Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi értelme 1 évesen a takarási...

Mi értelme 1 évesen a takarási próbának?

Figyelt kérdés
Nektek volt az 1 éves státuszon? Úgy tudom, a gyereknek egy pontra kéne néznie közben. Egy 1 évesnek hogy mondják meg, hogy most oda figyelj? Nem is hagyná a fiam, hogy letakarják a szemét, hisztizne, és kezelhetetlenné válna:)
2013. jún. 27. 19:18
 1/5 anonim ***** válasza:
Nyilván olyat mutatnak neki, ami egy egyévesnek felkelti a figyelmét (játékot, tarka, mozgó tárgyat), és akaratlanul is odanéz. A szemvizsgálatok teljesen életkorra szabottak. Amikor gyerek voltam (pedig az már jó régen volt), elvittek minket az öcsémmel szemvizsgálatra. Én másodikos voltam, ő még óvodás. Emlékszem, irigykedtem, mert nekem betűket kellett olvasnom a falról, neki meg valami vetítőbe kellett belenéznie, és mindenféle nyuszik mozgását kommentálnia. Egészen biztosan úgy le fogják kötni a kisfiadat azzal, amit mutatnak neki, hogy észre sem fogja venni, hogy közben letakarták az egyik szemét. Egyébként ha tartasz a vizsgálatról, otthon próbálgathatod időnként egy-egy percre letakarni a tenyereddel valamelyik szemét, miközben mutatsz neki valami érdekeset.
2013. jún. 27. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekünk semmi ilyesmi nem volt.
2013. jún. 27. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem a fiamat fél évesen kellett elvinnem szemészetre vizsgálatra kancsalság gyanúja miatt. A dokinéni ügyes volt, valahogy mindig sikerült elérnie a gyereknél, hogy mindig az adott pontra, állatra, stb-re fókuszáljon már fél évesen.
2013. jún. 27. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
1 éves a kisfiam, szerdán voltunk tanácsadáson, de ilyen vizsgálatot nekünk nem csináltak!
2013. jún. 27. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

1 éves státuszon semmi ilyesmi nem volt, de a mi dokink adott beutalót rutin szemészeti szűrésre, és ott viszont csináltak.

Több más nagyon egyszerű vizsgálat mellett, de csak annyi volt, hogy eltakarta az egyik szemét egy pillanatra, elé tette egy lapot, de nem szorosan , szóval meg se kottyant neki, nem hisztizett, majd elvette előle és figyelte a szemét. Megvannak a módszerek életkornak megfelelően, nagyon egyszerű kis feladatok voltak. Nem volt semmi gond, együttműködő volt a lányom, mert hát játékosan intézik, hiszen gyerekekkel foglalkoznak, tudják hogy kell...

2013. jún. 27. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!