Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Érdemes beadatni a babáknak a...

Érdemes beadatni a babáknak a rota vírus elleni oltást? Ti beadattátok?

Figyelt kérdés
Orvossal még nem beszéltem csak a védőnőt kérdeztem, de ő elég fura választ adott. Azt mondta ezt az oltást csak azoknak szokták ajánlani akiknél otthon piszok van, nem takarítanak. Ha rendesen takarítok akkor nem kell. Mi a véleményetek erről?
2009. okt. 16. 14:51
1 2
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Én nem adattam be, nekünk sem ajánlotta se a védőnő, se a gyerekorvos. A gyerekorvos azt mondta, hogy sok baba betegebb lehet magától az oltástól, mint ha elkapja a betegséget és nekem is ezt mondta, hogy ha rendezett körülmények vannak, és nem megy két éves korig közösségbe, akkor nem kell.

Én amúgy sem vagyok híve az adható oltásoknak, csak a pneumot kapta meg, mert én nagyon füles, meg mandulás voltam kicsinek. De mint ezt is, a hányásos, hasmenéses betegséget is ezer vírus okozhatja, az oltás csak attól az egytől véd meg.

2009. okt. 16. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Én beadattam, mivel vannak nagyobb gyerekek a családban és ők hazahozhatják az oviból és a suliból, a gyermekorvos javasolta. Ez egy elég makacs vírus és szerintem semmi köze ahhoz , hogy takarít-e rendesen valaki vagy sem , akkor is bárhonnan megkaphatja. A fiam 2 éves volt , a nagyobbik lányom 2 hónapos volt , amikor megkapták a vírust , azt hogy honnan nem tudni , nem jártunk közösségbe. Szerencsére megúsztuk kórház nélkül , de szörnyű volt.
2009. okt. 16. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
14:57-es, ezt akár én is írhattam volna.
2009. okt. 16. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Mi nem adatjuk be.A sok válfaj közül csak egytől véd meg az oltás.A védőnőd elég nagy butaságot mondott.A rota nem a kosz és piszok miatt alakul ki, ez egy vírus, ami a levegőben terjed.Sajnos ezt nem igazán lehet kivédeni.

A többit ugyan úgy megkaphatja, sőt a rota nem csak gyerekeket fertőz meg, a szülők is ugyan úgy elkaphatják.Mivel elég drága aki szeretné az úgy is beadatja, ártól függetlenül.(nem a koszt nézi a rota.)

Nagyon sok rotás babát láttam, olyat aki megkapta az oltást és olyat is, aki nem adatta be.

egy "nővér" anyuka

2009. okt. 16. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell beadatni! Nálunk a tavaly 2 anyuka adatta be a babának és még nem volt járvány. A télen viszont a hányás hasmenést ők is elkapták 3 hétig tartott nekik is.
2009. okt. 16. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
49%

Akiknél otthon piszok van, és nem takarítanak, azok igénytelenek, viszont ők hogy tudnak megfizetni majdnem 40 ezret a rota oltásért? Én ezt sose értettem. Rotát bárhol elkaphat a gyerek, nemcsak otthon.


Én sem adattam be.

2009. okt. 16. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
62%

Én beadattam a kisfiamnak a ,i doktor nénink ajánlotta é nem sajnáltam rá a 36000tf-ot.Még mindig jobb mint esetleg a kórházab tölteni napokat szerintem


13 hónapos baba anyukája

2009. okt. 16. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Én kérdeztem a dokit, azt mondta tök felesleges. Minden gyerek átesik valamilyen hányós-hasmenéses fertőzésen, millió ilyen van, vagy rotának hívják, vagy nem....

szóval én nem adattam be.

2009. okt. 16. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

én beadatom. most hétfőn megyünk dokihoz. nekem ajánlotta. nagyon komoly baja is lehet a betegségtől. sok baba meghalt benne. van egy ismerős baba, aki megkapta a betegséget és kb annyit költöttek pelusra , törlőkendő stb, mint az oltásra+ az idegesség.

Ausztiában kötelező- szerintem nem poénból.

2009. okt. 16. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!