Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy gyerek legalább 15-25...

Egy gyerek legalább 15-25 millió. Csak szerintem túloz ez a cikk?

Figyelt kérdés
[link]
2013. jún. 30. 17:38
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
86%

Hát ha tényleg mindent összeszámolnál, hogy mondjuk 20 éves koráig mennyit költesz a gyerekre, szerintem simán összejöhet ekkora összeg.

22 éves vagyok, nem vagyunk gazdagok, normálisan élünk, de szerintem ha tényleg mindent összeszámolnék (a pelenkától a kaján át a könyveken, számítógépen, szabadidős programokon át a továbbtanulásig), simán kijönne ekkora összeg..

2013. jún. 30. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Nem tudom, szerintem azért akkor sem reális.

Pl továbbtanulásra is 4 243 800 számol, állami szakra jártam a havi buszbérleten és mondjuk havi 2000Ft jegyzet pénzből simán megvoltam. Persze tudom van aki nem helyi egyetemre megy, de akkor sem kerül ennyibe.

Esküvő 2 000 000, aki ilyen drága esküvőt akar azért csal be szál az árába és nem a szülei fizetik.

2013. jún. 30. 17:52
 3/17 anonim ***** válasza:
85%

Én nem azt mondom, hogy nem voltak abban a táblázatban túlzások. De a végösszeg szerintem nem túlzó. Nekem spec. az egyetem elég drága, mert drágák a könyveim, jegyzeteim.

Pedig bérletet legalább ingyen kapok.

De a hazautazás, kaja, zsebpénz, számítógép, kutyafüle azért..

Szerintem összességében simán összejön ennyi:D

2013. jún. 30. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem összejöhet ennyi elég könnyen, de nem olyan elosztásban, ahogy a cikkben lévő táblázat mutatja, az nem ír pl. a kajáról, utazásról meg ruháról, ami elég fura, de a milliós esküvő meg beleszámít. Ez nagyon nem reális, mondjuk én esküvőre nem fogok félretenni a gyereknek, de lakásra mindenképp. Szóval ennyibe bőven tud kerülni, de nem úgy, ahogy itt írják.
2013. jún. 30. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
37%
Kedves kèrdező,köszi hogy feltetted a kèrdèst!Nálam kiverte a biztosítèkot ez a cikk! Èn mikor elolvastam jòt röhögtem rajta ès közbe felforrt az agyam!Nem a tehetős gazdag emberekwt kell megkèrdezni ezekről a dolgokròl hanem az egyszerű hètköznapi embereket mint mi!!(pl.èn)Biztosan nem ilyen cikket irtak volna!!!!Nagyon túlzò dolgokat hoz fel ez az írás egy átlag emberre nèzve!
2013. jún. 30. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
78%

ha csak az alap dolgokat nézem, már reális :)

pl. gyerekemnek csak az ovis kajája havi 12.000.- plusz itthon is eszik, tegyük fel 8000.- az.

az 20 év alatt 5.000.000.- körül van, persze ez majd nő, ahogy ő is nő :)

rezsi mondjuk neki 5.000.- havonta, az 1.200.000.- 20 évre, persze ez sem reális, mert majd telefonja lesz, nete lesz, stb.

játékok, sporteszközök, számítógép... ezek is milliós nagyságrendek, pont tegnap számoltuk össze, hogy az a pár legója ami van, 40.000.- volt :S

szóval szerintem abszolút kijön ez a szám, bazi nagy esküvő és drága egyetem nélkül is :S

2013. jún. 30. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
78%

Babakocsit lehet kapni 20.000-ért is meg 250.000-ért is. A babaruhák többségét öröklik a babák a családon belül. De általában igaz, hogy egy 5.000 Ft-os babaruhákat simán meg lehet venni 300 Ft-ért is (használtan, újszerű állapotban). Mi is vettünk többezer Ft-os játékokat, de egy 300 Ft-os kis játékkal játszott a legtöbbet egy időszakban.


Nem akarok cigányokkal példálózni, de ők mennyit költenek havonta egy gyerekre? 10.000 Ft-nál biztosan nem többet! Persze nem őket kell alapul venni, csak azért írtam, hogy van ilyen is.


Az egész ilyen cikk csak arra jó, hogy elvegye az emberek kedvét a gyerekvállalástól, és ezzel hatalmas boldogságtól, szerető családtól fossza meg őket. Persze több pénz jut saját magukra, de azzal mire mennek egyedül?

2013. jún. 30. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
83%

Az alsó összeghatárt akár ütheti is. (Van egy régi Sas kabaré is ugyanezen témában...)

A cikkhez csatolt táblázat baromság.

Viszont, ha a kezdetektől számoljuk a tápszert/spec. tápszert, esetleg étrendet (pl. tejérzékeny), bölcsit, ovit, tisztasági csomagoktól kezdve a gyümölcsnapokig...aztán az iskolai pedagógusnap, kirándulás, színház, ceruza, könyv, kötelező olvasmány, könyvtári beiratkozás, ruha, cipő, kiskabát, nagykabát, hajcsat, később pipere, intim holmi, buli, mozi, hobbik, szalagavató...

Ha valaki egyszer valóban mindent felírna, még a gyerekre költött gombóc fagyi árát is, valóban döbbenetes összeg jöhet össze. Ehhez pedig még nem is jött egy esetleges főiskolai tandíj.

2013. jún. 30. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem nem túlzás összeszámolva simán lehet.Ha csak nagyjából összeadom mennyit költöttem eddig a gyerekemre aki 2 éves,úgy,hogy a babakelengye nagyobb részét ajándékba kaptam,kb 1,5-2 milliónál járok,pedig nem szórom a pénzt.Nos és 20-22 éve koráig min én tartom el..
2013. jún. 30. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Mondjuk én úgy gondolkoztam ezen, hogy a családi meg az adókedvezményt levontam, hisz azt az állam azért adja. Az 20év alatt 5520000Ft. Én elhiszem, hogy lehet milliókat költeni egy gyerekre, meg néha muszáj is sokat költeni de azért 25 millióba egy gyerek sem kerül 20 év alatt. Mi ketten vagyunk testvérek 50 milliót összesen nem kerestek a szülei 20 év alatt, nemhogy csak annyit költöttek volna ránk.
2013. jún. 30. 19:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!