Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól tudják, hogy mit...

Mikortól tudják, hogy mit kérdezünk?

Figyelt kérdés
Van már egy lányom, ő 3 éves és ő 10 hónaposan megmutatott pár dolgot hogy hol van (pl. napocska a falon, a pelenkázóján a manó). Eleinte még csak oda nézett, amjd pár hét múlva elkezdett mutogatni. A kisfiam pár napja volt 9 hónapos és múlt héten kezdett el mutogatni, de még nem tudatos, csak szerintem tetszik neki, ahogy tud mutatni. Egyetlen doglot mutat meg a fürdőben egy kis halacska van a falon+a szobájában egy oroszlán van a falon (azt nem mindig mutatja). Erre ma egy ismerős azt mondta, hogy az ő kislánya 8 hónapos, pont egy hónap van a két gyerek között és már 12 (pontosan) dolgot tud. Ha kérdezi akkor odanéz. Nem vagyok kötekedő, félre ne értsetek csak kíváncsi lennék, hogy valóban igaz lehet vagy már megint csak hülyít. (volt már rá példa). A dologhoz még hozzátartozik, hogy állandóan azon kesereg, hogy nem tud vele beszélni, nem tud vele foglalkozni és ennek ellenére ennyi mindent tud. Számomra hihetetlen.
2013. jún. 30. 23:09
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én babám 3-án lesz 7 hónapos, és ha kérdezem, hogy hol van a Manó (a kutyánk neve) akkor elkezdi keresni. Persze csak úgy kerdezem, hogy "Manó?", nem teljes mondatban. Ugyanígy keresi a nagymamát meg a nagypapát (majdnem minden nap itt vannak pár órát), csak az apját nem keresi.

Szerintem ez attól függ, hogy mennyit beszélsz hozzá, mennyit látja, hallja azt a bizonyos dolgot. Olyasmi, mint mikor egy kutyát megtanítasz valamire, csak a baba sokkal kifinomultabb szerkezet, ő saját maga is képes a tanulásra, nem kell jutalmazni. Jó, ez biztos fura hasonlat volt, de csak így tudom leírni. Másrészről meg minden gyerek más, van amelyik 9 hónaposan sem tudja még a mamán és a papán kívül a dolgok nevét (pl hami, bohóc, paci, stb), van amlyik meg már nyolc hónaposan mutogat. Az enyém pl "megmutatja", hova akarja, hogy vigyük ha a karunkban van, persze nem úgy, hogy kinyújtja a mutatóujját, hanem az egész mancsával nyúl az érdeklődésének tárgya felé. Vannak fokozatok, ezt nyilván te is tudod, valószínűleg az ismerősöd is csak kezdetleges értelmező képességet tekint annak, hogy a babája megnéz 12 dolgot, ha kérdezik, valójában a baba csak találomra odanéz, aztán vagy bejön a tippje, vagy nem. Biztosan téved elég sokszor, de azt ugye a büszke anyuka nem adja a tuttodra, hadd irígykedj! :)

2013. júl. 1. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
*tudtodra, bocsi, nem sokat aludtam az éjjel...:)
2013. júl. 1. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!