Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Én ezt már nem bírom.4 hónapos...

Én ezt már nem bírom.4 hónapos lányom, brutálisan hízík, mindig éhes. Senki nem érti, mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

4 hónapos a lányom. 3és fél hónapos koráig csak anyatejes volt. Akkor kezdtem gyanakodni, hogy valami nem stimmel amikor már minden szopizás után bukott, de sugárban és nagyon sokat. A hasa állandóan fájt,mindig nyugtalan volt, éjszaka 6x-7x kelt enni,és napközben is csak másfél órákat bírt szopizás után. Kakija 5-6 naponta volt ami nem is lett volna baj, de üvöltött annyira fájt neki.

Azt hittem ez normális, mivel hízott,sőt talán sokat is. (2550-el született, most 7500)

Mivel a védőnőm semmiben nem tud segíteni, az akkori gyerekorvos letojt minket, magamtól elkezdtem a hozzátáplálást.

Csodák csodájára azóta a gyereket kicserélték. Mosolyog jó kedvű, éjszaka már csak 2-3x kel, van kaki minden nap, és alig bukik.

A gond az hogy most még durvábban hízík. Már eddig is rám szóltak, de mióta rendesen kap tejpépet, gyümölcspépet minden szopi után 2 hét alatt 300grammot hízott.

Mit tegyek? Ha csak tejet kap rosszul van, nem alszik reggeltől estig sír. Így viszont nagyon durván hízík, és bevallom félek a hozzátáplálástól mert senki nem segít. A védőnőt hiába kérdezem mit adhatok neki, lerendezi egy nem tudommal.


Kezdek kikészülni. Mit tegyek, mi lehet a baj?


2013. júl. 2. 08:48
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
74%
Én biztosan tápszerrel próbálkoztam volna 3,5 hónaposan.
2013. júl. 2. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 A kérdező kommentje:
Próbáltuk. Egyrészt rosszabbodtak a gondok, másrészt 2-3 alkalom után megundorodott tőle és rosszul lett ahogy megérezte az ízét. Többfélét próbáltunk, de nem hajlandó megenni.
2013. júl. 2. 08:56
 3/40 anonim ***** válasza:
100%
Próbálj kiváltani étkezést. Tejpép után már biztos, hogy nem kell még szoptatni is, hiszen az gyakorlatilag tápszer. Egyébként a hízás le fog lassulni, amikor elkezd mozogni.
2013. júl. 2. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 A kérdező kommentje:
És melyik étkezést váltsam ki? Amúgy Milumil vaniliás tejpépet kap, ami elvileg tápszer alapú. Csak fél adagot szokott kapni, de cici nélkül nem elég neki, eddig nem mertem többet adni belőle.
2013. júl. 2. 09:08
 5/40 anonim ***** válasza:
89%

"éjszaka 6x-7x kelt enni,és napközben is csak másfél órákat bírt szopizás után"


Ilyen nincsen. Akkor ez a baba nem éhes volt, csak te mindig megszoptattad, mert sírt. Igény szerinti szoptatás, tessék, rohadtul nem erről szól, aztán az anyukák csodálkoznak. Szopi után még tejpép, meg gyümölcspép, és csodálkozol, hogy hízik? Mennyit szopik? Hány ml-t? És ez után még mennyit adsz neki? Mert ezekről nem írtál! Így tényleg soknak tűnik!

2013. júl. 2. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
100%
orvos,és kivizsgálás.ennyit nem lehetne neki enni.
2013. júl. 2. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
100%
A tejpép nagyon hízlaló és laktató kaja. Ne add neki! Főleg ne úgy, hogy utána még meg is szoptatod. Gyümölcsöt, gyümölcslevet adjál neki (alma, barack), amit magad készítesz. Egyre növeld a gyümi adagot, pl a délelőtti szopi előtt, és mikor eléri a 180-200 g-mot, akkor már utána ne szoptasd meg. Tejpépet max. 1-szer adjál neki, az esti utolsó etetésnél, hogy éjszakára lakjon jól, és ne ébredjen éjszaka. Ha a délelőtti szopit kiváltottad gyümivel, akkor próbálkozhatsz a délutáni szopi kiváltásával is. Ja, és próbáld meg 2 étkezés között a 2,5-3 órát tartani, ha sír, adjál neki vizet, mert lehet, hogy csak szomjas. Próbáld elterelni a figyelmét, de ne etesd mindig ha sír!
2013. júl. 2. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 A kérdező kommentje:

Tudod nem volt senki segítségem hogy hogyan szoptassak, a védőnő és a doki azt se tudta szoptatok e egyáltalán, igen lehet elrontottam az igény szerinti szoptatással, de csak ezt hallottam ismerősőktől hogy jaj az milyen jó.


De, éhes. Egyrészt addig sír amíg nem kap enni, másrészt képes pólóstul bekapni a mellem és szívni, nincs el, semmi nem vigasztalja, és úgy eszik mint aki órák óta nem evett. Ezekből csak arra következtetek hogy éhes.


60-120 ml között szopizik általában, de van hogy többet/kevesebbet, ez után szokott kapni fél adag tejpépet vagy kevesebb mint fél üveg bébiételt.És így sem nem bírja ki a 3 órát.


Mikor még csak cicit kapott, akkor 120 körül evett, és annak bukta ki általában a felét, akkor volt hógy óránlént éhes volt.

2013. júl. 2. 09:20
 9/40 anonim ***** válasza:
Adj neki egész adag tejpépet, mondjuk uzsonnára és nincs utána szopi (gondolom abból még jól bekajál, nem fél adagot). Így tényleg sok. Gyümölcspép után szintén meg lehetne próbálni.
2013. júl. 2. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
100%

Egyet értek az 5.válaszolóval.

Szerintem hasfájós volt nem éhes, azért sírt mert képtelenség hogy ennyire éhes legyen. A tejpépek amúgy is hízlalnak, gyümölccsel kellene kezdeni a hozzátáplálást mert a tejpép olyan mint a tápszer, nem nevezném hozzátáplálásnak! Krumpli, répa, reszelt alma, sütőtök! Az hozzátáplálás. Előbb a tízórait váltsd ki neki almával, aztán lehet próbálkozni az ebéddel.

2013. júl. 2. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!