Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit javasoltok ebben a helyzet...

Mit javasoltok ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés
Van a párommal egy lassan 11 hónapos kislányunk. Sajnos úgy alakult pár hónapja, hogy megszűnt a munkahelye és elég nehezen talált újat, de azt is vidéken egy ismerős által, mert a párom vidéken született. Így most anyukájáéknál lakik több, mint egy hónapja, és csak 2 hetente tud hazajárni hozzánk. Én és a kislányom is anyukámékkal lakunk. A párom nagyon gyatrán keres az új melóhelyen, és alig tud nekünk segíteni. 4 hónapig nem volt munkája és ez alatt az idő alatt nem is tudott ugye egy fillérrel sem beszállni a baba dolgaiba. Mindig anyukám segített, ahogy most is. Úgy számolta a párom, hogy havi 10 ezreket fog csak tudni odaadni a babára, én meg csak GYES-en vagyok, soha semmi plusz dolgot nem tudok megvenni a babának, sokszor még azt nehezen, amit kell. Eredetileg 20 ezret ígért, de nem tartotta a szavát és most nehéz helyzetben vagyunk, de mindig csak azt mondja, hogy nyugodjak le meg, hogy ő szépen elmondta, hogy akkor úgy is majd ad, ha tud. Szóval a fizetése többi része magára meg a drága anyukájára megy el, nekünk meg ennyit szán, nem beszélve az árakról, hogy borzalmasan drágák a babacuccuk. Ráadásul októberig szól a szerződése, így utána megint nem lesz munkája. Most akkor majd megint el kell fogadnom szerintetek, hogy egy fillért sem fog majd adni? Abszolút nem vesz részt a gyereknevelésben. Ha itt van nálunk, akkor sem sokat segít. Ugyanúgy én pelenkázom a kislányunkat csak stb.. Nem mintha nekem teher lenne, mert dehogyis az, hiszen imádom a kislányom, de ő meg az apja, ketten vállaltuk a babát. Mit tegyek szerintetek? Most már törődjek bele, hogy alig támogat minket? Amikor látom, hogy ismerőseim gyerekeinek az apja több tízezrekért ajándékot kapnak.
2013. jún. 26. 12:40
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem könnyű ehlyzet de ezt csak ugy tudjátok megoldani ha leültök megbeszélni. Az anyjának miért ad annyit? magára mire költ? Annak kéne hogy az első legyen hogy a családjának ad.

Neked rosszul esik azt látni hogy más több tizezrekért ajándékot vesz, nekem meg azt esik rosszul olvasni hogy neked ilyen körülmények között sikerült és megadatott a baba és nehezen tudod megadni neki az alapvető dolgokat, mi meg 4 éve küzdünk babáért, mindenünk meg van és meg is tudnánk adni neki bármit, nekünk mégsem sikerül egyenlőre. Pedig itt aztán tényleg jó dolga lenne semmiben nem szenvedne hiányt, itthon tudnék vele lenni bármeddig, nem tervezek vissza menni dolgozni szülés után egyáltalán, legalábbis jó ideig biztos nem. Sajnos iylen az élet, nem mindig igazságos.

Te nem tudsz visszamenni lasan dolgozni és akkor máris könnyebb lenne. AZ sem teljesen volágos hoyg Te egyáltalán még egy pár vagytok vagy ö éli az életet és néha meglátogat titeket?

2013. jún. 26. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy írtál! Először is sajnálom, hogy nektek még nem sikerült a baba. Drukkolok, hogy végre összejöjjön! Nem tudom, hogy miért ad az anyjának pénzt, neki ott a nyugdíja! Mindig is anyás volt, ezt sosem szerettem benne, azt hittem, hogy majd a baba megváltoztatja, de nem! Nem tudok arra választ adni, hogy magára minek költ. Gondolom, közel sem olyan fontos neki a kislányunk, mint nekem. Nem is biztos, hogy így egy pár fogunk maradni. Mert senkinek sem jó ez így. Még nem tudok visszamenni a dolgozni, mert még nem akarom bölcsibe adni a kislányomat, elég kis sírós, nem bírná ott idegenek közt. Nincs el idegenekkel abszolút. Pláne, hogy terhességem előtt két műszakban dolgoztam, nem is menne így megoldható. 4 órás melót próbálok nézni, és akkor anyukám tudna rá vigyázni arra a pár órára. Csak az az igazság, hogy nem tudom, hogy bírnám ki nélküle ilyen sokáig. A majdnem 11 hónap alatt a leghosszabb idő 3 óra volt, mit nélküle töltöttem el.
2013. jún. 26. 13:21
 3/4 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Szerintem ez a helyzet már megérett arra, hogy jogi útra tereld. Ha a férjed, akkor válj el tőle és a bíróság megállapítja majd a gyerektartást. Ha nem a férjed akkor is beperelheted gyerektartásért.

2013. jún. 26. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Köszönöm, remélem így lesz! Mindenképpen ülj le vele beszêlni! hátha mêg lehet még oldani bár a hozzáállása felháborító! (első voltam)
2013. jún. 26. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!