Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A nővérem nemokára szülni fog...

A nővérem nemokára szülni fog és megbeszéltük, hogy pár napra átmegyek hozzá segíteni, de nem tudom, mit kell ilyenkor tenni. Adnátok pár tanácsot?

Figyelt kérdés

Tényleg fogalmam nincs, újszülöttet is csak gyszer láttam, mikor ezer éve egy osztálytársamnak kishuga született és elmentünk meglátogatni, a kezembe nyomták, hogy fogjam meg, mert szerencsét hoz :)

Mindenféle info/jótanácsot szívesen veszek, hogy viselkedjek, mit csináljak majd :)

Köszi szépen előre is :)


(u.i.: 23 éves lány vagyok, csak hogy félreétés ne essék)


2013. jún. 29. 12:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Főzzél neki valami finomat,segíts takarítani,bevásárolni,és fogd a babát,hogy tudjon egy kicsit pihizni.
2013. jún. 29. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Főzés, takarítás, bevásárlás, elmehetsz 1-2 dolgot megvenni a babának ha vmi kimaradt esetleg, ha a baba alszik "őrködsz", így a nővéred nyugodtan pihenhet.
2013. jún. 29. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor ami segítség, ha bevásárolsz, főzöl, mosol, takarítasz, vasalsz. kb. mint egy házi bejárónő. Ő meg tudja nyugodtan a babát gondozni, szoptatni. Tervezd meg mit főzöl majd, beszéljétek meg, és vásárold meg a hozzávalókat, készítsd elő, hús összevágva lefagyasztani, stb.
2013. jún. 29. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
neked nem a baba gondozása lesz a eladatod hanem inkább a háztartás vezetése. A babát majd ö intézi legfeljebb néha te is ringathatod ha nyűgös avgy valami, de a legtöbb újszülött ugyis csak eszik alszik.
2013. jún. 29. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Mindenki ugyan azt írta, én is a fentieket írom:) Neked nem a babát kell elsősorban ellátnod, hanem a háztartást. Főzni, mosni, takarítani, bevásárolni, gyógyszert kiváltani, beutalóért elmenni, postára menni, stb. Ez óriási segítség lesz a nővérednek, jó fej vagy, hogy segítesz!:)
2013. jún. 29. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

A fentieken kívül az a legnagyobb segítség, ha megpróbálsz segíteni abban, hogy kiegyensúlyozott legyen mindenki, ha derűs és kedves maradsz (ki tudja, milyen hangulatváltozásai lesznek a nővérednek a megváltozott hormonok miatt, és az új kihívások miatt, ezért ne vegyél magadra semmit, ha véletlenül rosszat szól), ha te vagy az a biztos szikla, szeretett ember mellette, aki azt mondja "ne aggódj", "minden rendben lesz", "szerintem jól csinálod", "tudtam, hogy te ilyen ügyes leszel", "nyugodtan feküdj le, ne törődj semmivel, itt vagyok".


Egyszerű szavak, melyek bűverővel bírnak.

Egyébként nagyon jó fej vagy, hogy segítesz, biztos te is jó anyuka leszel majd! :)

2013. jún. 29. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

köszi szépen mindenkinek :)

igen, az nekem is nyilvánvaló volt, hogy nem a babával kell foglalkoznom, hanem a többi dologban segíteni.


utolsónak pláne köszönöm, mert ez érdekelt leginkább, hogy hogy kell viselkednem, ha elkenődik kicsit, kialvatlan, ne adj isten letargikus lesz, vagy bármi, mi ilyenkor a legjobb neki(k).


a férjének az anyja nagyon erősködik, hogy ő akar ott lenni segíteni, de tesóm nem szeretné, mert nagyon erőteljes személyiség, meg van egy párolyan jellemvonása amit pár órán át nehezen visel mindenki, ezért döntöttünk úgy, hogy én megyek, mert én jóval diszkrétebb vagyok, általában érzem, hogy szükség van-e rám, vagy sem, nem tukmálom magam rá senkire soha. legfeljebb majd ha úgy érzem nincs szüksége pátyolgatásra, akkor megcisnálom a ház körüli dolgokat és olvasgatok, vagy bármi. attól jobban tartok, hogy kicsit ki fog borulni, az egyik ismerősöm mesélte, hogy mikor megszületik a baba, akkor kicsit eluralkodott rajta, hogy "úr isten, mi ez itt, és miért, és itt is fog maradni örökre, fogok-e tudni gondooskodni róla?"


na szóval értitek mire gondolok :)

2013. jún. 29. 14:52
 8/11 anonim ***** válasza:

Megszületett már?

Egyébként igen- a háttérmunkát csináld, az lesz az igazi segítség.

És bíztasd őt, hogy mindent milyen jól csinál, milyen jó anyuka lett, és majd te is ilyen szeretnél lenni. :) Nekem ezek estek a legjobban, és tényleg segítség volt.

:))

2013. júl. 11. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

nem, még úgy egy hónap van hátra :)

most igyekszem gyakrabban menni tesómékhoz (vidéken laknak sajnos) az is biztos jól esik neki, meg igyekszem segíteni, pl akváriumot takarítani mentem hétvégén. tényleg elég hisztis néha, de egyelőre bírom a strapát.


ja meg kitaláltam, hogy csinálok a leendő unokahugimnak babaházat, de rendesen megcsináltatnám asztalossal, meg szépen berendezném, pici függönnyel, szőnyeggel, stb, meg ilyenek, tudjátok mire gondolok :) varrnék bele helyes kis rongybabákat (ilyesmiket [link] mire elkészül kb lesz akkora, hogy játszhasson is vele :D

szerintetek jó ötlet?

2013. júl. 12. 13:20
 10/11 anonim ***** válasza:

Szeretnék ilyen tesót én is!:)

Mennyi a korkülönbség köztetek?

Egyébként ez a babaház jó ötlet,de inkább majd olyan fél éves kora után fogja érdekelni igazán,szerintem.

2013. júl. 12. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!