Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért gondolják, mondják...

Miért gondolják, mondják sokan, hogy "egyesek" a segély miatt szülnek?

Figyelt kérdés
Èn ezt nem èrtem vagy ennyivel több pènzt kapnának mint aki rendesren dolgozott meg ilyenek!? Mert ha csak a családit nèzem èn csak arra nem szülnèk, hisz az kb semmire nem elèg főleg nem a gyerekre!

2013. jún. 28. 11:30
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Aki úgysem dolgozna annak több a mindenféle segély ha van (és jó sok) gyereke. Aki amúgy dolgozna, és normális életminőséget szeretne magának és a gyerekeinek az nyilván nem szül a segélyért.
2013. jún. 28. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

egész egyszerűen mert így van! :)

nem akarok belemenni a rasszizmusba, de a nagyátlag ezt bizonyítja, ilyen egy tipikus roma család:

asszony nem dolgozik, gyakran a férj sem, és szüli szüli szüli a gyerekeket sorra, mintha muszáj lenne, mert így legalább kap valami pénzt a család. Ha nem így tenne, semmilyen pénzt nem kapnának, csak a kisebbségi nem tudom milyen segélyt..

2013. jún. 28. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

pont van az egyéb kérdésben, hogy mennyi a jövedelmük a 3 gyerekeseknek.

van olyan válasz ahol a gyes és családin kívül 50E bevételük van...

nem akarok gonosz lenni, de megfordult a fejemben, hogy talán az a plusz 70valamennyi lehet az oka a 3 gyerekre ;)

semminél több, de arra nem tudom a választ, hogy miért büdös a munka. én szeretek dolgozni, van egy gyerekünk, tervezzük a 2.-at is, csak olyan jó felnőttek között lenni, hogy még húzom :D szóval én se értem...

2013. jún. 28. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
83%
A cigány nem fog dolgozni. 3 évente szül egy gyereket, azt elvan a gyesből meg a családikból, meg a segélyekből. Ezek nem költenek a gyerekre, ha kell neki valami összelopják. Na meg szoptatnak amíg csak tudnak, hogy még kaja se kelljen neki egy ideig, ha meg már nagy el tudja magának lopni. Nekik megéri, ők elélnek ennyi pénzből, mert mellette összecigánykodják a többit, ami nem kevés. Na meg a rezsi se sok, nem főznek, ritkán fürödnek, egész nap csak kinn ülnek azt szotyiznak.
2013. jún. 28. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Sokan vannak úgy, hogy nem is akarnak elmenni doglozni (bár annyi szaktudással és iskolával, ami nekik van-vagy épp nincs, meg is értem, hogy nem kellenek sehova).

Ismerős csak 29 éves, az 5. gyerekét szülte. (3. apától).


Kap gyest: 25.000

Családi öt gyerekre: kb 75.000


Ez havi 100.000.


3 gyerekre gyerektartás: havi 30.000 minimum, ez eddig 130.000.


Lakásfenntartási támogatás, rendszeres és rendkívüli szociális segély...


A gyerekruhák nem drágákban, turiban ma fillérekből kapni, ráadásul a gyerekek egymás után öröklik (ezzel mondjuk nincs semmi gond), tankönyv ingyenes, kaja féláras. Rezsi szempontjából mindegy, hogy 2-3 vagy 5 embernek ég a villany, fűtés adott (panel), talán víz fogy több.


Akkor számold ki, és mondd, hogy nem él jobban, mint akinek van 1 gyereke,és mondjuk minimálbéres, : az kap durván családival, gyerektartással 90.000-et, viszont semmiféle támogatásra nem jogosult.


A csaj inkább 3 évente szül.

2013. jún. 28. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Mert mindenki lát sajnos ilyeneket.

A családi mellé kap gyest, gyereknevelésit, gyerek ingyen eszik az iskolába, könyvet ingyen kapja, lakásfenntartási támogatást kap stb.


Gyerek nélkül egyiket sem kapná meg.

2013. jún. 28. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
5 lehet benne valami! Főleg, hogy ennyi bejön ennyi gyerek után! Hát èn nem kapok 90-et! Kb olyan 60-70 ezer összesen a többnapos hónapokban! Pedig dolgoztam rendesen meg minden! Mèg jó, hogy van fèrjem! :)
2013. jún. 28. 13:18
 8/9 anonim ***** válasza:

Az aki a segély miatt teszi az gyakorlatilag egy olyan életkörülmény közé ,,száműz" egy újszülöttet amit egy babának se tudnék kívánni. Nagyon sajnálom, hogy az emberek rá vannak szorulva és hogy az éhező roma családok nem az óvszerhasználata után kapják a támogatást, hanem egy újabb (sok esetben nyomorék!) gyermek kell ahhoz, hogy a rendszerint alkoholista szülőknek legyen mit elinniuk. (Nem mintha normális megfelelő higiéniai körülményeket lehetne teremteni abból a semmiből...)

Ha te ,,nem érted" az azt jelenti, hogy jó helyen élsz még ha nem is fényűzésben.

Én nem dolgoztam addig amíg nem szültem, de mellette nappali diák voltam állapotosan és a kislányom mellett is diplomáztam le. Gyest kapok ami nem sok, de engem nem is nagyon érdekelt. Ha nem jönne másból tennék félre a kislányomnak. Úgy vagyok vele, hogy ez érte van és amíg én meg tudok neki venni mindent addig nem költöm el hiszen jól jöhet az majd amikor tovább szeretne tanulni vagy az önálló életét kezdeni.

Ezzel ellentétben az ,,ilyen" családok kizárt, hogy hasonlóan gondolkodnának.

Én most amint lediplomáztam másnap már váltottam is ki az egyéni vállalkozóit, hogy keressem az utamat és dolgozhassak. A picurim megy bölcsibe majd napi 4 órát kb hogy addig ,,kidolgozhassam" magam, de 2 évesen már nem látom kicsinek hozzá.

Lehet így is, hogy tanulsz, dolgozol gyerek mellett és kb 0 alvással próbálod kihozni magadból a maximumot, mert tudod, hogy a gyerekedért van.

Természetesen lehet úgy is, hogy a ,,gyerek van értük" és elkotor magának a gyerek, magasról tesznek rá, felveszik utána a pénzt aztán minden héten a híradó közvetíti éppen melyik gyerek esett a kútba vagy ütötték el vagy hagyták magára és történt baleset.

Biztos velem van a baj és ,,paramami" stb kategória, de annyira alapvető bennem az az érzés, hogy ha nem is kényszerítem rá magam folyton a gyerekemre, de legalább látótávolságnál tovább nem engedem sehová.... áhh mind1.


Szóval a különbség tényleg az hogy amíg egy normális családban a szülő van a gyermekért egy ,,segélyből" élő családban a gyerek van értük és ez bizony óriási különbség.

Kövezzetek meg, de nekem szabályosan elszorul a szívem amikor belegondolok, hogy egy kisgyermeket megszülnek és éhezni hagynak és igen ilyen szempontból ,rasszistának" érzem magam, hiszen attól még, hogy nem mondjuk ki mindannyian tudjuk, hogy milyen élőkörnyezetben fordulnak elő az ilyen esetek. És gyűlölök kinézni az autó ablakán amikor elmegyek 1-1 igazán gusztustalanul lelakott szinte rongyokkal meg fákkal kipótolt ,,antik" házak romjai mellett ahol a 6 éves kisgyerek cigivel a szájával üvölti a nőknek hogy ,,szo*ál le!" a többi meg káromkodásnak használja a ,,magyar" jelzőt...


Megemlítem, hogy szerettem volna kistestvért, de amióta dolgozok egyszerűen ,nem éri meg" egy második gyermeket vállalnom. Nekem ugyan nem kell munkahelyre bejárnom, de most olyan sokat vagyok ébren és annyi a stressz, hogy nem tennék ki egy magzatot ennek. Viszont, ha nem élek a lehetőségekkel úgy jelentős bevételtől eshetek el és nyilván nem minden a pénz, de van mindenkinél az az összeghatár amiért inkább hoz némi áldozatot, csakhogy a családja biztonságban lehessen.

Egyébként ismerek tehetős roma családot is de érdekes módon ott általában a 2 gyerek a jellemző...

2013. jún. 28. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem egy, sőt nem két magyar családban is előfordul a kedves 4. válaszoló által leírt tevékenység sorozat. Tehát nem faj függő. Az tény, hogy minden nemzetségben megvan az alja nép de az általànosítás engem felháborít.
2013. júl. 5. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!