Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » S. O. S. Nem eszik a babám,...

S. O. S. Nem eszik a babám, miért?

Figyelt kérdés
8 és fél hónapos,már szuperül alakult az étkezése,napi 4-5-ször evett mást az anyatejen kívül. Két napja nem hajlandó megenni a főzelékeket,a gyümölcsért nincs oda,házi tejpépbe szoktam rakni neki. Mit főzzek,mit adjak most neki? Reggel-este adok nejki gyümölcsös tejpépet,de napközbe mit adjak,amit megenne? Tegnap csináltam neki bolognait csirkehúsból,de inkább csak a tésztát rágcsálta belőle. Mit tehetnék? Aggódom,hogy mi lesz így.. Van ötletetek?
2013. jún. 28. 08:17
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Semmiképp ne játsz vele, hogy egyen, ne eröltess, és ne adj neki egyszerre többfélét, mert ezeket később el fogja várni. Lehet, hogy a fogzás miatt étvágytalan. Nem fog éhen halni, át kell vészelni az ilyen időszakot. Ha betegség bújkál benne, attól is lehet ilyen.

Ha semmit nem eszik, nem iszik akkor orvos, de az én tapasztalatom az, hogy a gyerekeknél vannak ilye rossz evós időszakok.

2013. jún. 28. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
9,5 hósom akkor csinál ilyet mikor jön a foga.Most ő sem eszi meg pár napja a főzeléket,csak pár kanállal.Gyümölcsöt,tejpépet eszik ő is napközben,esetleg kalácsot,vajas kenyeret,babapuding,babajoghurt.Én ezeket adom neki.Nem főzök 5 félét,hátha valamelyiket megeszi,mert úgysem fogja.Délután többször bepróbálkozom a főzelékkel,de ha nem kell hát nem kell.Éhen halni tényleg nem fog,ne aggódj,lesz még ilyen időszak többször is.
2013. jún. 28. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez megy már két napja.Tegnap délután már ott tartottam,hogy,ha ma is ez lesz dokihoz viszem,hátha betegség áll a háttérben.A tízórai tejpépet gyümölcsökkel elfogadja,de tegnap legalább 5 féle bébiétel landolt a kukában.Semmit nem evett meg,csak délután egy babapudingot.Lehet fogzás miatt.Azért kíváncsi vagyok tapasztalatokra,mert én is kétségbe estem.
2013. jún. 28. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem nem kell kétségbe esni,ha mellette szopik(vagy tápszer) és jókedvű a baba.Tényleg nem kell 5 féle kajával kínálni,mert megszokja.Van a családba ilyen gyerek,aki így lett"elrontva" és addig nem eszik amíg azt nem kapja amit épp szeretne,gondolok itt ebéd helyett chipsre,mekis kajára,pattogatott kukorica és társai.Tudja,hogy úgy is megkapja egy idő után,mert ráhagyják.Ők is kicsinek ha valamit nem ettek meg elsőre,másodikra,az anyjuk hozta azt amit tudott hogy úgyis meg fog enni,ezzel letudva a dolgot.

Pedig tényleg lehet a fogzás a háttérbe,lappangó betegség,vagy csak a meleg miatt nem eszik.Nálunk van hogy egy hétig is eltart a dolog,hogy csak pár kanál főzeléket eszik meg,de tegnap áttörés történt,egy tál tökfőzelék lement ebédre virslivel :D

Szóval aggódni nem kell,ha nem eszi meg nem kell erőltetni,a mi étvágyunk sem mindig egyforma.Nekem is vannak napok,hogy a hátam közepére sem kívánom a főtt ételt.

2013. jún. 29. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
jah 2es voltam,lemaradt :D
2013. jún. 29. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!