Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák! Babátokra és rátok...

Anyukák! Babátokra és rátok mennyit költ a párotok/férjetek egy hónapban?

Figyelt kérdés
Gondolom közös kasszán vagytok, de kb. mégis mennyi az az összeg, amit költ rátok külön-külön? Családi programokat ki fizeti?
2013. júl. 8. 12:31
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
83%
közös kassza ugy nincs hogy add 10 estés költsd magadra....
2013. júl. 8. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
62%

GYESen vagyok, szóval a közös kassza, az az ő pénze.

Mindent megvesz nekünk. A kislányunkat ruhát, cipőt, nagybevásárlás, amit a lányunk kisír (strandon a matracot, fagyit..stb :) ) Én most indítottam a vállalkozásomat, szóval abban maximálisan támogat anyagilag, lelkileg. Én nem szoktam ruhát, kozmetikusra pénzt, meg ilyenekre kérni, mert nincs rá szükségem. De ha a munkámhoz kell valami, azt megveszi.

2013. júl. 8. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
83%
Közös kassza, ahogy írtad is. Szóval ezt így nem lehet megmondani. Nálunk úgy megy, hogy ő fizeti a befizetendőket, boltot, felváltva, éppen aki boltozik, szintúgy minden mást is (gyógyszertár, babakaja, pelus vagy bármi). Én tudom használni a számlámra érkező gyed-et, és idáig az elég volt, nem kellett külön kérnem még tőle...de tényleg közös a kassza, szóval, ha olyan van, szólunk a másiknak,hogy most ezt te fizesd, mert nincs nálam pénz, vagy bármi.
2013. júl. 8. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
81%

Nincs olyan hogy "ki fizeti". Az én gyed-em elmegy a rezsire meg egyebekre (telszámla, biztosítások stb), többit az ő fizetéséből. Ha kell pénz, utalok magamnak a számlájáról.


Összesen olyan 350et költünk havonta, de ebben benne van az étel, háztartási dolgok, ruhák, stb.

2013. júl. 8. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
89%
Nálunk minden pénz közös, sosem számoltuk így, hogy ő mennyit költ ránk. Semennyit, mert az a család pénze, nem az övé. Amikor én kerestem többet, akkor sem gondolkodtunk így sosem, hogy én költök rá. Közös számla két kártyával, akinek éppen szüksége van pénzre, az leveszi.
2013. júl. 8. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk mindenki saját belátása szerint költ magára annyit amennyi szerinte belefér, a közös programokon és vásárlásokon meg teljesen véletlen szerűen felváltva fizetünk (persze, ha az egyiknek éppen fogytán van a pénze, akkor a másik). Még sosem volt ebből semmiféle vita, hogy mikor ki fizessen, vagy mit vegyen magának, sőt, általában ha valamelyikünk szeretne valamit, de esetleg vacillál rajta, akkor a másikunk rábeszéli, hogy ne sajnálja már magától.

A számlákat is így rendezzük, nem számolgatunk, hogy ki mit mennyit, egyszerűen "aki kapja marja" alapon fizetjük be őket.

Szóval nálunk nincs szigorú elszámolás sehol, pedig nem sok pénzzel gazdálkodunk, de mindenki maga dönti el, hogy szerinte mi fér bele a költségvetésbe.

2013. júl. 8. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk sincs tiéd-enyém. Közösen élünk, a programokat közösen fizetjük. Mindenünk a családunk. Külön ránk annyit költünk a közösből, amennyire szükségünk van. Egy szavunk sincs, kiegyensúlyozottan élünk. Ha külön kasszán lennénk, az utolsó vasát is a gyerekére és rám fordítaná, semmit sem sajnál sem tőle, sem tőlem. Akkor sem gondolkodott ilyesmin, amikor még csak együtt jártunk, külön kasszával. Önzetlen, családcentrikus, remek férfi.
2013. júl. 8. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Most így ismeretlenül leírom, hogy régen nálunk is közös kassza volt, úgy ahogy. De amióta messzebb dolgozik a párom és hetente jár haza, azóta nem így működik, nekem csak GYES-em van, eleve anyukáméknál éltünk előtte is, most is, de a párom most úgy van vele, hogy mivel most csak hetente van itt, neki így nem kell a számlákba beleadnia anyuéknak, programokat meg felesben álljuk, de ez azt jelenti, hogy a GYES-ből megy el a pénz. egy kevés pénzt ide ad a kislányunkra, és eldöntöttem, hogy ezt én így nem csinálom tovább és sajnálom, hogy eddig ezt így elfogadtam. Ezek szerint semmibe vesz minket.
2013. júl. 8. 12:55
 9/21 anonim ***** válasza:
19%

Ki mondta,hogy csak GYES-re szüljél?Az semmire sem elég!

Ha apuka nem lesz,miből fogsz élni a gyerekkel?

Majd anyádék fizetnek mindent!Szégyen....

2013. júl. 8. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Na ide figyelj utolsó bunkókám! A páromnak rendes munkája volt, együtt is éltünk, de a munkahelye megszűnt és most lósz*rért dolgozik jó messze. Mint írtam, ha esetleg nem tudnál olvasni, hogy előtte közös volt a kassza és a számlákat is fizette. Szóval, mielőtt bunkóznál, olvass és gondolkodj!
2013. júl. 8. 13:05
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!