Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Keményebbnek kell lennem!?...

Keményebbnek kell lennem!? (éjszakai evés)

Figyelt kérdés

Kislányom 8 hónapos, éjszaka kétszer kel enni. És azt veszem észre, hogy az idő múlásával egyre többet eszik éjjel.(mondjuk ez evidens, de akkor is) Összesen 260 ml-t eszik meg a két étkezéssel(tápszerből). A gondom az, hogy nappal nagyon keveset eszik, és bármit csinálok neki, nagyon nehezen tudom a torkán leküldeni. :P

Sokszor kiborít, mert míg olvasom, hogy más gyerekek milyen sokat ebédelnek, ő csak egy-két kanálnyit hajlandó megenni, de azt is csak azért mert erőltetem. Nem akarom erőltetni, mert tudom, hogy ártok vele, de muszáj vagyok, mert azt sem enné meg.

Arra gondoltam, hogy le kéne szoktatnom az éjszakai hamizásról, mert ez így nem jó. Segítenétek abba, hogyan járjak el? Csak teát adjak neki, vagy mit csináljak? Muszáj leszoktatnom....


2013. júl. 2. 11:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Etesd ha kétszer kér enni kétszer adj


ne másokhoz viszonyisd a babaát. az enyém egy éves koráig kellt enni.

kell a szervezetének örülj neki hogy eszik

ki fogja nöni

2013. júl. 2. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Egy éves múlt a babám, ő napközben is eszik rendesen, de minimum 5x szopik éjjel is, de van hogy óránként. (Pl. fogzik)

Ez nem ettől függ.

Másik gyerekem 6 hetes korától átaludta az éjszakákat, függetlenül attól hogy mikor mennyit evett.

2013. júl. 2. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Nem lenne ez baj, ha nappal rendesen enne. Tudom azt, hogyha kéri akkor kell neki adni éjjel is, de már tényleg nagyon kiborít, hogy gürizek a konyhába, bújom a netet, mi az amivel a kedvére lehetnék, de bármit csinálok nem hajlandó enni belőle. Szívesebben elfogadj a tápszert. De azon nem lehet felnőni. Szeretném ha olyat is enne, amit én csinálok. Szeretném ha jobban enne napközben, és inkább nappal enné meg azt amit éjszaka eszik. Azt is tudom, hogy butaság a sajátomat máséhoz hasonlítani, de azért egy 8 hónapos babának, már nem csak anyatejet vagy tápszert kell ennie, és főleg nem annyit amennyit ő eszik. Jövőhéten jön a védőnő, már látom előre, hogy kifog gúvadni a szeme, amikor mindezt elmesélem majd neki. A 6 hós státuszon is csodlálkozott, hogy még mindig kétszer kel éjjel.
2013. júl. 2. 12:02
 4/12 anonim ***** válasza:

fiam most lesz 8 honapos, o is tapszeres. a vedono javaslatara mi minden etkezeshez adunk tapszert.es kb 3 orankent eszik, minden etkezesre kap rendes bebietelt is. 100 gramm etel + altalaban 60 mili tapszer egy etkezesre kiveve a vacsit amikor babatejbegrizt kap 100 mili tappal + utana kb 100 mili tapszert megiszik.igy csak hajnali 4 es 5 kozott kel enni egy kis tapit aztan alszik is tovabb.

Csak ugy tudod leszoktatni az ejszakai evesrol ha nappal megeszi azt a mennyiseget amivel at tudja aludni az ejszakat.miota taplalsz hozza? lehet hogy meg mindig jobban igenyli a cumit mint a rendes kajat? mert neha nekunk is van olyan hogy bar ehes de par kanal utan nem eszik tobbet ilyenkot kap tapot azt megissza,de szerencsere altalaban siman megeszi az adagjat.

2013. júl. 2. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
kb. 5 hós kora óta táplálok hozzá. Akkor is voltak nehézségek, természetesen, volt hogy vártam is egy-két dologgal pár hetet, aztán csak megette. Én is úgy gondolom, ha nappal megeszi az adagját akkor éjszaka kevéséb ébred fel. Na igen. De ide elkéne valahogy jutni. :P
2013. júl. 2. 12:08
 6/12 anonim ***** válasza:
es ha csak par kanallal eszik utana elvan, nem is ehes? ird le hogy kb hogy nez ki egy napi etkezesetek hatha ugy tobbet tudunk hozzaszolni.mikor es kb mennyit eszik es mit.
2013. júl. 2. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
A reggeli tápszer kb. 8-9óra tájban van(60m-80ml tápszer), 11 körül kapja a gyümit(fél üveg bébiételnek megfelelő mennyiség), az ebéd 2-3 óra(az a pár kanál amit írtam,plusz tápszer de ez nagyon változó mennyiség), 5-6 óra(120 ml tápszer), vacsorára 75 ml tejpép,+120 ml tápszer, és a fennt említett éjszakai 260ml.
2013. júl. 2. 13:03
 8/12 anonim ***** válasza:
0%

Szia!


Tényleg nagyon keveset eszik a babád, az én kisfiam 3 hós és 170mili tápszert eszik. Reggeli-tízórai-ebéd-uzsi-vacsi. Az éjszakát átalussza.

Szerintem próbáld ki éjszaka a teát egy pici cukorral. Nem kell megkövezni, én 2 hetes kora óta cukrozom a fiam teáját mert másképp nem issza meg.

Figyelj, egy próbát megér, készíts teát éjszakára és adj azt neki aztán meglátod hogy változik-e valami.

Minden jót.

2013. júl. 2. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Igaz az én kisfiam anyatejes de ő se nagyon eszi meg amit főzök és megértelek, nekem is rosszul esik. Hámozok párolok pépesítek lehűtöm tálalom és puff kiköpi. Ennek ellenére ne aggódj, nem tápszeren fog élni örökké, majd megszereti a rendes kaját is! Vannak ilyen babák, akiknek több idő kell. Próbáld mindig és idővel megeszik majd.


Az éjszakai evéshez nem tudok mit tanácsolni. Kisfiam is felkel min 2x, de én szoptatom és gyorsan lezavarjuk..

2013. júl. 2. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Próbáld ki, hogy rendes kaját adsz neki, mert van olyan baba, aki inkább enni szeret, mint hogy belekanalazzák. Persze az életkorának megfelelő dolgokat adj. Pl. puhára főtt répát, vagy banánt vagy (főtt) almát, vagy krumplit, vagy főtt (durum) tésztát, ha ezeket eszi, frissen sült puha csirke húst is elé tehetsz kisebb darabokban.

Én 6 hónaposan kezdtem így adogatni neki, és 8 hónaposan már mennyiségeket evett, mert nem szerette, ha kanalaztam. Saját maga akart enni.

De adhatsz már neki kis kenyér katonákat is.


Egyénként lehet hogy egyszerűn unalmas neki most az evés, annyira felfedező korba ért, és éjjel pótolja. Van ilyen baba.


Az az érzésem, hogy a legnagyobb feszültség itt abból van, hogy túlságosan irányítani akarod a babádat. ("Szeretném ha...", ezt elég sokszor megismételted fentebb :o) Inkább kínálj neki fel lehetőségeket, és jelezni fog ő, hogy hogy a jó neki.

2013. júl. 2. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!