Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kevés, hogy csak ennyi szót...

Kevés, hogy csak ennyi szót mond 15 hónaposan?

Figyelt kérdés

Jövőhéten lesz 15 hónapos a lányom. Most kezdett szavakat mondogatni. Mondja hogy: Api, mami, papi, kuta(kutya), nem, ápi(kacsa), enni, inni, néni kb. ennyi most a szókincse.

Ismerősöm meg volt lepődve, szerinte az ő 10 hónapos lánya több szót mond. Azt mondja le van maradva a lányom a beszéddel egy kicsit. Tényleg kevés ennyi szó?


2013. jún. 26. 13:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
47%
Nekem a lányom kb 2 éves korában szólalt meg normálisan először. Szerintem remek, hogy ilyen hamar ennyi mindent tud... Babák más ütemben fejlődnek.
2013. jún. 26. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
:-D ne hallgass az ilyen "jótanácsra" :-D minden gyermek más ütemben fejlődik! A lányom csak másfél éves kora után kezdett el szavakat mondani! Na ott beindult, kis dumagép lett :-) ismerősöm kisfia 3 évesen mondta ezeket a szavakat, mint a te kislányod, talán még ennyit se.. felment oviba, azóta ő a "kisfőnök" :-) ne aggódj, minden gyerek más!
2013. jún. 26. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Dehogy kevés!

Úgy bírom, mikor megmondják az okosok, hogy mennyi szót "kell" ebben-abban a korban mondani egy gyereknek.

Engem is próbált paráztatni az akkori védőnőm, hogy másfél évesen 8 szót kéne mondani (látod, a lányod többet mond :)), a fiaim meg 2-3 szót mondtak.


És lám, mégis megtanultak beszélni.


Az ismerősöd nyilván meg lenne lepődve, ha felhívnád a figyelmét arra, amiben meg a te kislányod fejlettebb, az övé meg sehol sincs. Biztos van ilyen is.

2013. jún. 26. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
A fiam 14 hónapos, semmi értelmeset nem mondott még, szótöredéket sem.
2013. jún. 26. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Az én 15 hónapos lányom is kb. ennyit mond mint a te lányod.:) Nekem eszembe sem jutott,hogy kevés lenne. Ezeken kívül halandzsázik össze vissza, de azt csak ő érti. :D
2013. jún. 26. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Basszus. Ismerősök... Ismerősökre nem szabad hallgatni.

Az én lányom 22 hónapos, de kicsivel több szót mond. 18 hónaposan még semmit nem mondott, pedig unokatestvérem, aki most 3 éves, és itt lakik szinte mellettünk (tehát nem egy holmi ismerős, Mucsaröcsögéről), nagyon szépen mondta a szavakat már 18 hónaposan, 2 évesen pedig gyönyörűen beszélt mondatokban. Próbálok nem aggódni.

De a te lányod nincs lemaradva.

2013. jún. 26. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A fiam 1 éves múlt, annyit mond, hogy labda. Semmi mást, csak a saját nyelvén magyaráz megállás nélkül. Mondjuk én nem is magyaráztam bele soha a gagyogásába értelmes szavakat. Mert szerintem 10 hónaposnál még inkább erről van szó, nem pedig valódi szavakról. Szerintem ne aggódj.
2013. jún. 26. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Eddig eszembe sem jutott hogy kevés amit mond! Örültem, hogy hirtelen elkezdett szavakat is mondani. Csak olyan rosszul esett mikor azt mondta az ismerősöm, hogy már többet kellene mondania, és azt mondta hogy az ő 10 hónaposa ügyesebb. Még azt is mondta, hogy biztos azért mond ilyen kevés szót a lányom, mert nem beszélek hozzá eleget.

Köszönöm a válaszokat! Próbálok nem foglalkozni ilyen rosszindulatú megjegyzésekkel! :)

2013. jún. 26. 13:52
 9/11 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem kevés, de annak is örülj, hogy nem is túl sok!

Én inkább örülnék, ha nem beszélnének olyan sokat a gyerekeim, ha egészségesek lennének.

Mindkettő autizmus gyanús (Asperger szindróma) és ők tényleg sokat beszéltek már 9 hónapos koruktól és nem csak bemagyaráztam a szavak jelentését, mert érthetően, tisztán, szitunak megfelelően használták.

A kommunikációban a nagyobbnak viszont már nagyon sok gondja akad, annak ellenére, hogy hatalmas a szókincse (nincs még 3 éves a nagy sem, a kicsi pedig 13 hónapos).

2013. jún. 26. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Az unokaöcsém másfél éves, ő is kb. ennyi szót mond, alig többet. Keresztfiam 3 éves elmúlt mikor elkezdett beszélni, addig csak pár szót mondott (szerintem azért, mert az anyja nem beszélt hozzá. Elkezdett ő is hamar szavakat mondani, de azután az leépült nála.) A kisebbik majd megtanul a "nagytól" beszélni mostmár.

Na hallgass a hülye ismerősökre, egyáltalán nincs lemaradva a kislányod. Más ütemben fejlődnek a gyerekek. Unokatesóm kislánya pl. hamarabb kezdett beszélni, de a mozgásában "le volt maradva" (persze nem volt, csak a beszédfejlődés miatt nála a mozgás szorult háttérbe). Ne foglalkozz a "szakértőkkel", nekem ebből mindig az jön le, hogy dicsekedni akarnak a saját gyerekükkel.

2013. jún. 26. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!