Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most mi lesz? Tápszer vagy...

Most mi lesz? Tápszer vagy hozzátáplálás?

Figyelt kérdés

6 hónapos lesz a lányom 1 hét múlva.

Ezalatt az 1 hónap alatt egy grammot se hízott.

Csak is anyatejes,még nem kapott mást.Érzem,hogy már szinte tejem sincs.2 hete folyamatosan csökken.

Most majd tápszert kell,hogy kapjon,vagy hozzátáplálás elkezdése mellett,még néha szopizik ameddig van?

Vagy hogy lesz?6 hós státuszra viszem majd a jövőhét pénteken,de addig szivesen várnék tanácsokat.


2013. jún. 29. 11:44
1 2
 1/20 kíváncsicska ***** válasza:
Nyugodtan kezdd el a kóstoltatást.Azzal nincs semmi gond.Próbálj a tejtermelést elősegítő ételeket (főzelékek, levesek) enni, meg sok folyadékot inni.Esetleg homeós bogyókat is szedhetsz.De ha nem sikerül annyi tejnek lenni hogy jól lakjon akkor tápszer (talán elfogadja).A tápszer sem ördögtől való (bár én szerencsére tudtam szoptatni 14 hónapig) de inkább az mint hogy éhes maradjon a babád.Mert ugye nem egyik napról a másikra tudsz kiváltani egy étkezést.
2013. jún. 29. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
88%
Ha nincs tejed, vagy kevés akkor tápszert kell hogy kapjon, hiszen a hozzátáplálás nem azt jelenti, hogy máról holnapra egy étkezésnyi mennyiséget megeszik a baba, ahhoz hogy étkezéseket tudj kiváltani idő kell. Addig pedig nyilvánvalóan kell a tápszer.
2013. jún. 29. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm hogy írtatok.Bocsánat,ha hülyeséget kérdezte,csak első baba,és fogalmam sincs hogy mi lesz azután,ha nem lesz tejem.De értem,akkor tápszer kell majd,és lassan elkezdeni a hozzátáplálást.
2013. jún. 29. 11:52
 4/20 anonim ***** válasza:
2. vagyok. Örülök, ha segítettem. Nem kérdeztél butaságot, első babánál nem tud mindent rögtön az ember, ez természetes.
2013. jún. 29. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
0%

Ismerősöm egyereke 2 hónapig szinte egyáltalán nem hízott, majd a 7. hónapban 2-szer annyit hízott, mint "kellene", és 8 hónaposan utolérte a többi babát.


A hízás nem verseny, ráadásul babánként eltérő! Én pl. nagyon nem látom szépnek a fél évesen 10 kilós tápszeres babákat!

2013. jún. 29. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
50%
Utolsó! Úgy tűnik nem sikerült értelmezned a kérdést. Senki nem beszélt hízási versenyről. Az meg, hogy te mit látsz szépnek, az a te dolgod.
2013. jún. 29. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Az enyém most 6500 g,és 3300 g-mal született.

Ennyi volt 5 hónaposan is.

2013. jún. 29. 12:03
 8/20 anonim ***** válasza:
Nem muszáj tápszert adnod. Ha van még tejed akkor a tejpép is megteszi + hozzátáplálás. Nem ördögtöl való a tápszer, de nincs rá mindig szükség. Én a fiammal úgy jártam, mint te kedves kérdező. Mondjuk én nem adtam neki se tejpépet se tápszert, hanem cici+ hozzátáplálás. Nagyon gyorsan be is álltunk 2 szopira, a többit a "rendes kaja" pótolta.
2013. jún. 29. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
A tejpép is tápszer, csak ízesítve van.
2013. jún. 29. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Őőőőőőőő... Mi is a baj a tápszerrel? Csecsemőtáplálásra való, erre fejlesztették ki. Egy csepp anyatejet sem kapó, kezdettől ezt evő újszülöttek is tökéletesen egészséges, anyjukat szerető, diplomás felnőttekké nőnek fel. A tápszert olyan esetekre fejlesztették ki, amikor az anyának nincs (elég) teje. Csak azért írom le, mert úgy látszik, az emberek kezdik ezt elfelejteni. Fel nem tudom fogni, hogy a mellüket verő nagy l.l.l.-spílerek erőszakos nézetei hogyan győzhetik le a józan ész által diktált gondolatokat. Elképesztő, hogy látván, hogy egy hónap alatt semennyit se hízott, itt várod a nagy anyatejmindenhatóság szószólóit, hogy majd megmondják neked a frankót. Nem hibáztatlak, sajnos első gyerekes szoptatós anyaként könnyű ráhozni az emberre a frászt, de azért tessék már gondolkodni! Gondolom arra már te is rájöttél, hogy a 3 percenkénti szoptatás ("szoptasd fekve, ha nem tudsz aludni, mert hozzászokott hogy 20 percenként mellen van, szoptasd álomba", akkor garantáltan az ágyadba szokik úgy 10 éves koráig), a napi tízszeri fejés és egyéb okosságok nem hoznak több tejet. Szerintem tápszert kellene kapnia. A Humana HA 2-t ajánlom. Persze a hozzátáplálásnak is javában itt volna már az ideje.
2013. jún. 29. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!