Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek hány hónapos...

Szerintetek hány hónapos babával lehet már bevállalni egy teljeskörű költözést több mint 100 km-re a jelenlegi lakhelytől?

Figyelt kérdés
Nem szorít az idő, tehát megvárhatjuk a baba számára "ideális" időpontot.

2013. júl. 8. 13:07
 1/10 anonim ***** válasza:

Szerintem bármekkorával. A kényszer nagy úr.

Húgomék 9 hetes babával költöztek. Ha teszem azt jobb körülmények miatt költöznétek, akkor nem várnék csak azért, mert pici a baba.

2013. júl. 8. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szerintem ez inkább függ az anya fizikai állapotától.

Egy pár napos-hetes babának tökmindegy, hol alszik/eszik, egy a lényeg, hogy az édesanyja vele legyen, és táplálhassa (az most mindegy, hogy szopik-e vagy sem).

Az újszülöttek leginkább szagról tájékozódnak, lévén a látásuk elég fejletlen.

Ha anyuka tud a pakolás/hurcolkodás közepette is maximálisan figyelni a baára, akkor kb. bármikor költözhettek.

2013. júl. 8. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Jégtánc ***** válasza:
Nagyobbik fiam 4 ėves volt a kisebbik 1 ėves mikor elköltöztünk 800km-re.Nem volt semmilyen problėma.Persze minél kisebb annál jobb mert mėg nincs kialakult kapcsolat ovis társakkal,kis barátokkal.
2013. júl. 8. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szerintem a baba kora nem lényeges ebből a szempontból. Inkább az anyuka hogyléte számít.
2013. júl. 8. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
egyértelműen a jobb körülmények miatt költöznénk a Balaton partjára egy kétszintes kertes házba. Vinnénk a bútorokat, ruhákat, konyhai felszerelést, hűtőt, tévét, mosógépet, egyszóval mindent. jó nagy meló lenne és emellett kb másfél-két órát utazna velünk a baba az autóban. én azt gondoltam, h az első 1-1.5 hónap nagyjából szóba se jöhet, de kb 3 hónapos korában reális. ti megkockáztatnátok előbb is?
2013. júl. 8. 13:18
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Én simán mennék vele 1-2 hónapos korában. Ilyenkor még elég sokat alszanak, és könnyebben alkalmazkodnak a környezetváltozáshoz, szerintem. Egyszerűbb egy alvó babával költözni, mint egy izgő-mozgó kis gombóccal. :) Azért 3 hónaposan már jóval több"odafigyelést" igényel, többet fent van.
2013. júl. 8. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nyilván nem lehet vele több fordulót lezavarni, hanem meg kell kérni a nagymamát, hogy vigyázzon rá, amíg ti pakoltok meg szállítjátok a holmit. De az, hogy egyszer átköltöztetitek, szerintem 6 hetes kora után bármikor megoldható.
2013. júl. 8. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
a miénk az 5. hónapba lépett mikor jöttünk, de előbb is jöttünk volna ha sürgetőbb lett volna. mi is vidékre jöttünk ki kertes házba, ráadásul még fagy is volt. az első egy két nap nem ment a fűtés-technikai probléma miatt- és az én kincsen semmit sem érzékelt ebből :-) neki csak az volt a fontos hogy velem van és nyugodt vagyok. simán ment minden.sok sikert és örömet az új helyhez! :-)
2013. júl. 8. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szia! A kisfiam 2 hónapos volt amikor költöztünk 150 km-re. Szerintem ha előbb indultok akkor könnyebb lesz a dolgod mert minél kisebb annál többet alszik. Jobban ellesz az úton. Az sem gond, hogy hosszú a menetidő. Menet közben megállhattok egy pihenőnél és ott meg tudod szoptatni a kocsiban ha esetleg éhes lenne. Sok sikert kívánok Nektek a költözéshez :-)
2013. júl. 9. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat és a jókívánságokat! Meggyőztetek, ha a babával és velem is rendben lesz minden, előrébb hozzuk a költözést :)
2013. júl. 9. 14:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!