Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor hagytátok el az esti...

Mikor hagytátok el az esti tápszert? Hány hónapos volt a babátok? Helyette mit adtatok vacsorára?

Figyelt kérdés
Kislányunk 8 hós lesz. Reggel eszik tápszert, tízróra gyümit, ebédre főzeléket husival, tízóraira tejpépet, vagy gyümit, vacsorára fürdés után megint tápszert. Az utóbbi hónapban egyszerűen képtelenség "belepumpálni" mert mászik, forog, játszik, stb. Arra gondoltam, lehet hogy kanalas kaját kéne adni neki. Adjak neki tejpépet? Elvégre az is tápszer, igaz?
2013. jún. 26. 13:36
 1/6 anonim ***** válasza:

Nekem 17 honapos volt a kisfiam amikor egyik naprol a masikra elutasitotta az esti tejet. Addig ugy volt, hogy este 6-kor volt a vacsi. Ekkor ult le kozosen a csalad es ekkor mar azt ette amit mi. 1 evesen meg kapott amibol lehetett vagy csinaltunk neki kulon valami mast. Ezutan este 7-kor volt furdes, kepeskonyv nezegetes es utanna 8-kor meg megivott 300ml tapszert/tejet a kisagyba. Ha nagyon faradt volt akkor bele is aludt. 17 honaposan ellokte az uveget magatol. Gondoltam biztos faradt. Masnap is megprobaltam de nem kellett. Harmad nap mar mikor meglatta az uveget sirni kezdett igy ezutan meg sem probaltam. Gindoltam talan az uveg de poharbol sem kellett neki. Azota 6-kor van vacsi es mar csak reggel eszik, nem kell neki tobb. Most mar 3 eves.

Azt meg leirom, hogy 1 evesen a kisfiam felesbe kapta a tapszert 150ml tapszer elkeszitve es hozzaontve 150ml 3.6%-os tehentej. Fokozatosan noveltem a tehentejet es csokkentettem a tapszert. 17 honaposan mikor elhagyta mar csak tehentejet ivott par hete.

2013. jún. 26. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Elso valaszado vagyok. Meg annyit szerettem volna irni, hogy nyugodtan probald meg a tejpepet hatha az jobban bevallik.
2013. jún. 26. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az én fiam 12 hósan gondolta úgy, h elég az esti tápszerből. Egyik napról a másikra nem kellett neki. Pépet adhatsz neki nyugodtan, az is laktató nagyon! De volt, h az enyémnek vajaskenyér esett jól például szalámival, vagy virsli. Bár az enyém már idősebb volt amikor elhagytuk a tápot.
2013. jún. 26. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
18 honaposan magatol elhagyta a tapszert..egyik naprol a masikra..ez utan a korabbi vacsit kesobbre toltam 2 oraval es beiktattam egy plussz gyumit uzsonna melle.
2013. jún. 26. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mind a két gyerekemnél egy éves kor után, kakaót kaptak helyettük!
2013. jún. 26. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
8-9 hónapos kora óta, este vacsi után fürdés, aztán csak szopi van.
2013. jún. 26. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!