Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A gabonapépet hogy tudom...

A gabonapépet hogy tudom felhasználni 8 hónapos babának?

Figyelt kérdés
Kisfiam nem szereti a tápszert(anyatej már nincs). Kipróbáltam a gabonapépet, de együtt nem jött be neki. Szerintetek ha csak simán a pépet belekutyulom gyümölcsbe, akkor az is jó?1 hete felbontottam,de nem szeretném kidobni a kukába. Jó lenne felhasználni. Nem gond, ha nem tápszerrel csak sima vízzel higitva adnám neki, gyümivel?

2013. júl. 6. 09:29
 1/7 anonim ***** válasza:
elvileg rá van írva hogyan kell felhasználni, ami nekem van itthon, azt lehet zöldségpürébe, gyümölcspürébe, vízzel hígitva (forralás, lehűtés után), növényi-vagy anyatejjel, tápszerrel elkészíteni. Viszont 1 éves korig kell tejalapú táplálék a babának, tehát anyatej vagy tápszer. szerintem kérd védőnőd, gyermekorvosotok tanácsát!
2013. júl. 6. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Azt mondta a doki és a védőnő is, hogy tápszer helyett akkor legyen tejpép. Ezzel a gabonapéppel is próbálkozok, de azért kérdezem,hogy másnak van e valami ötlete.

Védőnővel, dokival rendszeresen konzultálok, csak ők egy nézetet képviselnek, hátha másnak van más elképzelése...vagy akár hasonló tapasztalata.

2013. júl. 6. 09:45
 3/7 anonim ***** válasza:

A mi lányunk sem eszi meg a gabonapépet simán tápszerrel elkészítve. Én szoktam gyümölcsbe, esteleg a főzelékbe keverni pár kanállal. Viszont így maximum az egyharmada fogy el a 3 hét alatt. Vízzel még nem készítettem.

Arra viszont vigyázz, hogy gabonapéppel, ha nem tápszerbe kevered nem helyettesíted a tejalapú étkezést. Akkor inkább adj tejpépet a babádnak, ha a tápszert végképp nem eszi.

Én most legutóbb azt csináltam, hogy elkészítettem féladag gabonapépet tápszerrel a használati utasítás szerint és raktam hozzá féladag gyümölcsöt. Így nagyjából megette a babánk.

2013. júl. 6. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Még az elkészített tejpépbe is szoktam rakni pár kanállal.
2013. júl. 6. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én is a tejpépbe szoktam rakni a gabonapépből,mert máshogy nem ette meg.Mondjuk nem csodálkozom,mert tényleg borzalmas íze van.Én mostanában szoktam hozzá rakni natúr joghurtot,gyümölcspürét,gyümölcsdarabokat,és most már kevés túrót is.Mondjuk nekem már 9 hós múlt.Ha csak vízzel hígítod,akkor nem lesz meg a tejalapú étkezése.Próbáltad már ízesített tejpéppel? az is jó.
2013. júl. 6. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Tejpéppel, vagy tejjel ha már ihatja, én szoktam belerakni összenyomott banánt, reszelt almát, fahéjat, málnát, epret, barackot (ami van) meg a tejpép. Cukrot, csokit stb. nem. Az enyém 15 hónapos, hirtelen nem emlékszem hány hónapos korától adtam neki először, de elég későn, nem akart enni sokáig.
2013. júl. 6. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Tejpépet vacsorázik. Sinlacot szoktam neki reggelire adni gyümölccsel. Gondoltam, hogy a tejpép helyett ezt adom neki pár napig, de nem kellett neki.

Viszont lehet, hogy gyümölccsel, vagy főzelékbe pár kanálkával teszek neki, úgy hátha elkopik. Mert kidobni sajnálom. Na majd kiderül.

Ja, a vaníliás tejpépet adtam neki vacsira, azt nem rontom el ezzel a gabonás cuccal. Mert az legalább önmagában finom, és csak úgy habzsolja befelé... :-)

Köszi a válaszokat!

2013. júl. 6. 17:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!