizmus.


Autista aki kerüli a szemkontaktust, mély hangja van, ha játszik és közbe szólnak neki (ebéd, vagy hasonló) amíg be nem fejezi nem áll fel, sorba vagy rendszerekbe pakolja a játékait.


Kedves kérdező, sajnos közeli rokoni kapcsolatomban van autista kisfiú (enyhén autista), és ezeket egyáltalán nem csinálta amiket a tied igen.

Nem felbátorítani akarlak, hogy szerintem nincs semmi baja, mert ugye nem láttam a gyermekedet, és szakmai hátterem sincs a véleményalkotáshoz. Viszont az alapján amit leírtál, én ezt nem nevezném autisztikus viselkedésnek.


Egészséges kislányom 19 hónapos lesz egy héten belül, és bizony "alkalmi süket"... :D Annyi dolgot fedezett fel mostanában, annyira aktív, hogy nem mindig figyel arra, hogy épp hívom. Az érintés finomságát később tanulják meg, az én kislányom is sokszor meghúzza a hajam, akkor mondom hogy ez fáj, nem szabad akkor csak néz és megmutatom neki a simogatást, hogy így kell..


Szívesen írok még privátban az autista gyermekről, ha ezzel megnyugtatlak. Fel a fejjel, szerintem teljesen megfelelően fejlődik a gyermeked a leírtak alapján!

2013. jún. 26. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm az eddigi válaszokat. Érdekel minden info, ezért, ha van időd, akkor kérlek írj, akár priviben is. Még egy hallásvizsgálat és egy beszédértési vizsgálat előttünk van.

Tehát nem gond szerintetek, ha nem hallgat (nem néz rám) a nevére mindig amikor szólok? Valamikor figyel, valamikor nem.

Arra is gondoltam már, hogy valami figyelemzavara lehet, mert volt olyan, hogy az autóban elbambult, a kutya közben beugrott mellé, semmi reakció. Majd eltelt fél perc, mire felfogta és szakadt a röhögéstől.

Ami rá jellemző még, hogy nem fogad szót gyakran, nem veszi komolyan, amikor valóban megharagszom rá. Ha felemelem a hangom, akkor sem ijed meg. Ilyet még ekkora gyereknél nem láttam.

2013. jún. 26. 13:22
 5/11 anonim ***** válasza:

Ne aggódj már!

Az én lányom 22 hónapos. Ő is alkalmi süket, a játszótéren bárhogy szólok neki, nem hajlandó rám figyelni, csak többedik szólásra, mert fontosabb dolga van, és időnként ő is szófogadatlan. Mindez teljesen normális. :-)

2013. jún. 26. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Mintha az én fiamról beszélnél. Hasonló a helyzet, már egy csomó fejlesztőt, neurológust megjártunk, sehol nem mondták ezt. Kicsit éretlenebb a kortársainál, maximum ennyit állapítottak meg. Azt autizmust 3 éves kor alatt nem is lehet megállapítani róluk. Szerintem inkább ne keseregj miatta. A gyerek megérzi, ő is bizonytalan lesz magában. Inkább bízz benne, mondj el neki, mutass meg akár százszor is mindent....én is így teszek, és többnyire még ez sem elég. Csak remélem hogy majd beérik a többlet figyelem.
2013. jún. 28. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Gyógypedagógus vagyok, és nem értem a fejlesztődet. De azt sem, hogy minek neki fejlesztő. Teljesen élettani a gyereked viselkedése, ne ijedj meg. 18 hónaposan mit akarnak diagnosztizálni? Vannak tesztek, de egy gyerek napról-napra változik, főleg ebben a korban. Az autizmus diagnózisához ennél azért több kell.:) Bocs, hogy személyeskedek, de nem a Gekko?

2013. jún. 29. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

valóban autisztikus lenne az amit csinál HA NEM 1,5 ÉVES LENNE!!!!

könyörgöm, 1,5 évestől miért kell elvárni olyat amit nem feltétlenül kell tudnia?

mi pont amiatt jártunk fejlesztésre amiket leírtál! szóról szóra ezek voltak nálunk (is) a gondok, csakhogy enyém akkor 2,5 éves volt, megkapta az autizmus gyanút, majd behozta a lemaradását és levették róla 3 évesen!


nagyon erős egy 18 hónaposnál autizmusra gyanakodni mert nem kommunikál (meg ugye 3 területet kéne érinteni, nyilván ez az apróság elkerülte a hű de szakértő tornászotokat). én megmondom őszintén, ide nem vinném többet a gyerekemet a helyedben.

nyilván van rá esély, hogy autista, hisz 18 hónapos kortól jönnek elő a tünetek, de pont ezért nagyon túlzás ezt most rákenni ilyenek miatt!

2013. jún. 29. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Nem a Gekko volt... oda elvből nem vinném a picimet...

Egy dolog, amiért mérges vagyok, hogy nem kérdeztem rá, hogy KONKRÉTAN mire gondoltak, amikor a szociális-kommunikációs funkciók hiányáról beszéltek.

Tény, hogy a fiam szelektíven süket, tehát, ha nagyon elmélyül valamiben, akkor nem reagál a nevére, máskor viszont igen. Tény az is, hogy mióta elindult és a járás a fő program 1-2 hete, azóta nem érdeklik a kortársai annyira, mint korábban. Tény,hogy időnként nagyon hisztis, ha fáradt vagy ha front van, vagy ha nem sikerült valami. És mivel nem beszél még, ezért nem szól, ha éhes, csak nyűgös lesz és érdekes, akkor azonnal szalad a "vacsora" szóra. Ennek az egésznek az az eredménye most, hogy bizonytalanságban lettem hagyva a nyárra és akaratlanul is a jeleket figyelgetem rajta, amit ő is érez, és nincsen rá jó hatással. Nehéz így megnyugodni, hiszen szeptemberig nem látja szakember a szünet miatt.

Segít mindenben, teljesíti örömmel az egyszerűbb utasításokat, nem tudom mit gondoljak...

Nagyon köszönöm a válaszaitokat, hasznosak voltak mind!

2013. jún. 29. 14:38
 10/11 anonim ***** válasza:
Én sem vagyok szakember,nem ismerek autista gyereket,de így az olvasottak alapján még szerintem is kicsi ilyesmik megállapításához...Csak annyit,én 33 éves vagyok,de ma a lányom majdnem bepisilt miattam,mert ugyan hallottam,h nekem szólt vagy 5ször,de a tudatomig nem jutott el,annyira el voltam foglalva a gondolataimmal...:)még sem vagyok autista,mert nem figyeltem a nevemre:)
2013. jún. 29. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!