Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » El van késve 5 és fél hónapos...

El van késve 5 és fél hónapos kislányom, hogy még nem forog?

Figyelt kérdés

Egy csomó helyen olvasom, hogy az ilyen korú babák már ide-oda biztonsággal forognak, sőt némelyik már kúszik is.

Az enyém csak az oldalára fordul és játszik a csörgőivel.

Mit csináljak, hogy forduljon?


2013. jún. 30. 23:04
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem hiszem hogy el lenne késve.Az én babám is 5,5 hónapos.

Ő már forog minden irányba hasról hátra és vissza.

Kúszik is,sőt már négykézlábra áll és kutyázik.

De minden gyerek másképp fejlődik,nem érdemes összehasonlítani őket!

2013. jún. 30. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

[link]

Az enyém pont 4 hósan egy nap 3x átfordult - persze mindig csak akkor, ha kimentem -, aztán 2 hónapig nem csinálta többet. (Ma már 3 éves, semmi baj nem volt a mozgásával.)

Ösztönzőnek szokták javasolni azt a játékot, hogy lefekteted egy takaróra és megemeled lassan, óvatosan a takaró két csücskét, hogy átguruljon.

2013. júl. 1. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az én fiam 7 hónaposan fordult át először. 8 hónaposan kutyázott és felült. 9 hónaposan kezdett kúszni. A hét végén lesz 10 hónapos, de még nem tud mászni, csak 1-2 lépést tesz négykézláb, utána átvált kúszásra, és úgy folytatja az útját. Nincs elkésve egyáltalán a lányod.
2013. júl. 1. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nincs elkésve. Az én lányom egyik napról a másikra csinálta a forgást. A szó szoros értelmében. Egyik nap még semmi, a másik nap meg hoppá, átfordult. Csak néztem!!! :) Ja és 6 hónaposan fordult csak hasról hátra. A doki azt mondta, hogy ez teljesen normális. Egyébként meg a gyógytornászok azt mondják, hogy a korábban született babák mozgásfejlődésénél számít, hogy mennyivel jöttek ki hamarabb. Azaz a korukból le kell vonni azt az időt, és ennek megfelelően "kell" elvárni tőlük a mozgásformákat. Nem született a babád picit hamarabb esetleg?
2013. júl. 1. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a megnyugtató válaszokat!

10 nappal jött korábban a babám, az azért nem annyira sok idő. Remélem már hamarosan elkezd forogni.

Mi az a legkésőbbi idő, amikor már forogniuk kell?

2013. júl. 1. 21:11
 6/7 anonim válasza:

Kérdező (ha még olvasod), hogy alakult a kislányod mozgásfejlődése?

Az én kislányom nemrég múlt 5 hónapos, de ő is csak az oldalára fordul maximum. Amúgy háton szeret nézelődni, hason gyorsan elfárad és nem is nagyon szeret így lenni. Második baba, 2 éves a nagytesó. Elég keveset tudok a kicsivel foglalkozni, ezért magamat (is) hibáztatom, amiért nem fejlődik a mozgása úgy, mint a testvéréé. A kisfiam ugyanis 5 hónaposan már ide-oda forgott, 6 hónaposan már kúszott. Azt viszont el sem tudom képzelni, a lányom mikor jut el erre a szintre. :(

2016. febr. 17. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Szia! Mindent kesobb kezdett el csinalni, Devenyen is voltam vele 4x, nagyon jot tett.

Kb. 17-18 honaposan kezdett el jarni is, addig a terden kozlekedett, pedig nagyon biztosan allt mar. Egy babakocsi volt a megfelelo motivacio, onnantol kezdve ment.

Most 3 eves es mindenben nagyon ugyes. Tulajdonkeppen mikor megkapta a tologathato babakocsit, onnantol kezdve mar nem volt semmi elteres a hasonlo koru gyerekek es o kozotte. En azert ugy erzem, h a Deveny az jo volt neki.

2016. febr. 18. 18:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!