Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy babának mennyi ruhát kell...

Egy babának mennyi ruhát kell venni majd?

Figyelt kérdés
Mivel halottam,hogy napi 1-2 szer új ruha kell nekik kb mennyit kell venni,hogy elég legyen?Mindenből legalább 8-10 darab?
2013. júl. 6. 13:05
 1/8 anonim ***** válasza:
Én body + rugdalózóba öltöztettem, nyáron csak a body, mert nagyon meleg volt. Tavaszi a gyerek. Bodyt minden nap cseréltem, abból elég szerintem hét darab. Rugdalózóból sem kell túl sok, mondjuk 1 melegebb 3-4 nyári. Ne vegyél sok ruhát mert gyorsan kinövi nekem ott pihen egy raklapnyi a szekrényben a fele egyszer sem volt rajta...
2013. júl. 6. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi.És milyen gyorsan növi ki,meddig hord egy méretet kb?Pizsamát is 7 et kell venni?Vagy miben alszik?
2013. júl. 6. 13:19
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem kell pizsiből 7 db.Én nem is vettem először pizsitcak mikor már elértük a 74-80-s méretet, úgy kb.5-6hósan, ez előtt body+rugiban aludt, de jól a turkálósból a sima vékonyabb gatyó és egy hosszú ujjú body télen zokni.Attól függ mikor születik.Most kb.nálunk 21/23 fok van, így éjszaka ált.ban vékony hosszú ujjú body és vékony harisnyában alszik és persze éjszaka takargatom vékony pléddel.Most vettünk neki új bodykat a Brendonban akcióban, mert a 98-asokat kezdi kinövögetni, így kellett a 104-s, s ott van nagy méret is, ajánlom figyelmedbe.Akcióban most 7-900Ft/db.Van minden féle, trikós, rövidujjú, hosszúujjú. Pisziből, ha veszel, kb 2db kell, hogy ha bepissant éjszaka le tudd cserélni.
2013. júl. 6. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi:)És ha veszek majd ruhát pont a méretet kell venni vagy inkább 1 el nagyobbat,hogy tovább legyen elég?
2013. júl. 6. 14:50
 5/8 anonim ***** válasza:
babától függ én nagyobbat veszek.Amire figyelni kell ruginál, hogy amikor kinyújtja a lábát ne feszüljön sehol, lábujjaknál ne érjen végig, és a hónalj alatt mikor felnyújtja a kezét(karját)ne feszüljön.Egyébként gyerekfüggő milyen az alkata, én mindig előbb váltok bodyt,mert a mellkasa hosszabb,mint a lába, ezért, hogy össze bírjam gombolni alul, míg a lába rövidebb, így van 3-4-5 cm híjja, azt úgy oldom meg, hogy zoknit húzok rá, ami ottartja a lábánál a plusszanyagot.De majd meglátod nálad mi lesz a helyzet, Sok cuccot ne vegyél csak szülés után, mert nálam pont 1 kg-mal nézték el.4370g lett és 55cm.
2013. júl. 6. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Kiki01 ***** válasza:
Azért jobb ha van bodyból is meg rugiból is 8-10, azért kicsi korban még sokszor összekakilják, lebüfizik. Te meg gondolom nem akarsz naponta mosni, arról nem is beszélve hogy eleinte még külön kell nekik mosni, 2 rugiért meg nem kéne beindítani a gépet:) Persze hamar kinövik, de hát nagyobbat kell venni, pl. 56-os helyett egyből lehet 62-essel kezdeni, aztán meg ha gyorsan nő akkor a 68-ast érdemes kihagyni, egyből lehet 74-est venni. De azt majd látod hogy mekkora lesz a baba meg hogy milyen ütemben nő, pont akkor milyen lesz az idő, kell-e még rugi is vagy elég a body, előre erre nem tudsz nagyon bekészülni.
2013. júl. 7. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Miért kell külön mosni?Nem gépben mosnák hisz annyi ruha nem gyűlne össze és tartogatni sem szeretném napokig.

Kézzel mosnám ki minden nap

2013. júl. 7. 13:00
 8/8 anonim ***** válasza:
Majd meglátod, hogy semmire nem lesz időd, de szép terv.
2013. júl. 8. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!