Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 5 hónapos baba éjszaka újra...

5 hónapos baba éjszaka újra eszik, kihagyja a reggeli étkezést, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Este fél 8 körül vacsora (szopi+tápszer), majd fél 1 körül ismét felébred, éhes, tápszert kap. Reggel 6-ig alszik, utána viszont nem hajlandó enni, csak 8 óra körül. Eddig hajnal 4 körül ébredt enni. Vagyis a 7 óra evés nélküli időszak felcserélődött. Mit rontottam el?

2013. júl. 2. 09:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Semmit nem rontottál el.Változtak az igényei és kész.Az én fiam 7 hónapos.8 körül kap Sinlac port + szopizik, utána kel még éjfél fele enni, ezután hajnali 4-kor is kel egy kis ciciért, utána alszik 7-ig.De hiába kel is is fel, van hogy 9-ig nem kér cicit, viszont olyankor be is alszik rajta.

Nincsen ezzel semmi gond.A hónapok során sokszor fognak változni a babád igényei, nincs ezzel semmi baj.Alkalmazkodj te is, és meglátod mindig beáll majd egy rendszer, ami persze idővel mindig változhat.

2013. júl. 2. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nem rontottál el semmit. Az enyém sem eszik egyből ébredés után. Éjjel 1-2 óra körül felébred enni, aztán hajnalban is általában, de nem mindig. De reggel nem eszik egyből, hanem játszik, elvan egy darabig és csak utána eszik.:)
2013. júl. 2. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nálunk ugyanez, este fél kilenc körül tápszer hajnal egy-kettő körül megint eszik, aztán 4-5 h körül megint, alszik reggel kb: hétig után játszik és csak 9-10h felé hajlandó enni, de akkor sem eszik meg egy egész adagot. De volt már úgyis, hogy az éjjel 1h-s kajcsi kimarad és csak reggel fél öt-öt körül eszik.
2013. júl. 3. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Azt sem értem, hogy a súlya szerint meg kellene egyszerre enni 180 ml tejet. A mi babánk nem eszik meg egyszerre 120 ml-él többet. Naponta még mindig 6-7 alkalommal eszik, így kb. megvan a napi adag. De a gyerekorvos szerint csak 5x kellene ennie.
2013. júl. 5. 19:31
 5/11 anonim ***** válasza:

a gyerekorvos, és a védőnő a nagykönyvet kántálják, de általában minden ember más és más. A gyereked egy élő, más igényű kis palánta, úgy adj neki enni, ahogy igényli...

Az én lányom is ilyen volt, még 1,5 évesen is volt, hogy felkelt enni, mikor fejlődési ugrása volt.

a Védőnő ki volt akadva mikor mondtam neki, de én akkor is adtam, és most 3 éves, és semmi nem jött be, amit anyukám, anyósom, védőnő, és minden okos szomszéd dumált, hogy majd még 5 évesen is majd kéri a kakaót, meg hasonló rosszmájú megjegyzések...

2 éves kora óta nagyon nagyon ritka esetben kel csak fel, ha mondjuk beteg vagy ilyesmi...magától elhagyta..

sztem minden baba ösztönből csinálja ezt, és a szervezete tudja, hogy mi a jó neki, ezért "hallgass rá"!

2013. júl. 7. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszi a megerősítést, nekem sem lenne szívem éjszaka vízzel, vagy teával tömni csak azért, mert megvolt a "napi adag".
2013. júl. 7. 18:14
 7/11 anonim ***** válasza:

:-)) Örülök.

Én a 3 év alatt megtanultam, hogy az anyai ösztönnél nincs jobb tanácsadó...:-))

Én megfogadtam, hogy nem hallgatok másra gyerekügyben, max. meghallgatom. :-))

2013. júl. 8. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Semmit nem rontottál el, a babák evési igényei nagyon különbözőek, az sem baj ha keveset eszik, és az sem, ha többet a "megjelölt" adagnál. A fiam kora szerint már 280 milit kéne hogy egyen, de reggel a 200 milit sem eszi meg.. a napközbeni étkezésről meg ne is beszéljünk... Ha a súlya rendben van, akkor nincs baj. :)
2013. júl. 8. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A helyedben megprobalnek este többet adni (ha lehet?? ebben nincs tapasztalatom), es elhuzni az etkezest. Egyebkent lehet, hogy a nagy meleg miatt ebred fel? (Ha kis legmozgast, szellözest csinaltok?)


A mennyisegekröl: az 5 evesem sosem evett annyit, mint a 2 honaposom szinte a születese ota, 7 honapig irtam. Söt, ha grammra lemerem a reggelit, sztem most sem eszik annyit. :) Egyszerüen ennyi az igenye, ennyi eleg neki. Azt kell nezni, hogyh egeszseges, szepen fejlödik, akkor minden rendben van. (Tudom, az orvosok manapsag mast mondanak.)

2013. júl. 8. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
*elhuzni az etkezest=az esti etkezest fokozatosan kesöbbre tolni
2013. júl. 8. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!