Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek le van maradva...

Szerintetek le van maradva 4,5hósom?

Figyelt kérdés

Utál hason lenni, nem köti le semmi. Nem játszik. Egy zsák játéka van, zenélő, vílágító, színes, mindenféle, de nem érdekli. Ha leteszem hasra, emeli a fejét,de 5 perc után megunja és sír hogy vegyem fel. Nem nyúl tárgyakért, pedig már rég felfedezte a kezét.

Ilyekor már nem kéne lekötnie magát?


2013. júl. 2. 09:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Remélem hogy ez a "Nem kéne lekötni magát?" kérdés csak vicc volt.Persze hogy nem kéne!!Még nincs 5 hónapos!!

Az kicsit még arrébb van hogy lekösse magát.Az én lányom 2,5 éves, és még mindig igényel engem.Nem sokáig van el egyedül.A fiam 7 hónapos, és akkor boldog ha mellettem játszik.Mind a kettő amikor ilyen pici volt, akkor abból állt a napom, hogy őket dédelgettem, ringattam és játszottam velük.Ha hason van és sír, akkor szépen feküdj le elé, és szórakoztasd.Nekünk is egy zsák játékunk van, de tulajdonképpen kidobhatnám, mert a lányom a konyhai felszereléseimmel imád játszani, az öccse pedig egy üres flakonnal életbe-halálba el van.Ha háton van, pedig egy tiszta zacsit adj a kezébe, és felügyeld milyen szépen játszik vele.

Könyörgöm még nagyon pici..ne várd el tőle, hogy azonnal egy kis önálló lény lesz.Neki még mindig te vagy a minden!Az étel, ital, biztonság, szeretet.Éreztesd is vele hogy szereted, és hidd el szépen lassan el lesz ő egyedül is, de ha magára hagyod akkor csak azt éred el, hogy nem fog bízni benned!

2013. júl. 2. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Akkor rosszul fogalmaztam, úgy értem a lekötni magát hogy játszani, és persze úgy hogy ott vagyok. De ő úgyse. Bármit adok a kezébe (magától nem fog meg semmit, nem nyúl érte) akkor is elejti.
2013. júl. 2. 09:49
 3/13 anonim ***** válasza:
0%
Jézusom, még fél éve sincs a világon az a csöppség, és már az anyukája méregeti, hogy másokhoz képest milyen, le van-e maradva. Szerintem ezt sürgősen hagyd abba, mert ezek a picik mindent megéreznek ám, nehogy később valami kényszeres megfelelés miatt szenvedjen, mert az anyukájának túl sok volt az elvárása vele szemben. Alig bírom megállni, amikor a játszótéren is az anyukák versengenek, hogy kinek mit csinál és mond már a gyereke, borzasztó nagy nyomás ez a kicsiken, ami jó pár év múlva fog meglátszani.
2013. júl. 2. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Az én kislányom 5,5 hós koráig utált hason lenni. Szintén így voltam vele ahogy te, de aztán egyszer csak, egyik napról a másikra valami megváltozott benne, és azóta állandóan csak hasnon van. Kúszni is 7,5 hósan kezdett. Már mindenhol azt olvastam, hogy jajj az én babám már 5 hósan kúszott stb. stb., de ne foglalkozz vele, mert mindennek eljön az ideje. Tudja ő, hogy mit mikor kell, mikor minek van itt az ideje. De ez nem jelenti azt, hogy nem lehet ösztönözni. Nem baj ha napjában többször is hasra rakod, mindig egy picivel többet hagyd úgy, és majd ő is rákap. De egyébként a kérdésedre válaszolva, 4,5 hósan még nagyon nincs elmaradva. :)
2013. júl. 2. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Úgy érzed, hogy szellemileg esetleg nem ép, amiért ennyire nem figyel semmire? Mert akkor inkább orvosnak mutasd meg, így látatlanban úgysem fog tudni senki segíteni.
2013. júl. 2. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Hidd el tényleg, hogy nincs ezzel semmi baj!

Mindent leírtam az előbb, így most nem fejtem ki megint! :-)

Majd meglátod pár hónap múlva, mikor visszaolvasod ezt a kérdésedet, hogy mennyire felesleges volt aggódnod!

Én is jártam így nemegyszer..ezért sem törlöm ki a kérdéseket amiket feltettem, hogy utólag tudjam fogni a fejemet! :-D

A lényeg, hogy foglalkozz vele sokat, és szeresd.Ezt a gyerekek nagyon megtudják később hálálni.

Ez az az időszak, amikor tele vagy mosatlannal, a lakás tiszta kupi, és a hajad is szinte csomókban áll, mert non-stop babázik az ember!!

1. voltam

2013. júl. 2. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Azért aggódóm ennyire mert 2 nap híjján korababa volt, és már többen mondták hogy nem biztos hogy ez így jó. Egyáltalán nem elvárás vagy hasonlítgatás miatt.
2013. júl. 2. 09:55
 8/13 anonim ***** válasza:

Akkor sincs semmi.

Unokahúgom a 36. hétre született, 1-2 napig élethalál között volt..De ezek után nem volt vele semmi probléma.Szépen felnőtt, az idén érettségizik..

Ne aggód túl a dolgokat!!!

2013. júl. 2. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ha korábban született akkor nem is olyan fejlett sz idegrendszere mint egy időben született 4,5hónapos babáé! Attól hogy akkor született még nem kell annak megfelelőnek lennie! Ez egy fontos infó ezzel kellett volna kérdezed a kérdést! De ha időben született volna akkor sem lenne még lemaradva
2013. júl. 2. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
A babád számított kora 3,5 hó. A fiam kb akkor emelte meg a fejét. Én is végigparáztam az első 7 hónapot, és van egy egykorú unokatesó is aki 6 hósan már mászott, 7 hósan állt, és minden nap hallgattuk hogy ő mennyire ügyes, de ne aggódjunk hogy a miénk még nem is kúszik... Aztán begyorsult, és korábban elindult önállóan mint az átlag. Semmit sem erőltettünk, te se tedd!!! Unokatesót vezetgették kézenfogva, nem is megy szépen! Türelem, türelem, ne várd el hogy önállóan játsszon, ahhoz még kicsi. Bábozz, énekelj neki, ja és ha elkezd forogni akkor majd megszereti a hason fekvést.
2013. júl. 2. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!