Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Altatás 4 hónapos babánál?...

Altatás 4 hónapos babánál? Konkrét altatási praktikákat írjatok, cicin altatás kivételével, bármi jöhet! Nálunk sehogy sem megy.

Figyelt kérdés
2013. jún. 27. 16:17
 1/9 anonim ***** válasza:

Babakocsiban altatás.

Ringatás.

Hason fekve hátsimogatás,cumi a szájába.

Zenére elringatás.

2013. jún. 27. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Kerria ***** válasza:
4 hónaposan csak magam mellé fektettem (általában ekkor már háton szeretett lenni) és simogattam a pociját :) Itt általában én aludtam el előbb, így mikor Apa jött aludni, akkor ő költöztette át Babót a kiságyba :)
2013. jún. 27. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Hát simi,cumi,ringatás,babakocsi,éneklés,hagyod sirni és megtanul egyedül aludni.
2013. jún. 27. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Mi úgy ringqttuk, hogy függölegesen volt, vállunkon a feje, aztán félálomban átraktuk a karunkra vizszintes helyzetbe és mikor letettük a kiságyba, szájába tettük a cumit és még paskolgattuk a popsiját. Aztán ez átalakult csak vizszintes ringatásba, és most már az sem kell, megkapja a cumit és egyedül egy percen belül horpaszt.
2013. jún. 27. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ugyanígy volt a lányommal, ahogy az utolsó írja. Aztán 13 kilósan nem bírtam tovább. ágyban altattam el. Talán könnyebb lett volna rögtön így csinálnom.:) Viszont a fiam csak egyedül alszik el.
2013. jún. 27. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Azzal a kivétellel, hogy ő nem cumizott és a fiam se.
2013. jún. 27. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia, 4 honapos koraig ringattuk a kisfiam, mert hasfajos volt. Aztan elhataroztam, hogy valahogy megtanitom elaltatni magatol. A modszerunk, ami bevallt: leteszem az agyba, szinte azonnal balhezik. Majd odaadom egy jatekat (kivalasztottam egy kis csengoset ami mindig csak altatasnal van ott). Beteszem a halozsakba lehuzom a redonyt. Odamegyek es puszilgatom, beszelek hozza, hogy aludjon el. Az elejen ha elkezdett sirni kivettuk ringattuk ha kellett ugy aludt el de masnap megint megprobaltuk. Ha nem sir csak nyuglodik akkor puszilgatjuk. A mi kisfiunk ettol teljesen lenyugszik, vegigpuszilom en vagy a ferjem az arcat fogjuk a kezet stb. Nem cumis alapesetben de ilyenkor adunk neki es azzal elalszik. Ahogy elaludt kiveszem a cumit.


Nekunk ez ugy bevallt, hogy most 6 honapos es soha nem ringatjuk, mindig szepen elalszik. Nappal szinte 5 max 10 p alatt. Este hosszabb ideig szorakozik forgolodik jatszadozik a jatekkal "beszelget" sikongat stb de az is max fel ora. Sose hagyjuk itt hogy mindig betudjunk avatkozni ha elkezd szomorkodni sirdogalni. Akkor jon a puszilgatas cumizas.


kb 1,5 het volt mire mar siman megszokta. Minden baba mas meg kell talalnod a te babadnak mi a jo.


sok sikert

2013. jún. 27. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Hason beteszem az ágyába, cumit a szájába, és lehetőleg nem állok ott fölötte. Néha átgördül vissza a hátára, néha kiküzdi a cumit, olyankor segítek visszarendeződni, és pár perc alatt alszik is. Amikor még nem kész az alvásra, kinyomja magát, nézelődik. Ilyenkor még kicsit kiveszem. de általában egyedül alszik el, nagyon ügyesen.

Még nincs 5 hónapos. Ja, nem cicizik már (igaz, előtte sem altattam rajta, és azóta van cumija)


A nagyobbik gyerekemet ilyenkor csendben ringattam, majd amikor elszunnyadt és leraktam, felébredt... Kínlódás volt. Őt ilyenkor még szoptattam (cicin nem nagyon altattam, és nem volt cumija.) Kb. 6-8 hónapos kora körül szoktattam az egyedül elalvásra.

Most könnyebb.

2013. jún. 27. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az én babám is 4 hónapos. Ha nem alszik el magától, akkor ringatni szoktam, énekelek neki, vagy beteszek valami altató zenét. Ha már félálomban van, hasra lerakom, olyankor általában elalszik. Ha mégsem, akkor simogatom a fejét. Ja, cumit használunk közben. Cicin már régóta nem alszik, mert evés után jön az ébrenléti időszaka.
2013. jún. 28. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!