Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen készségfejlesztő...

Milyen készségfejlesztő játékok vannak 2 éves kisfiúnak?

Figyelt kérdés
most lesz a kisfiam 2.szülinapja.szeretnék neki valami hasznosat is venni
2013. jún. 27. 18:33
 1/2 anonim válasza:
Egy puha labda, olyan játék, ami hangot ad ha jó helyre dobja be a műanyag alakot, nyomogatós játékok... Nagyon sokféle hasznos kis kütyü van a babák számára.:) Talán egyszerűbb ha körülnézel egy játékboltban, és kikéred az eladó véleményét, mint a gyakori kérdések!;)
2013. jún. 27. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező,

attól is függ a válasz, hogy nagyjából milyen készségeket szeretnél fejleszteni, de leírom, hogy nálunk ebben a korban (most 3 éves a kisfiam) mi kötötte le a hasznos játékok közül:

NAGYMOZGÁSOK fejlesztése

- futóbicikli

- kis focilabda

- ragacsos-dobálós labda (nem tudom pontosan a nevét- ilyen szőrös külsejű labda, amit egymásnak lehet dobálni és egy tányérszerűvel elkapni, ahová beleragad)

- függőágy/hintaágy (tk hinta helyett, abban szeret aludni is a teraszon)

KREATIVITÁS

- play doh gyurmaszettek (pl. fagyis, abc-s, rengetegféle van)

- fisher price little people sorozatból a mágneses rajztábla, amihez a tanulókártyák is vannak

- nyomdaszett (nem üveges, hanem a por jellegű tintáal)

- ujjfesték

- matricaszett a kedvencekről vagy matricás beragasztós kis "feladatmegoldó" füzetek

KISMOZGÁSOS, KÉZÜGYESSÉG

- wader autópályák

- pötyi jellegű beszúrós játék (csak nagyobb gömböcskékkel, mint a klasszikus pötyi játék)

- Fakopáncsos nagyméretű fa fűzögetős gyöngyök/formák

- LEGO duplo (alap kockaszett, nagyméretű alaplap és valamilyen tematikus csomag, pl. állatkert, piac, rendőrség stb.)

LOGIKA, GONDOLKODÁS, OK-OKOZAT

- pár darabos puzzle (6-8-10-12), vagy az animagnet sorozatból a 2-3 részre vágott mágneses állatkák, amiket össze kell illeszteni

- párkereső kártyák

- állatos vagy gyümölcsös fából készült dominó jellegű lapocskák

- Leappad (babyLeap vagy a buszos verzió) vagy Vtech baby genius fejlesztők (én angol nyelven ismerem őket, lehet, hogy van magyarul is, játékboltban láttam kiegészítőket a Vtech interaktív játékokhoz...)

SZEREPJÁTÉK

- műanyag kiskonyha kiegészítőkkel

- kis csipogós játékpénztárgép és mindenféle árucikk (műanyag gyümölcsok, kiskanalak, dobozkák, kiskosarak stb.) piacozni vagy vásárolni

EGYEBEK

- mesekönyvek (lapozós is jó, illetve a kisebb méretű szöveges-képesek is)- pl. a Kisvakond sorozat vagy Pós bácsi meséi, mondókái vagy az Alexandra kiadós 24-3 hós lépésről lépésre kötetek (színek, szavak, állatok, tanya, járművek stb.)

- zenélő-beszélő tanulójátékok (ebből rengeteg van, nálunk a Vtech, Leapfrog és esetenként a Fisher Price márkák jöttek be, pl. tanuló kutya vagy béka, Thomas interaktív tanulótábla, Vtech "játssz és tanulj" sorozatból pl. a golyópályás vidámpark vagy a tanuló busz - nálunk annyiban könnyebbség, hogy kétnyelvűek vagyunk, így az angol nyelvű játékok, könyvek is jöhetnek

- hangoskönyvek (népmesés pl. az Alexandra online-on legutóbb akciósan rendeltem a Kossuth Kiadó népmesés lemezeit kb. 700 Ft-ért)


Az Anya, taníts engem egy nagyszerű könyv szülőknek- ha esetleg abba belelapozol és megnézed az életkorának megfelelő játékos feladatokat, abból is esetleg tudsz következtetni, hogy melyik az a terület, részképesség, amiben lehet a kisfiadat fejleszteni. Nem Szentírás persze, de hasznos útmutató, jó ötlettár.


Hirtelen ennyi jutott eszembe, remélem, tudtam ötletet adni, szép estét.

2013. jún. 27. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!