Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 9hónapos babátok mennyit...

9hónapos babátok mennyit eszik, és miket?

Figyelt kérdés

Kisfiam 9 hónapos, szerencsére nem válogatós, minden ételt Én csinálok neki, persze SOS helyzetre van itthon bolti babakaja, illetve imádja a sütőtököt, így azt is bolti kajában kell már megvennem.


Egyszerre ált. 120-150ml főzeléket/gyümölcsöt eszik meg.A 150ml a legtöbb. (anyatejes még egyébként)

Ha üveges bébiételt nézek akkor 1 üveg normál méretű kaját.

Szerintetek ez megfelelő mennyiség? A Ti babáitok egyszerre mennyit esznek?

Tudom , minden gyerek más, illetve nem is éhes mindig ugyanannyira.


Illetve a másik. A védönő szerint adhatok már neki kis falatokat. Pl. kifliből stb.

Nincs még foga és a kukacon kívűl (ami ugye jól oldódik a nyállal) ha valami darabos kerül a szájába máris "fuldoklik".

Megpróbáltam a kifli belét kis teavajjal, azt szerette, mert ugye könnyű volt lenyelni.


Ti hogy vagytok ezekkel?


Köszönöm!


2013. jún. 28. 12:03
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!

9,5 hónapos a lányom, 9kg.

Reggelire tápszert adok 210 ml-t(7 hónapos korában le kellett választanom, ezért tápszert kap, anyatej helyett), ill. vacsorára is ezt kapja,ugyanennyit.


délelőtt nem mindig eszik 10órait, ha igen, akkor valami gyümit (alma, banán, cseresznye,barack, ami van itthon), ez nem nagy mennyiség.


ebédre 1 üveg 220g-os bébiételt eszik, plusz a mi levesünkből kap.


uzsonnára tejpépet kap gyümölccsel, vagy gyümölcsöt zabpehellyel, vagy túrót adok neki,amihez kekszet eszik vagy gyümölcsöt, joghurtot is szoktam neki adni. Ez kb 150-180g, de nem szoktam mérni.


És vacsira, amint írtam tápszert kap.


Hányszor eszik a babád? mert aki kevesebbszer eszik,általában kicsit többet eszik 1 adagra, de baba függő nagyon.Hány kg a babád? hányszor szopik?

Figyi, ha jól lakik, nem éhes kaja után, akkor elég.


Én is szoktam adni kiflit, banánt a kezébe, rendszeresen meg akar fulladni bele, mert nagyon nagyot harap belőle, amit egyben akar lenyelni.

De amitadok neki ételt, az már mind darabos kaja, nem nagy, tehát nem fullad meg bele, de már nem pépesítek semmit sem, ahogy a korának megfelelő bébikaja is már darabos.

2013. jún. 28. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Kisfiam 8900gr. és 74cm-er.

Reggel 9-ig cici van, utána gyümölcs, ez is ált. 100-120ml.

Utána főzelék, detto ennyi, ennél többet sose evett még. Aztán mégegyszer gyümölcs. (néha napközben van még egy kis cici, szomjoltásnak)

Uzsonnára főzelék, majd tejpép fürdés elött, fürdés után esti cici.

2013. jún. 28. 13:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!