Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hány hónaposan mondta ki a...

Hány hónaposan mondta ki a babátok az első szavát?

Figyelt kérdés

Arra gondolok mikor tudatosan mondta nem véletlen.

Meddig kell megtanulniuk szavakat mondani?



2013. júl. 7. 21:51
 1/6 anonim ***** válasza:
13-14 hónapos volt kb. a kisfiam, mikor a világítós párnát mutogatva lelkesen kiabálta nagy vigyorgással, hoy tikka,tikka,tikka! :-) Utána valahányszor tigrist látott, megint ezt kiabálta :-D nem egész 2 hónappal később már legalább 50 szót használt. onnan tudom, hogy eg darabig írtam. :-D most két és fél évesen már tiglist mond tikka helyett ;-) alakul :-D szerintem nincs ilyen szabály, hogy mikor kell, meddig kell.ha aggódsz, kérdezd meg a védőnőt, gyerekorvost, keress fel egyéb szakembert, de 3 éves kor körül már furcsálnám, illetve közösségben is, ha nem beszél egy gyerek, legalább szavakat. és ez még mindig nem feltétlenül baj.
2013. júl. 7. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
26%
8 hónaposan mondta, hogy cica, csak ezt semmi mást, aztán 1 éves kora körül, nagyon beindult ilyenekkel, hogy baba, mama, apa, anya stb.
2013. júl. 7. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

10 hónaposom mondja már, hogy mama, baba, vava, de elég valószínű, hogy még nem tudatosan. Viszont ha játékautót lát, már brümmög :) Nagyobbik gyerkőcöm másfél éves kora körül kezdett el egyszótagú szavakat mondani, kb. 2 hónappal később már többszótagúakat és egyszerű mondatokat is mondott.

Ha jól emlékszem, 2 éves korukra kellene pár szót mondaniuk.

2013. júl. 7. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
18 honaposan mondta hogy nezd mar..20 honaposan jott hozza a mama meg az apa 22 honaposan meg ket szo..28 h9naposan anya meg kakao..itt tartunk most..de szavak helyett mindenre kitalal egy jelet..igy k9mmunikalunk...mutogat m8ndent..a csuszdatol kezdve a bogarig..
2013. júl. 8. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
9 hónaposan mondta, hogy apa az apjára. 10 hónaposan papa a nagyapjára. Szintén 10 hónaposan lámpa, pápá (integetés közben), baba (ha meglátott egy babakocsis babát). Majdnem 11 hónaposan mondta nekem, hogy anya.
2013. júl. 8. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
18 hónaposan az apa volt az első szava. Most 24 hónaposan már lassan mondatokban beszél.
2013. júl. 8. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!