Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól adtatok falatkákat a...

Mikortól adtatok falatkákat a babátoknak?

Figyelt kérdés
Az egyik tanácsadó könyv(a kórházi csomagban volt) azt írja,hogy egy 7 hónapos babának önállóan kell tudnia falatkákat,kekszet eszegetni.Az én kislányom 7 hónapos,de bevallom őszintén még nem is próbáltam,mivel még foga sincs..
2013. jún. 26. 18:40
 1/10 anonim ***** válasza:
Az enyémnek sem volt.Én pont 7 hónaposan kezdtem:)
2013. jún. 26. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
És akkor az ínyével elnyammogta,vagy hogy?Mit adtál neki pontosan?
2013. jún. 26. 18:44
 3/10 anonim ***** válasza:
Azon én is kiakadtam amikor olvastam. Biztos van olyan baba, aki tud, de az túlzás, hogy "kell". Gondolod, hogy amelyik baba 6 hónapos korig kizárólag szopik az 1 hónap múlva önállóan falatozik. Nem hiszem. Az én lányom 10 hónapos és még csak teljesen pépeset tud megenni, de ilyenkor már sok baba tud enni kenyéret, kiflit, stb. A védőnőm azt mondta, hogy nem baj ez sem. 7 hónaposan semmiről nincs lemaradva.
2013. jún. 26. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
9 hónapos kisfiamnak most nőttek ki az első fogai. Én csak most adok neki ici-pici falatkákat. A védőnő is csak most mondta.
2013. jún. 26. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

én 7 hónapos korában simán a kezébe adtam egy fél kiflit :)

azt nem mondom, hogy megette, de remekül elcsócsált vele 20 perceket :)

10 hónaposan jött ki az első fogacskája, de akkor már csak darabosat evett, enyém nem szerette a püréket, 8 hónapos koráig turmixoltam csak.

nagyon ügyesek ám az ínyükkel, gondolj bele, ha korán ki is bújnak a fogai, az igazán fontos fogak, a rágók, majd csak 1,5 éves koruk körül bújik ki, addigra meg már többnyire azt eszik és úgy ahogy a szülők :)

2013. jún. 26. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Akkor én is megpróbálom majd:)Mivel érdemes kezdeni?
2013. jún. 26. 19:10
 7/10 anonim ***** válasza:
Szia! Kb. 8 hónapos volt a kislányom, amikor először kapott falatkákat :)! Akkor jött ki az első foga. Szerintem babapiskótával próbálkozz, amit tud majszolgatni. Már 10,5 hónapos a kislányom, adok már neki vajas kenyeret szalámival, kiflit. 4 fopga van.
2013. jún. 26. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Apró teavajas kenyeret csipegettem elé,foghiány miatt nem mertem nagyobbakat:)Felvette a kezével és tette a szájába.6hónapos koráig szopott és nálunk nem volt probléma.De az sem probléma ha később kezdi,abszolult nem az:)
2013. jún. 26. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
bocsi,első voltam
2013. jún. 26. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Babakekszet 7 hónaposan,de fuldoklott tőle,így szüneteltettük. Most 9 hónapos,kinézi a kaját a szánkból :-) adok neki kis falatkákat és gyönyörűen megeszi,már a kekszet is szépen elrágcsálja. Ebédre még pépeset eszik egyébként,ennél az egy étkezésnél nem kell neki a darabos.
2013. jún. 26. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!