Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg le kell vágni a haját...

Tényleg le kell vágni a haját hogy később dúsabb, szebb legyen?

Figyelt kérdés
Kislányom nagy hajjal született, most 7 hetes, még nem ment el neki. Fodrász szerint érdemes lenne levàgni. Èn sajnálnám. Szerintetek?
2013. júl. 2. 11:40
 1/6 anonim ***** válasza:

A hajvágástól nem lesz se dúsabb, se szebb a haj.

Ez csupán genetika.

Ha genetikailag szép és dús hajat örökölt, akkor vágás nélkül is az lesz neki.

Ha pedig vékony szálú, rosszabb hajat örökölt, akkor pedig hiába vágatnád neki mindig, akkor sem lenne neki erős szálú, dús haja.

Nálunk nekem vékony, gyenge hajam van, a férjemnek erős és sok és a kisfiúnknak egészen 1 éves koráig abszolút nem vágtuk és nagyon erős és szép haja van, mint az apjának.

Szóval ez csak genetika.

2013. júl. 2. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A babahaj vagy kihullik viszonylag gyorsan, vagy lassú ütemben cserélődik le észrevétlenül úgy, hogy közben már kinő az új haj is.

Felesleges levágni, ettől nem lesz se több se kevesebb a haja.

2013. júl. 2. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Igen, a fodrász már csak ért hozzá...

Ez egy általános tévedés, szakértők is megmondták.

Egyébként az én fodrászom pont hogy nem vágta a gyerkőcei haját, mégis dús hajuk van. Nem ezen múlik, ez genetika. Húgomnak sem volt vágva kiskorában, mert apámnak annyira tetszett az aranyszőke fürtje, és mégis olyan tömör haja van, hogy nem győzi a fodrász ritkítani.

2013. júl. 2. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szia! Nincs értelme levágni, miután majd kihullik, később szépen visszanő. Kislányom sok hajjal született, pár hetesen kihullott a fele, itt-ott kis kopasz volt :). Most 11 hónapos és rengeteg haja van.
2013. júl. 2. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Fodrász vagyok! A babahajat ilyen pici korban semmi értelme levágni, lehet hogy még elhullik, az is lehet hogy nem. Az én lányomnak pl. 3 hónaposan kezdett elhullani a babahaja. Fél éves korában kezdett visszanőni a haja, azóta sem volt még levágva, pedig már 15 hónapos. Elég sok haja van, de vékonyszálú. Egyenlőre biztosan nem vágom még le neki.

Egyébként már a múltkor leírtam egy kérdésnél, de most bemásolom:

Semmi köze a kettőnek egymáshoz, ez leginkább genetikán múlik. A gyorsabb növés és a jobban sűrűsödés között van különbség!! Gyorsabban nem fog nőni az biztos, mert akkor én is vágatnám a hajamat ezerrel hogy hamar hosszú legyen! Szóval nem fog gyorsabban nőni,a sűrűségre annyit hogy a haj a hajhagymából nő, ami a fejbőröd alatt van, tehát nem is fog jobban sűrűsödni!

2013. júl. 2. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hm, nem tudom, az én fodrászom azt mondta, hogy 2 éves korig érdemes elvinni, hogy erősödjön a haja..
2013. júl. 2. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!