Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 9 hónapos babánál egy étkezésn...

9 hónapos babánál egy étkezésnek lehet csak kenyeret adni tojással, májkrémmel (magam készítem) vagy virslivel stb?

Figyelt kérdés
Újítani szeretnék, és ezen gondolkozom,hogy tízóraira ehetne e ilyet. Mondjuk egy szelet kenyeret?

2013. júl. 8. 13:06
 1/5 anonim ***** válasza:

Tojást majd csak 11 hósan kaphat, akkor is csak a sárgáját, max egy héten egyszer. 1 évesen jöhet a tojásfehérje.

A májkrém jó ötlet, egy kis paradicsommal, paprikával.

Vagy lehet adni neki turmixot is, én sokat adtam anno, azt nagyon szerette, főleg ebben a melegben. Az nagyon változatos: joghurtba vagy kefírbe idénygyümölcsöt és zabpelyhet turmixoltam. Szívószállal imádta! Azt aztán lehet variálni, minden nap más gyümivel! :-)

2013. júl. 8. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A turmixot mivel adtad a gyerkőcödnek? Pohárból itta?
2013. júl. 8. 13:23
 3/5 anonim ***** válasza:

Én ilyeneket adok a fiamnak a kenyérrel:

tojáskrém csak sárgájából (egyébként 8 hónapos kora óta kapja a tojást)

vaj, vajkrém

tejföl

sajt(krém)

májkrémet még nem kapott, de már tervezem adni neki

kapott már sonkát is, lekvárt is, de ezek nem jöttek be neki

én is tízóraira adom neki, vagy néha vacsorára

2013. júl. 8. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

1. vagyok. Szívószállal pohárból. A tojással kapcsolatban idéznék:

A tojás -és legfőképpen a tojásfehérje -az egyik legrégebben ismert allergén anyag, amelyet egyes kutatások összefüggésbe hoztak a csecsemőkori ekcéma kialakulásával is. Légúti és bőrgyógyászati tüneteket, valamint hasi panaszokat okozhat, ezért kizárólag egy éves kor után szabad bevezetni a gyermek étrendjébe. A tojás számos élelmiszerben megtalálható, és egyes nem kötelező védőoltások előállításakor is tojásfehérjét használnak, amely kis mennyiségben az oltóanyagba is belekerülhet. A vásároláskor célszerű fokozottan odafigyelni a különféle pékáruk, tésztafélék és fagylaltok összetevőire, valamit az ételek elkészítésekor is gondoskodni kell a t

2013. júl. 9. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

a tojás helyettesìtésérõl. Ez lemaradt. :-)

Én mindent a védõnõnk javaslata alapján tettem.

Ebben a korban alakul ki a védekezõrendszere, melynek számottevõ részét az emésztõszervrendszer teszi ki. Ezért nem mindegy mit adunk a picinek, és milyen minõségût. Sõt, nagyon fontos, h a lehetõ legkevesebb tartósítószert, adalékanyagot, és hozzáadott cukrot tartalmazzon.

Nyilván nem lesz úgymond nem lesz semmi baja, ha már 9 hósan pörköltöt v lángost eszik, colat iszik, de hosszú távon rendkivûl káros, rövid távon pedig megterheli a sérülékeny szervezetét.

2013. júl. 9. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!